Strona główna > NWO > Apokalipsa > Pentagon rozpoczął tworzenie cyborgów

Pentagon rozpoczął tworzenie cyborgów

Pentagon rozpoczął tworzenie cyborgów. Mózg podłączają do komputera. Pentagon przystąpił do opracowywania technologii, która pozwoli żołnierzowi, przy pomocy implantowanego neurointerfejsu, podłączenie się do zewnętrznego komputera. Projekt otrzymał nazwę NESD (Neural Engineering System Design).

a0

O utworzeniu wojskowych cyborgów przyszłości donosi portal www.sciencealert.com. Nowy program jest nastawiony na opracowanie łączności pozwalającej ludzkiemu mózgowi i zewnętrznemu komputerowi na wymianę informacji.

Ten wojskowy projekt realizowany jest w ramach „BRAIN Initiative” (Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies), który  wspierany jest przez Baracka Obamę.

Opracowywaniem neurointerfejsu zajmuje się DARPA (Defence Advanced Research Projects Agency). To będzie bio-sensor (czujnik biologiczny) o objętości nie większej niż 1 centymetr sześcienny. Interfejs zapewni przekształcenie sygnałów elektrochemicznych neuronów w binarne sygnały komputerowe i odwrotnie.

NESD pozwoli na zwiększenie możliwości istniejących już neurointerfejsów za pomocą których można połączyć komputer z ludzkim mózgiem. W planach DARPA jest stworzenie systemu zdolnego do interakcji jednocześnie z milionem neuronów mózgu ludzkiego.

Oprócz zastosowań militarnych amerykański wynalazek może znaleźć i cywilne zastosowanie. Inżynierowie i uczeni mają nadzieję na wykorzystanie NESD do rehabilitacji i leczenia chorób neurologicznych i z korzyścią dla biologii syntetycznej a także w dziedzinie elektroniki o małej mocy.

Za: http://3rm.info/main/61175-mozg-podklyuchayut-k-kompyuteru-pentagon-nachal-sozdavat-kiborgov.html

Data publikacji: 24.01.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *