Strona główna > Bez kategorii > Pastor aprobujący związki gejów pobłogosławi Baracka Obamę podczas ceremonii zaprzysiężenia

Pastor aprobujący związki gejów pobłogosławi Baracka Obamę podczas ceremonii zaprzysiężenia

Źródło: http://www.chn24.pl/ze-wiata/news/2842-pastor-aprobujcy-zwizki-gejow-pobogosawi-baracka-obam-podczas-ceremonii-zaprzysienia.html

Data publikacji: 17.01.2013

Spotkanie państwa Obamów z pastorem Luisem Leonem fot. CBN
Spotkanie państwa Obamów z pastorem Luisem Leonem fot. CBN

 

Luis Leon, pastor episkopalnego kościoła zlokalizowanego w pobliżu Białego Domu został wyznaczony do wygłoszenia formuły błogosławieństwa podczas ceremonii zaprzysiężenia Baracka Obamy na kolejną kadencję prezydencką.

Luis Leon zastąpił ewangelicznego pastora Louie Giglio, który wycofał się z ceremonii po tym, jak ujawniono jego krytyczne wobec homoseksualistów kazanie z lat 90. Giglio podkreślił, że nie chce, by z jego udziału w zaprzysiężeniu uczyniono pretekst do dyskusji nad związkami gejów i lesbijek.

Rzeczniczka komitetu inauguracyjnego poinformowała, że osoba wybrana do błogosławieństwa będzie odzwierciedlać stanowisko prezydenckiej administracji.

Episkopalny kościół św. Jana w Waszyngtonie błogosławi związki homoseksualne. Popiera też wybór biskupów, którzy jawnie żyją z partnerami tej samej płci.

 
Opracowanie: Chrześcijanin24.pl
Źródło: Charisma News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.