Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Pentagon jednostronnie przyznał sobie władzę nad „zamieszkami”

Pentagon jednostronnie przyznał sobie władzę nad „zamieszkami”

źródło: http://www.fromthetrenchesworldreport.com/pentagon-unilaterally-grants-itself-authority-over-civil-disturbances/44166

przygotował: Pluszowy Miś

 (…)

Poniedziałek stał się dniem nowej dynamiki zmian w sferze militaryzacji krajowych organów ścigania. Poprzez dokonanie kilku subtelnych zmian w ustawodawstwie U.S. Code zatytułowanym “Defense Support of Civilian Law Enforcement Agencies” (Wsparcie organów cywilnych przestrzegania prawa), wojsko po cichu przyznaje sobie możliwość uprawnień policyjnych na ulicach miast, bez potrzeby uzyskania uprzedniej zgody władz lokalnych lub stanowych, co jest czymś bez precedensu od przeszło dwóch wieków.

Najbardziej obraźliwym aspektem tych zmian regulacyjnych jest włączenie do nowelizacji niejasnego języka, który pozwala na interwencję wojskową w przypadku wystąpienia „zamieszek publicznych”. Wg tych zmian:

    Federalni dowódcy wojskowi mają prawo, w nadzwyczajnych okolicznościach, w których uzyskanie uprzedniego zezwolenia od prezydenta jest niemożliwe, a właściwe miejscowo  władze lokalne nie są w stanie kontrolować sytuacji, zaangażować się tymczasowo do działań, jakie są konieczne do stłumienia dużych i niespodziewanych zamieszek publicznych.

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.