Strona główna > Świat > Pentagon stwierdza, że Ameryka nie jest bezpieczna dopóki nie podbije całego świata

Pentagon stwierdza, że Ameryka nie jest bezpieczna dopóki nie podbije całego świata

W czerwcu 2015 roku Pentagon opublikował swoją “Narodową Strategię Wojskową Stanów Zjednoczonych Ameryki 2015″. Dokument zapowiada zmianę punktu zainteresowania z terroryzmu na “podważających międzynarodowe normy aktorów państwowych”. Ważne jest, aby zrozumieć, co te słowa oznaczają.

aaa

Chodzi tutaj o rządy, które rzucają wyzwanie międzynarodowym normom, są suwerennymi państwami, które realizują niezależną od Waszyngtonu politykę.

Te “rewizjonistyczne kraje” są zagrożeniem nie dlatego, że planują atak na USA (Pentagon przyznaje, że ani Rosja, ani Chiny nie zamierzają tego zrobić) ale dlatego, że są niezależne. Innymi słowy, normą jest zależność od Waszyngtonu.

Zrozum ten punkt: zagrożeniem jest istnienie suwerennych państw, których niezależność działania czyni z nich “rewizjonistyczne kraje”. Innymi słowy, ich niezależność jest sprzeczna z neokonserwatystyczną doktryną jednej siły, która stwierdza, iż prawo do niezależności leży tylko po stronie Waszyngtonu. Historia hegemonii Waszyngtonu wyklucza jakikolwiek inne, niezależne w swoich działaniach kraje.

Raport Pentagonu definiuje czołowe “rewizjonistyczne kraje” jako Rosję, Chiny, Koreę Północną i Iran. Koncentruje się przede wszystkim na Rosji.

Pomimo “napięcia w regionie Azji i Pacyfiku”, gdzie Chiny chronią “niezgodne z prawem międzynarodowym” swoją strefę wpływów, Waszyngton ma nadzieję na zmuszenie Chin do współpracy, przenosząc to, co pozostało z amerykańskiego rynku konsumenckiego do Chin. Nie jest jeszcze pewne, czy Iran uniknął losu, jaki Waszyngton zgotował Irakowi, Afganistanowi, Libii, Syrii, Somalii, Jemenowi, Pakistanowi, Ukrainie, oraz pośrednio Palestynie.

Raport Pentagonu jest zuchwały w swojej hipokryzji ponieważ wszystkie wypowiedzi Waszyngtonu zawierają stwierdzenie, że Waszyngton i jego wasale “wspierają określone instytucje i procesy zapobiegania konfliktom, z poszanowaniem suwerenności i wspierając prawa człowieka.” To są słowa wojska, którego rząd od czasów reżimu Clintona najechał, zbombardował, i obalił 11 krajów a obecnie pracuje nad obaleniem rządów w Armenii, Kirgistanie, Ekwadorze, Wenezueli, Boliwii, Brazylii i Argentynie. W dokumencie Pentagonu Rosja jest pod ostrzałem, ponieważ nie działa “w zgodzie z międzynarodowymi normami”, co oznacza, że Rosja nie podąża za przywództwem Waszyngtonu.

Innymi słowy, raport ten jest bzdurą, napisaną przez neokonserwatystów, aby wzniecić wojnę z Rosją. Nic innego nie można powiedzieć o raporcie Pentagonu, który uzasadnia wojny, wojny i jeszcze więcej wojen. Bez wojen i podbojów Amerykanie nie są bezpieczni.

Pogląd Waszyngtonu wobec Rosji jest taki sam, jak pogląd Kato Starszego wobec Kartaginy. Kato Starszy kończył każde swoje przemówienie na dowolny temat w senacie rzymskim oświadczeniem: “Kartagina musi zostać zniszczona”.

Raport ten mówi nam, że wojna z Rosją jest naszą przyszłością, chyba, że Rosja zgodzi się na status wasala podobnie jak Kanada, Australia, Ukraina, Japonia i każdy kraj w Europie. W przeciwnym razie neokonserwatyści zdecydowali, że niemożliwym jest dla Amerykanów, by tolerowali współistnienie z krajem, który podejmuje niezależne od Waszyngtonu decyzje. Jeżeli Ameryka nie może być jedyną światową siłą to lepiej, żebyśmy wszyscy byli martwi. Przynajmniej, to pokaże Rosjanom.

a

Za: http://www.prisonplanet.pl/polityka/pentagon_stwierdza_ze,p1411310348

Data publikacji: 14.07.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *