Strona główna > Świat > Papieżowi Franciszkowi grożą watykańscy bankierzy; papież mógł być podtruwany

Papieżowi Franciszkowi grożą watykańscy bankierzy; papież mógł być podtruwany

Podobnie jak w przypadku papieża Jana Pawła I, papieżowi Franciszkowi zagrozili watykańscy bankierzy, którzy chcą zachować status Watykanu jako międzynarodowego ośrodka prania brudnych pieniędzy, jak poinformowały portal WMR źródła głęboko zaangażowane w codzienną działalność Watykanu.

Wielki mistrz Zakonu Maltańskiego, Matthew Festing (po prawej) na spotkaniu z papieżem Franciszkiem 20 czerwca 2014, kiedy papież był chory.
Wielki mistrz Zakonu Maltańskiego, Matthew Festing (po prawej) na spotkaniu z papieżem Franciszkiem 20 czerwca 2014, kiedy papież był chory.

Papież Franciszek naraził się na gniew watykańskiego Instytutu Dzieł Religijnych (IOR), który kieruje Bankiem Watykanu. Franciszek, który w dzieciństwie stracił płuco w wyniku poważnej choroby, w czerwcu trzy razy doświadczył poważnych dolegliwości żołądka. To poskutkowało tym, że zwykle energiczny papież musiał odwołać publiczne wystąpienia. Papież zwiększył krytykę światowego kapitalistycznego systemu ekonomicznego, który, jak powiedział, musi wywoływać wojny dla robienia zysku.

W styczniu papież w radykalny sposób zmienił członkostwo zarządu nadzorującego IOR, Komisję Nadzorczą Kardynałów, zwalniając wszystkich kardynałów oprócz jednego, wcześniej mianowanych przez papieża Benedykta XVI. W 2013 Franciszek zorganizował niezależną komisję, Organ Informacji Finansowej (AIF), w celu nadzorowania różnych operacji finansowych IOR, w tym holdingów bankowych €5 mld w aktywach i €770 mln w funduszach kapitałowych.

Ponadto, papież mianował przyjaciela, ks. Battista Ricca, na nadzorcę operacji IOR.

Na początku czerwca, tuż przed chorobą papieża, zwolnił 5 Włochów-członków AIF, zastępując ich zespołem międzynarodowych profesjonalnych ekspertów finansowych, w skład którego weszła kobieta, Maria Bianca Farina, szef dwu włoskich firm ubezpieczeniowych. Pozostali członkowie są z USA, Singapuru i Szwajcarii. Szwajcarski dyrektor AIF, Rene Brulhart, ekspert w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, starł się z 5 włoskimi członkami, o których mówi się iż reprezentują interesy Rycerzy Kolumba, i innymi członkami „siatki starych znajomych” w Watykanie, którzy sprzeciwiali się zmianie kierunku IOR, i uczynienia jego operacji bardziej transparentnymi.

W czerwcu 2013 raport na temat operacji IOR powiązał Bank Watykanu z podejrzanymi kontami watykańskich ambasad w Iranie, Iraku, Syrii i Indonezji. Wszystkie te 4 kraje były na finansowym celowniku CIA i George’a Sorosa. W latach 1980 z Banku Watykanu korzystała CIA do tajnego finansowania antykomunistycznych grup paramilitarnych w Argentynie, Nikaragui, Salwadorze, Hondurasie i innych krajach, jak również uczestniczyła w skandalu Iran-kontra. Operacje miały rzekomo błogosławieństwo antykomunistycznego, prowadzącego krucjatę polskiego papieża, Jana Pawła II.

Wszyscy zwolnieni przez Franciszka „insajderzy” z IOR mieli bliskie związki z Carlem Andersonem, członkiem Zarządu Nadzoru IOR i szefem Rycerzy Kolumba. Prezesem zarządu jest Niemiec, Ernst von Freyberg, rzekomy reformator, a który jest rycerzem Suwerennego Wojskowego Zakonu Maltańskiego, grupy o której mówi się iż ma powiązania z masonami.

Istniały pewne obawy, że choroba papieża miała związki z jego podróżą na Bliski Wschód, gdzie rozgniewał izraelski rząd, tym że modlił się przy murze separacyjnym między Izraelem a terytorium palestyńskim, i uznał państwo Palestynę. Ale portal WMR został poinformowany, że choroba żołądkowa papieża rozpoczęła się przed jego podróżą na Bliski Wschód.

W przypadku papieża Jana Pawła I, zmarł nagle w 1978 w tajemniczych okolicznościach, rzekomo otruty, po tym kiedy obiecał zwolnić i oskarżyć każdego skorumpowanego funkcjonariusza w Banku Watykanu. Siostra Vincenza Taffarel, zakonnica która odkryła zwłoki papieża Jana Pawła I w łóżku w apartamencie papieskim w Watykanie, rzekomo znalazła notatkę którą trzymał w dłoni, zawierającą listę skorumpowanych członków watykańskiej kurii powiązanych z masonami i Bankiem Watykanu. Siostra Vinzenza odeszła do grobu dotrzymując ślubu tajemnicy wymaganego od każdej zakonnicy.

Mord Jana Pawła I w 33 dniu jego papiestwa, liczba „33” wiąże się z lożą masońską P-2, której członkami byli liczni watykańscy oficjele, i miała szczególne powiązania z mafią, do której papież Franciszek wyrażał szczególną pogardę; IOR za kard. Paula Marcinkusa; i CIA, która wykorzystywała bank Watykanu do prania brudnych pieniędzy dla dziesiątków ruchów 'guerrilla' na całym świecie.

W przeciwieństwie do Jana Pawła I, papież Franciszek odmawia mieszkania w papieskim apartamencie, decydując się na zachowanie swojego miejsca zamieszkania w watykańskim hotelu, z którego korzystają odwiedzający kardynałowie.

Franciszek, jak nam powiedziano, uważa, że Trzecia Tajemnica Fatimska, przekazana trojgu pastuszkom* przez Matkę Boską w Fatimie, Portugalia, była o tym, że przyszły papież – teraz mówi się, że Jan Paweł I – zostanie zamordowany przez wrogich infiltratorów w kościele. Papież Benedykt XVI wyśmiał ten pogląd, że Trzecia Tajemnica była o mordzie papieża, ale biskupi, którzy pracowali osobiście z papieżami Janem XXIII i Pawłem VI uważali, że oryginalny tekst trzech tajemnic fatimskich** zmanipulowano, zmieniono przekaz dany trojgu portugalskim pastuszkom, rozszerzono go z jednej do czterech stron.

Źródło: http://www.intrepidreport.com/archives/13516

Tłum. Ola Gordon.

P.S. W oryginalnym tekście: *trzy dziewczyny, i **powinno być: Trzecia Tajemnica Fatimska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.