Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Pasożyty znów budują ghetta

Pasożyty znów budują ghetta

współczesne ghetto

20120105-eruv-fixedPasożyty z gmin żydowskich w Londynie planują dokonać „aneksji” części północnego Londynu. Tym razem nie chodzi o odgradzanie się od Gojów, lecz wyrzucenie tubylców z obszaru ghetta zawłaszczonego „prawem Kalego”. Problem angielski i ogólnoświatowy, ale nie opisany jeszcze na gruncie wydarzeń z Polski.

Może ktoś już dysponuje wiedzą o polskich ghettach w czasach obecnych – jeśli tak proszę o zamieszczanie informacji (tylko rzeczowych i merytorycznych) w komentarzu.

„Eruv”: Wkrótce w jakiejś ładnej okolicy, jak np. twoja, żydowska wyjątkowość może chcieć zysków terytorialnych.

Eruv opisana jest jako symboliczna granica, składająca się z punktów stałych połączonych drutem, aby utworzyć „bramę”, jaka zamieni Bushey w obszar, gdzie będą rządzić surowe zasady szabasu ortodoksyjnych żydów. Wniosek w tej sprawie został właśnie złożony w imieniu zjednoczonej synagogi Bushey.

Złożony wniosek o planowanie przestrzenne opisuje schemat w taki sposób … „Budowa wsporników i łączenie ich drutem związane jest z utworzeniem Eruv (ciągłej linii granicznej wyznaczonej zgodnie z prawem żydowskim) w 25 lokalizacjach wokół całego Bushey”.

Dokumentacja wyjaśnia, że „Prawo żydowskie zabrania ortodoksyjnym żydom przenoszenia ich lub transportowania w dzień szabasu, ale takie czynności są dopuszczalne w ramach określonej granicy Eruv (liczba mnoga: Eruvin), jak np. korzystanie z wózków dziecięcych i inwalidzkich.

„Chociaż symbolicznie, to jednak granica Eruv musi mieć fizyczną ciągłość. Jest to tworzone poprzez zastosowanie ciągłych miejscowych elementów, jak ogrodzenia lub ściany wzdłuż dróg, linii kolejowych i budynków szeregowych. Jednakże, jeżeli dochodzi do naruszenia ciągłości, np. przy drogach i chodnikach, to taka „wyrwa” musi zostać zamknięta przez budowę hipotetycznej „bramy”. Brama może składać się z punktów stałych, gdzie są wsporniki dla poprowadzenia połączenia przewodem, jakie przecina szlak komunikacyjny na wysokości 5,5 m, w celu umożliwienia ruchu pojazdów. Jeżeli drut przecina tylko chodnik dla pieszych, wysokość przebiegu drutu wynosi 2,5 metra„.

Eruv w Bushey to tylko ostatni z kilku przykładów w północnym Londynie. Eruv został zatwierdzony i wdrożony do realizacji w Borehamwood/Elstree. London Borough of Barnet zatwierdziła dwa Eruvin, pierwszy obejmujący wiele terenów w Hendon, Finchley i Golders Green, a drugi w obwodach Edgware i Hale. Dalsze Eruvin planowane są w Woodside Park, a nieco dalej, w Greater Manchester.

Podniosła się w związku z tym mocna wrzawa i wyrażono wiele zastrzeżeń, jakie obejmują takie zarzuty:

To narzuca konieczność przestrzegania żydowskich praktyk religijnych społeczności nieżydowskiej.

Eruv będzie narzucać wyznanie jednej mniejszości dla wszystkich mieszkańców Bushey.

Eruv będzie promować wykluczenie społeczne.

Eruv wpłynie w istotny sposób na wartość nieruchomości.

Eruv stworzy poczucie własności nad gruntami położonymi w obrębie Eruv.

Komitet Planowania oddalił wszystkie te obawy i uchwalił wniosek jednogłośnie. Papiery zawierają taki komentarz urzędnika: „Jako granica symboliczna, która ma tylko znaczenie duchowe, Eruv sama w sobie nie jest strukturą budowlaną, jaka wymaga pozwolenia na budowę, i nie jest w zakresie kompetencji Komisji Planowania odmowa lub zatwierdzenie Eruv jako takiego„.

Watford Observer poinformował, że propozycje spotkały się z silnym sprzeciwem ze strony społeczności lokalnej. W publicznej naradzie wzięło udział kilkuset mieszkańców, którzy zażądali od wielkiej synagogi Bushey wycofania wniosku o utworzenie Eruv i rozpoczęcie konsultacji między ortodoksyjną społecznością żydowską a większością populacji Bushey.

John Dowdle, przewodniczący Watford Area Humanists, powiedział: „Eruv wymusza jakąś formę religii na wszystkich innych żyjących w tej religijnej granicy, i nie ważne czy ktoś ma te wierzenia, czy nie. Mam poważne obawy co do negatywnego wpływu, jaki to może mieć na spójność społeczną. W izrahellu, ludzie jadący samochodem w szabas (sobota) ryzykują, że będą obrzuceni kamieniami przez ultra-ortodoksów. Czy mamy otworzyć drogę do tego rodzaju zachowań w Wielkiej Brytanii?

Wygląda na to, że żydzi w Anglii nie mogą znieść swych własnych praw religijnych, tak samo jak ich bracia w izrahellu nie potrafią poradzić sobie z prawem międzynarodowym i prawem humanitarnym. Czy to ma na celu dokonanie aneksji tylnymi drzwiami …stworzenia wielu małych izrahelli na zielonej ziemi Anglii? Bushey jest już terytorium okupowanym.

Schematy Eruv polegają na tym, że brak jest podstaw prawnych do odmowy ich tworzenia wg ustawy o planowaniu przestrzennym. Ale czy państwo żydowskie gwarantuje wspólnotom chrześcijańskim i muzułmańskim jakiekolwiek przywileje, jak przywilej dowolnego planowania i oznakowania granicznego w Tel Aviv lub okupowanej przez żydów Jerozolimie?

 jewish-mayor

izrahellski burmistrz: „Burmistrz Shimon Gapso chce zachować swe miasto żydowskim „teraz i na zawsze” i stwierdził, że „wolałbym odciąć sobie prawą rękę, niż zbudować arabską szkołę”

Washington Post donosi, że w Nazareth Illit, podmiejskiej żydowskiej dzielnicy zamieszkałego głównie przez Arabów miasta Nazaret, burmistrz nie udziela żadnych ustępstw wobec nie-żydów. „To jest żydowskie miasto,” mówi, „teraz i na wieki …. Wolałbym dać sobie odciąć prawą rękę, niż zbudować arabską szkołę. Meczetów też nie, nigdy. Żadnych kościołów, latarni na Ramadan lub innych. I nie ma Choinki Bożonarodzeniowej … Każdy może tu mieszkać, to jest prawo, tak długo, jak rozumie, że to jest żydowskie miasto … I w ten sposób jesteśmy mikrokosmosem państwa izrahell … 95 procent żydowskich burmistrzów myśli to samo. Oni po prostu boją się powiedzieć to na głos„.

Nazareth Illit to nowe miasto, zbudowane z rządowego wsparcia na wywłaszczonych ziemiach arabskich.

Ostatnio słyszałem, że Anglia jest wciąż krajem chrześcijańskim. Nawet David „Jestem syjonistą” Cameron tak jeszcze mówi. Czy chcemy u siebie mikrokosmosów państwa izrahell?

To trąci rozpoczęciem wojny psychologicznej mającej na celu spowodowanie, aby społeczność nie-żydowska poczuła się zagrożona. Przypuszczalnie powietrzne granice zostaną rozszerzone w procesie „anektowania”, a niewygodni nie-żydowscy mieszkańcy zostaną wypędzeni. Jak długo trzeba będzie czekać, aż skarżący się na tę bezczelną aneksję zostaną umazani etykietą antysemitów?

Gdy byłem jeszcze chłopcem, który mieszkał w Finchley, trasa autobusu do dzielnicy West End w Londynie przebiegła przez Golders Green. Nawet w tamtych odległych czasach istniał żart, że trzeba mieć paszport na taki przejazd. O ile gorzej musi być dzisiaj, gdy Golders Green jest opleciona granicą demarkacyjną ghetta przy pomocy 5,5 metrowych słupów połączonych siecią łowiecką.

źródło: http://www.intifada-palestine.com/2013/09/jewish-communities-planning-annex-parts-north-london/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.