Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Paris Hilton zamieszana w handel narkotykami, policja przejęła 400 kg kokainy i 2 mln dolarów w gotówce

Paris Hilton zamieszana w handel narkotykami, policja przejęła 400 kg kokainy i 2 mln dolarów w gotówce

Policja zatrzymała handlarzy narkotyków na pasie startowym, w samolocie było blisko 2 miliony dolarów w gotówce i 400 kilogramów kokainy. Do zatrzymania doszło w Kostaryce na farmie w Canas, Guanacaste.  Prokuratura potwierdziła doniesienia lokalnego dziennika, który powiązał handlarzy narkotyków z właścicielką farmy, aktorką i dziedziczką sieci hoteli Paris Hilton.

11817022_1183144775034571_3978320737642562990_n

Kostarykański Dziennik Diario Extra poinformował, że Paris Hilton była właścicielką farmy, na której policja zatrzymała handlarzy narkotyków w trakcie dokonywania milionowej transakcji. Dziennikarze donoszą, że członkowie jej rodziny byli częstymi gośćmi na farmie.

Liliana Zamora, asystent prokuratora w Guanacaste, potwierdziła informacje podane przez gazetę.  Firma, która jest właścicielem farmy o nazwie „Rancho Horizonte” posiada kilku amerykańskich akcjonariuszy wśród których największe udziały ma rodzina „Hilton”.

W następstwie trwającego od dwóch miesięcy śledztwa, prowadzonego przez Kostarykańską Jednostkę Policji  Antynarkotykowej zatrzymany został samolot na pasie startowym, znajdującym się na terenie farmy „Rancho Horizonte” w północnej kantonie Cañas, Guanacaste .

Zastępca prokuratora Liliana Zamora powiedziała, że handlem zajmowali się zaufani pracownicy rancza, którzy zorganizowali co najmniej trzy loty, podczas których dochodziło do w sprzedaży dużych ilości kokainy. Prokuratura oświadczyła, że śledczy nie wierzą aby amerykańscy właściciele rancza byli świadomi funkcjonowania  narkotykowego handlu prowadzonego przez pracowników farmy.

Policja ustaliła, że samolot Cessna o numerach N473EY miał sfałszowane dokumenty i pochodzi najprawdopodobniej z Gwatemali, za sterami samolotu zostało zatrzymanych dwóch  pilotów pochodzących  z Meksyku i Kostaryki. W czasie nalotu policji z samolotu wynoszono  1.830.080 dolarów w gotówce oraz załadowywano 400 kg kokainy. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych na miejscu, a czterech kolejnych w trakcie pościgu.

Prokuratura oświadczyła, że będzie dążyła do dostępu do danych telefonicznych z 13 zatrzymanych telefonów dzięki czemu możliwe będzie zatrzymanie kolejnych podejrzanych o handel narkotykami. Grupa była dobrze zorganizowana, działa w krajach takich jak Kolumbia, Panama, Kostaryka, Nikaragua, Gwatemali i Meksyku.

http://www.diarioextra.com/Dnew/noticiaDetalle/239712#sthash.nWtVqK1G.dpuf

Costa Rica newspaper claims drug traffickers used landing strip on Paris Hilton’s family property

Komentarz

Bardzo dziwny wydaje się fakt, że śledczy z Kostaryki nie mają zamiaru prowadzić jakiegokolwiek dochodzenia w związku z właścicielami farmy, dlaczego prokuratura tak zdecydowanie twierdzi, że rodzina Hiltonów, która wielokrotnie odwiedzała farmę w Kostaryce nie mogła w żaden sposób wiedzieć o tym co robią jej pracownicy?

Być może wpływ na te dziwne zachowanie śledczych i prokuratury  ma fakt, że Hiltonowie mają bardzo wysoko protegowanych przyjaciół i krewnych. W lipcu tego roku siostra Paris Hilton, Nicky wyszła za mąż za Jamesa Rothschilda, bankiera należącego do najbogatszej i najbardziej wpływowej rodziny świata.  Ślub odbył się z w Pałacu Kensington w Londynie, gdzie właściciele kostarykańskiej farmy i sieci hoteli połączyli majątek z bankowym imperium Rothschild. Więcej w artykule:

Ślub Jamesa Rothschilda z Nicky Hilton. Co pominęły media

opracowanie/tłumaczenie

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *