Strona główna > NWO > Paraliż budżetowy jako forma false flag

Paraliż budżetowy jako forma false flag

rozpaczające lichwiarstwo
crying-jews
Polały się łzy me czyste, rzęsiste
Na me dzieciństwo sielskie, anielskie,
Na moją młodość górną i durną,
Na mój wiek męski, wiek klęski;

Paraliż budżetowy w USA jest faktem od paru dni. To wypadkowa dwóch wydarzeń, klinczu ustawodawczego na tle uchwalenia ustawy Obamacare oraz przekroczenia w dniu 17 października dopuszczalnego limitu zadłużenia skarbu federalnego u międzynarodowych lichwiarzy. Poniżej charakterystyka sytuacji stawiająca wniosek o tym, że jest to zaplanowana z premedytacją operacja false flag.

Zamknięcie (shutdown) rządu USA powinno mieć trwały charakter

Powinniśmy dopingować czy sprzeciwić się zamknięciu rządu USA?

Nie ma czego dopingować. Dlaczego? Ponieważ ta likwidacja nie jest trwała, a scentralizowany rząd nie zamierza dać się usunąć z powierzchni tej planety.

Jedyni ludzie, którzy ostatecznie ucierpią z powodu „czasowego” zamknięcia to będą przeciętni obywatele. Stado ludzkie może być zbiorowiskiem ignorantów i ślepców, ale nikt nie zasługuje na piekło, jakie spadnie na Amerykę, jeśli to zamknięcie potrwa przez dłuższy okres.

Jim Rogers: zamknięcie rządu USA jest fikcją i szaradą, aby robić z nas wszystkich jełopów

Tu nie chodzi o Obamacare

Zamknięcie nie jest spowodowane tym, że na stole sporów w Kongresie leży projekt Obamacare. Obamacare to tylko rozrywka dla zmylenia przeciwnika. Tu chodzi o amerykańskiego dolara.

Obamacare skazane jest na porażkę i tak ten projekt zaplanowano. Każdy, kto ma trochę zmysłu finansowego lub umiejętności posługiwania się matematyką, może spojrzeć na prawdziwe prognozy długu publicznego i deficytu USA, wtedy zrozumie, że nie ma pieniędzy i nie będzie dość pieniędzy na sfinansowanie powszechnej opieki zdrowotnej. Kombinatorzy z rządu mogliby po prostu wprowadzić ten program w życie, usiąść wygodnie i przyglądać się, jak szlag go trafia w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Pociągnie to za sobą nieuchronnie katastrofę całej gospodarki USA, którą szlag trafi wraz z tym programem.

To, co dzieje się na naszych oczach, jest próbą stworzenia recepty na nowy paradygmat zupełnego fałszu. W żydowskich mediach już omawia się możliwość krachu z powodu długu, i kto będzie za to odpowiedzialny w takich okolicznościach. Nic dziwnego, że konserwatyści z „Tea Party” zostali nazwani pierwotnymi sprawcami tego, że zamknięcie rządu będzie mieć trwały charakter, nawet były „demokratyczny” prezydent Bill Clinton już zajął miejsce w szeregach gry pod tytułem „kto winny”:

Partia Republikańska wręcz „wzięła się za żebranie, aby Ameryka upadła” przez to, że nie kibicuje reformie zdrowia prezydenta Obamy, i odmawia swego podpisu pod Obamacare, powiedział Bill Clinton w wywiadzie dla „This Week” w programie George’a Stephanopoulosa w tel-awizji ABC:

http://abcnews.go.com/blogs/politics/2013/09/bill-clinton-when-it-comes-to-obamacare-gop-begging-for-america-to-fail/

Spójrzmy na większy obraz. Prywatny Federal Reserve Bank ogłosił właśnie, ku wielkiemu zaskoczeniu, kompletną zmianę sugerowanych metod ciągłego dodruku banknotów (QE) powodując, że rynek zatrząsł się i powstało w nim trwałe zamieszanie. Gdyby amerykański system fiskalny rzeczywiście był stabilny i zdrowy, jak to sugerowało FED w ubiegłym roku, to dlaczego system ten nadal potrzebuje środków stymulacyjnych (dodruku papieru)?

Czy to możliwe, że większość, jeśli nie wszystkie, pozytywne liczby i dane gospodarcze udostępnione przez Fed i departament pracy są w rzeczywistości fałszywe? Czy to możliwe, że inwestorzy zostali oszukani, gdy zakładali ogólny wzrost gospodarczy, podczas gdy Ameryka jest rzeczywiście w przyspieszonym tempie spychana w dół po równi pochyłej? Czy nie dojdzie aby do wielkiej burzy wprost na naszym podwórku!

Minął pierwszy dzień skutków ogłoszenia przez Fed hiobowych wieści, powodujących powolne wykrwawianie się indeksów Dow. Magia bodźców Fed zaczyna się zużywać, a świat inwestycyjny nie jest szczęśliwy. Ten duży szum odwracający uwagę na tle sporów o budżet i zamknięcie rządu z tytułu nieuchwalenia Obamacare, jest przeznaczone do zamaskowania największej implozji walutowej w historii świata.

To zamknięcie rządu jest sporym zagrożeniem dla amerykańskiego systemu finansowego i niewiele osób zdaje się to dostrzegać. Być może dlatego, że oczekuje się, że każde zamknięcie będzie tylko krótkoterminowym problemem. Ale jeśli „klincz” potrwa dłuższy okres czasu, to gospodarka USA doświadczy odnowienia kryzysu ze zwiększoną mocą. Oto dlaczego:

Czarna dziura

Obamacare jest tylko zwieńczeniem długiej listy już istniejących „zobowiązań nie do spłacenia” (inaczej znanych jako programy pomocowe). Programy te nie są wliczone w oficjalne rządowe zestawienie wyliczeń długu krajowego lub deficytu wydatków, ale kosztują podatników pieniądze w taki bądź inny sposób. Prawdziwe koszty deficytu i koszty długu krajowego rosną bez przerwy każdego roku. Jeżeli dopuszczalny pułap długu nie rośnie zgodnie z tym gwałtownym przyrostem długu, załamanie jest nieuniknione. Żadna ilość zwiększonych podatków nie może w jakikolwiek sposób wypełnić czarnej dziury, jaką już stworzyły negatywne wydatki rządowe.

Długoterminowe zamknięcie rządu ostatecznie wymaga cięć w tych programach, jeśli nie zupełnego remontu albo likwidacji większości tych programów pomocowych. Wyobraź sobie koniec z wszystkimi płatnościami z tytułu niepełnosprawności, w tym rent dla weteranów. Wyobraź sobie zawieszenie płatności federalnych emerytur pracowniczych na czas nieokreślony. Wyobraź sobie przerwę w wydawaniu kartek żywnościowych dla 50 mln ludzi. Wyobraź sobie, ile budżetów stanowych liczy obecnie na finansowanie z funduszu federalnego, aby wyłącznie uchronić wiele gmin przed bankructwem. Teraz dociera do ciebie większy obraz?

Kłamstwa

Reuters próbuje nam wciskać propagandę przeczącą podstawom tego upadku!

W obrzydliwym przekazie propagandowym, Reuters opublikował artykuł, w jakim twierdzi się, że czy dojdzie do krachu, czy też nie, to inwestorzy z Azji oraz banki centralne są „zakładnikiem” zadłużenia USA:

Analiza: Krach a może nie?, Azja zakładnikiem długu USA

(Reuters) – O ile Kongres skupia się na politycznych rozgrywkach w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia kraju, co potrwać może najbliższe tygodnie, i może postawić nas na krawędzi bezprecedensowej wizji krachu finansowego, o tyle głównymi wierzycielami Ameryki są pożyczkodawcy z Azji, i to może oni mają najwięcej powodów do zmartwień.

http://www.reuters.com/article/2013/09/29/us-usa-debt-asia-analysis-idUSBRE98S0GY20130929

Ich argumentacja wiruje wokół kłamstwa, jakoby azjatyccy inwestorzy uważali amerykański krach za coś „nie do pomyślenia”. A jako prawdę objawioną cytują nienazwane japońskie źródło inwestycyjne, które ma mieć tajny charakter „insider”, i jakoby reprezentować całą Azję.

Rzeczywistość jest taka, że Azjaci (Chińczycy w szczególności) podjęli uprzednio przygotowania do katastrofy na rynku obligacji skarbowych USA wiele lat temu. Większość zagranicznych inwestorów lokujących pieniądze w amerykańskich obligacjach skarbowych zamieniła długoterminowe inwestycje na krótkoterminowe obligacje o krótkim terminie wykupu. A to oznacza, że są gotowi na krach i upłynnienie swoich obligacji w jednej chwili. Ogólny poziom zakupu obligacji skarbowych jest statyczny lub spada w zależności od poszczególnych krajów.

Chiny dokonały umiędzynarodowienia swojej waluty, juana, w okresie od 2005 roku. Chiny otworzyły juana na świat tworząc „domy wymiany walut” w wielu krajach, aby umożliwić szybszą wymienialność juana, po cichu i spokojnie wypierając dolara z roli waluty rezerwowej świata. Te izby rozliczeniowe już teraz istnieją w Londynie, Hong Kongu, Singapurze, na Tajwanie i w Kenii. Rezerwa Federalna oraz banki międzynarodowe, jak JP Morgan są mocno zaangażowane w internacjonalizację juana.

Pismo okólne dla instytucji finansowych, Światowy Podręcznik RMB, JPMorgan

http://www.jpmorgan.com/cm/BlobServer/Handbook_Global_RMB_Handbook_for_Financial_Institutions.pdf?blobkey=id&blobwhere=1320592360689&blobheader=application/pdf&blobheadername1=Cache-Control&blobheadervalue1=private&blobcol=urldata&blobtable=MungoBlobs

Twierdzenie, że Azja jest w jakiś sposób zakładnikiem zadłużenia USA jest kłamstwem wymykającym się wszelkim porównaniom. Prawda jest taka, że gospodarka USA jest zakładnikiem azjatyckich posiadaczy długu USA. Na przykład wezwanie do wyprzedaży amerykańskich obligacji skarbowych przez Chiny, w obliczu krachu finansowego Ameryki, natychmiast spowoduje reakcję łańcuchową w skali globalnej, jaka skończy się destrukcją dolara jako waluty rezerwowej świata. To nie jest spekulacja, to fakt matematyczny. Chiny nie będą siedzieć i nic nie robić, gdy ich inwestycje w dług USA będą się szybko rozpadać. Dlaczego mieliby ryzykować, gdy mogą po prostu zacząć wyprzedawać te obligacje, sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać…

Ofiary zamknięcia rządu

Niepotrzebny w tym momencie personel (w tym podobno pokojówki w rezydencji Obamy), znajdzie się pierwszy na liście do zwolnienia z rządu federalnego. Dodatkowy personel Pentagonu, EPA, FDA, IRS, etc, wszystko to pójdzie na zieloną trawkę. Krzyżyk na drogę. Ale to, co potem nastąpi, nie będzie już tak przyjemne.

Jeśli shutdown potrwa kilka miesięcy, należy oczekiwać cięć wszystkich programów wsparcia i dodatkowych uprawnień zasiłkowych. Kontrole rent weteranów, ubezpieczenia społeczne, Medicare, kwatery pracownicze, nawet usługi pocztowe, pracownicy tych instytucji najprawdopodobniej przejdą w stan braku finansowania. Parki narodowe i szkoły, które otrzymują pomoc federalną odkryją natychmiastowe zakręcenie kurka z pieniędzmi. W rzeczywistości, każdy stan lub miasto, jakie bazuje na funduszach federalnych, powinno zaplanować możliwość, że te fundusze się skończą.

Ale wojskowych cięć nie będzie. Oni są na samym dole listy.

Ogromny sektor amerykańskiego społeczeństwa zależy od federalnych pieniędzy. Jeśli te pieniądze się skończą, wybuchnie powszechny chaos.

Zagraniczni wierzyciele zareagują bardzo ostro. Rynek obligacji zobaczy takie strzyżenie, jakie niepodobne było nawet wśród inwestorów w greckie papiery skarbowe. Oszczędzanie stanie się nowym amerykańskim stylem życia. Jedynym czynnikiem łagodzącym będzie Federal Reserve, jaka może utworzyć „nadzwyczajne środki” bez zgody Kongresu, bodziec kontynuacji dokarmiania rządu, niezależnie od tego, czy pułap zadłużenia będzie podniesiony, czy nie. Biorąc pod uwagę skalę desperacji, jaka ogarnie amerykańską opinię publiczną, może ona nawet przyklasnąć takim działaniom i pochwalać Fed, że jest taki „heroiczny”.

W tej sytuacji, USA znajdzie się w obliczu zapaści w stylu waluty Republiki Weimarskiej, a nie krachu z powodu zadłużenia. Ale w każdym z tych scenariuszy, to dolar jest celem ostatecznym.

Niestety, zbyt wielu analityków gospodarczych zakłada, że jedynym zagrożeniem dla wartości dolara jest hiperinflacja, ale są to te same osoby, które cytują fałszywe liczby FED wzięte z wizji komputerowych. Dewaluacja dolara wydaje się być nieunikniona niezależnie od wyniku debaty w Kongresie o finansowaniu.

Czy Republikanie się poddadzą?

Przede wszystkim przekonanie, że istnieje system dwóch partii jest wiarą fałszywą. To jeden system partyjny. Demokraci i republikanie trzymają sztamę za kulisami i zajmują się strzeżeniem przywilejów tych samych specjalnych grup zainteresowania – „lichwokratycznego” rządowego gabinetu cieni. Odkrycie maski budżetowej i zamknięcie działań rządu jest wyłącznie teatrem na użytek publicznej konsumpcji.

Republikańscy aktorzy mogą się podporządkować, ale nawet jeśli nie zrobią tego, prawdziwych szkód nie będziemy odczuwać przed 17-stym października. To dużo czasu, aby zmanipulować społeczeństwo do uwierzenia, że potrzebujemy więcej wydatków, nawet mimo tego, że więcej wydatków nie leży w najlepszym interesie Ameryki w perspektywie długoterminowej. Największym problemem jest jednak to, czy establishment jest gotowy wyciągnąć wtyczkę z dolara w ogóle, wykorzystując kryzys limitu zadłużenia jako pretekst. To by odciągnęło uwagę ludzi od zaangażowania banków międzynarodowych w powstanie ogólnego problemu.

Nie ma wątpliwości, biorąc pod uwagę fakty, jak na dłoni, że Ameryka jest na skraju przepaści. To może być wydarzenie, które w końcu wywoła powszechne załamanie. Wkrótce się tego dowiemy.

źródło: http://helpfreetheearth.com/news905_shutdown.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.