Strona główna > NWO > Pence na temat „dobrych” Izraelczyków i „złych” Palestyńczyków. Czyli jak z diabła można zrobić anioła i na odwrót

Pence na temat „dobrych” Izraelczyków i „złych” Palestyńczyków. Czyli jak z diabła można zrobić anioła i na odwrót

Podczas oglądania poniższego wideo zwróć szczególną uwagę, gdy kamera zbliża się do twarzy Mike’a Pence’a po tej awanturze. Kluczowy segment, który chcesz przeanalizować, zaczyna się od około 50 sekundy. Zauważ to, co wydaje się być słabym śladem ironicznego uśmieszku na twarzy wiceprezydenta.

Nie sądzę, że przesadzam, opisując to jako „ironiczny uśmieszek”.

To, na co patrzysz, to część przemówienia Pence’a przed izraelskim Knesetem w poniedziałek, 22 stycznia. Kiedy wiceprezydent USA zaczyna swoje uwagi, palestyńscy członkowie Knesetu próbują protestować, ale są siłą usuwani z pomieszczenia .

Według raportu w Al Jazeera krzyczeli oni „…Jerozolima jest stolicą Palestyny” i próbowali trzymać w górze zdjęcia meczetu Al-Aksa.

„Sprzeciwiamy się polityce pana Trumpa. Jest on nie tylko wrogiem Palestyńczyków, ale także wrogiem pokoju… „- powiedział Jamal Zahalka, jeden z protestujących MK.

Podobnie jak żydowscy członkowie Knesetu którzy klaskali z radości w dłonie, Pence wydaje się być bardzo szczęśliwy widząc wyrzucanych Palestyńczyków.

Niektóre z uwag Pence’a przed Knesetem są cytowane w raporcie Jerusalem Post tutaj. Można je użyć do badań nad Orwellowskim tzw.  'dwu-myśleniem” (wiara w dwie, przeciwstawne sobie, idee) .

„Stoimy z Izraelem, ponieważ wierzymy w rację tego co słuszne nad to co niesłuszne, w dobro nad złem, i w wolność nad tyranią..” – powiedział Pence w Knesecie.

Wiceprezydent zasadniczo mówił, że Palestyńczycy są źli, podczas gdy Izrael jest ucieleśnieniem wszystkiego, co dobre na świecie.

Nie ma wielu innych sposobów, aby to zinterpretować.

W końcu mówimy o konflikcie między dwoma państwami, który toczy się od zeszłego stulecia. Strona, która wystrzeliła rakiety do szpitali i szkół, jest „DOBRĄ” stroną.

Stroną, która oparła się kradzieży jej ziemi, jest „ZŁA „.

A przynajmniej tak to postrzega Pence.

Strona, która zamyka  ludzi, na czas nieokreślony, w areszcie administracyjnym i zarządza największym na świecie „więzieniem na otwartym powietrzu” ( Gaza), niby reprezentuje „WOLNOŚĆ”, podczas gdy strona, która zaprotestowała przeciw okrążeniu jej przez mur apartheidu, jest postrzegana przez wiceprezydenta jako „TYRAŃSKA”.

Nic dziwnego, że ludzie mają niewielki szacunek dla Ameryki, kiedy mamy przywódców, którzy wypowiadają takie bzdury.

Podczas swojego przemówienia Pence oczywiście mówił także o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy, mówiąc, że przewiduje iż ruch ten zostanie zakończony w 2019 roku.

Przemowa ta, naturalnie, została wychwalona pod niebiosa przez izraelskich przywódców.

„Pence wróci do Ameryki we wtorek, zdobywając przynajmniej jedną rzecz, po którą przybył: potwierdzenie, że izraelski rząd jest zachwycony administracją Trumpa..” – donosi „The Atlantic”.

Oczywiście, jednym ze sposobów oceny skłonności narodu do dobra lub zła jest zbadanie, JAK TRAKTUJE ON DZIECI.

Pence nie wydaje mi się być szczególnie bystry i poinformowany, ale jestem dość pewny, że musiał gdzieś usłyszeć o traktowaniu przez Izrael palestyńskich więźniów dziecięcych, ponieważ kwestia ta zyskała ogromną uwagę, a nawet została skrytykowana miedzy innym  przez ONZ.

Tłum. Renata

Źródło: https://richardedmondson.net/2018/01/22/video-pence-smirks-as-palestinian-mks-are-removed-during-his-knesset-speach/

Od tłumacza: tu parę artykułów i filmów ukazujących sposób traktowania „złych” Palestyńczyków przez „dobry” Izrael.

Panie Boże uchowaj nas od takiej '”dobroci”, ukarz tych, którzy nikczemnie i parszywie przekręcają znaczenie tych slow.

http://daysofpalestine.com/post/10774/hrw-pence-ignored-%E2%80%98entrenched-discrimination%E2%80%99-against-palestinians

„Dobrzy” Izraelczycy torturują „złe” palestyńskie dzieci.

http://daysofpalestine.com/post/10678/details-of-palestinians-abducted-by-israel-in-2017

tu zaś przykład jak w Izraelu jest pojmowana „wolność”, a jak „tyrania”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.