Peres prosi papieża Franciszka by pokierował ‚zjednoczony front’ przeciwko ‚religijnemu ekstremizmowi’

Od red: nie chcemy powiedzieć ‚tak mówiliśmy’, ale. . .

a

Po ‚wyborze’ Franciszka na papieża, powiedzieliśmy na naszym portalu, że wszelkimi BARDZO widocznymi i groźnymi sposobami będzie wykorzystywany do realizacji żydowskiego programu. Jego olbrzymi wpływ na ponad 2 mld katolików na świecie, w połączeniu z traktowaniem go jak ‚gwiazdę rocka’ przez żydowskie masmedia w momencie ogłoszenia jego nazwiska, pokazywało, że będzie dużo więcej niż tylko pionkiem na wielkiej judejskiej szachownicy.

Następnie, bądźcie pewni, że we wszystkim co wyszepce Franciszek o ‚religijnym ekstremizmie’, NIE WSPOMNI o naprawdę nienawistnych, ekstremistycznych, rasistowskich podstawach judaizmu. Zamiast tego, będzie dalej kochał się z synagogą i jej członkami, mówiąc o nich jako o ‚starszych braciach’ chrześcijan, i jakie mamy szczęście, że oni pochodzą z tego samego drzewa z którego wyrósł Jezus Chrystus.

HEJ, FRANEK, GDZIE BYŁ TWÓJ NIEPOKÓJ O RELIGIJNY EKSTREMIZM, KIEDY PALONO I BOMBARDOWANO 2.000+ NIEWINNYCH LUDZI W GAZIE???

Times of Israel

W spotkaniu z papieżem Franciszkiem w czwartek w Rzymie, były prezydent Szimon Peres zaprosił świat arabski do utworzenia „jednolitego frontu” z terroryzmem.

„Dzisiaj świat arabski dostrzega rosnące zagrożenie terroryzmem, tak jak my, jak również działania ekstremistów z Islamskiego Państwa i Islamskiego Dżihadu. Istnieją wspólne interesy w zakresie współpracy między Izraelem a światem arabskim. Świat arabski może połączyć siły z Izraelem, Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską w zjednoczonym froncie przeciwko terroryzmowi, w którym kluczową rolę odegrają przywódcy religijni, na czele z Waszą Świątobliwością” – powiedział papieżowi.

Terroryści nie wahają się wykorzystywać religii z korzyścią dla popełnianych przez nich okrutnych zbrodni. Cytują fragmenty Koranu i usprawiedliwiają ścięcia i rzezie kobiet i dzieci. Musimy z tym skończyć”.

Papież Franciszek wezwał do współpracy międzywyznaniowej i wezwał przywódców religijnych do odegrania kluczowej roli w sprzeciwianiu się terroryzmowi, oraz wykorzystywania religii do jego uzasadniania. Papież dodał, że terroryzm narusza swobody religijne i szkodzi wszystkim religiom.

Dwaj liderzy spotkali się w Watykanie by omówić powstający na Bliskim Wschodzie kryzys bezpieczeństwa i walki tego lata między Izraelem i Hamasem.

Peres rozpoczął spotkanie od potępienia przemocy Hamasu w czasie trwającej 50 dni operacji tarcza ochronna. „Wykorzystywanie przez Hamas szkół, szpitali i meczetów jako wyrzutni, i stosowanie ludzkich tarcz, są sprzeczne ze wszystkimi wierzeniami religijnymi” – powiedział Peres, jak mówi raport prasowy dostarczony przez rzecznika Peresa.

Były prezydent podkreślił, że Izrael nie celuje umyślnie w cywilów, ubolewając, że „wojna z terroryzmem jest bolesna i krzywdzi niewinnych ludzi po obu stronach”.

Peres przeszedł do podsumowania sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, informując papieża o eskalacji terroru w regionie, powstaniu państwa islamskiego, i zagrożenia al.-kaidy na północnej granicy Izraela. Obydwaj omówili również potrzebę podjęcia działań w celu powstrzymania terroru, podżegania, dyskryminacji i ubóstwa.

Franciszek powtórzył wezwanie Peresa do działania, mówiąc: „z uwagi na wzrost terroru, musimy połączyć siły i działać z determinacją wobec rosnącego zagrożenia terroryzmem, który jest wrogiem wszystkich religii”.

In Rome, Peres asks Pope Francis to lead ‘united front’ against ‘religious extremism’

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2014/09/05/in-rome-peres-asks-pope-francis-to-lead-united-front-against-religious-extremism/

Tłum. Ola Gordon.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *