Strona główna > Zdrowie > Peelingi do włosów i płukanki – dwa niezbędne kosmetyki w Twojej łazience

Peelingi do włosów i płukanki – dwa niezbędne kosmetyki w Twojej łazience

Jest wiele kosmetyków, które wręcz muszą się pojawić w damskiej kosmetyczce, czy na rancie wanny. Bardzo często dotyczą one włosów, którym nadają blask, wzmacniają je, czy pozwalają im odpowiednio się ustawiać nawet w czasie wietrznych dni. Dziś zajmiemy się dwoma z nich, a mianowicie peelingiem do włosów i płukanką. Powiemy, jakie składniki powinny się znaleźć w tych kosmetykach.

1. Peelingi do włosów – na co postawić?

2. Płukanki – co wybrać w tym przypadku?

Na rynku jest mnóstwo kosmetyków do włosów. Chcemy dziś jednak porozmawiać o dwóch z nich, bardzo ważnych, jak nie najważniejszych w codziennej pielęgnacji włosów. Przekonaj się, co to jest i na jakie rozwiązania postawić.

Peelingi do włosów – na co postawić?

Pierwszy kosmetyk, o którym chcemy porozmawiać to peeling do włosów. Jest ich wiele na rynku, ale każdy ma takie samo zadanie, a więc usunięcie nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka. Znajdziesz wiele z nich tutaj: https://drogeria-natur.pl/pl/c/Peelingi-do-wlosow/260 Peelingi mogą się głównie różnić zapachem, który zostaje uzyskany poprzez dodanie świeżych ziół, czasem warzyw, a także oczywiście kwiatów. Czy wysokiej jakości peeling może jedynie sprawić, że zrogowaciały naskórek zostanie usunięty, a włosy będą pachnące? Oczywiście, że nie! Zadaniem tego kosmetyku jest także regulacja aktywności gruczołów łojowych, czy wspomaganie procesu keratynizacji. Czy to koniec? Według nas nie, bo taki peeling powinien również stymulować cebulki włosów do ich szybszego wzrostu. Tak naprawdę to tyle, ale i tak sporo, nie każdy peeling do włosów oferuje takie zalety i właściwości. Dlatego też zawsze powinnaś wybierać rozwiązania najwyższej jakości, naturalne, tworzone z myślą o ludziach, ale nie krzywdzące przy tym zwierząt. Takie rozwiązania znajdziesz pod podanym wyżej linkiem!

Płukanki – co wybrać w tym przypadku?

Płukanka do włosów, którą znajdziesz tutaj: https://drogeriawena.pl/pl/c/Plukanki/252 – to kolejny kosmetyk, którego nie może zabraknąć w łazience, czy wiesz dlaczego? Ponieważ dosłownie w parę minut możesz przywrócić swoim włosom odpowiedni kolor, przez jakiś czas będą wyglądać, jakby właśnie zostały wyfarbowane przez fryzjera, to naprawdę możliwe. Tutaj także musisz brać pod uwagę jakość, tylko wtedy masz pewność, że efekt utrzyma się na włosach dłuższy czas, nawet do 14 dni! Oczywiście pamiętaj, aby stawiać na płukanki do włosów o odpowiednim kolorze, najlepiej jeśli znasz farbę, którą farbowałaś włosy, wtedy po prostu porównasz barwę i postawisz na odpowiednią płukankę. Takie znajdziesz w sklepie, który również podlinkowaliśmy.