Strona główna > NWO > Żydomasońska rewolucja w "Kościele katolickim" > Papież rzymski otworzył drogę do legalizacji eutanazji

Papież rzymski otworzył drogę do legalizacji eutanazji


Oświadczenia papieża rzymskiego w swojej istocie usprawiedliwiają niektóre formy eutanazji. O tym fakcie, powołując się na katolicką gazetę „Avvenire”, w dniu 17.11.2017 donosi agencja TASS.

BERGOGLIO SOROS SZATAN

W swoim oświadczeniu papież rzymski Franciszek dopuszcza dla chorego możliwość „odmowy albo przerwania leczenia jeżeli ono nie odpowiada etycznym i humanitarnym kryteriom”. Opinię taką uzasadnia on tym, że: „ingerencje medyczne w organizm ludzki stają się coraz bardziej skuteczne ale nie zawsze kończą się one wyleczalnością i dlatego trzeba koniecznie podchodzić z mądrością i odpowiedzialnością do leczenia, które wytwarza najsilniejsze oddziaływanie na ciało ale nie gwarantuje integralności osobowości”.

Przywódca Kościoła Rzymsko-Katolickiego uczynił zastrzeżenia co do tego, że „ta etyczna koncepcja nie ma nic wspólnego z eutanazją, która pozostaje nielegalną ponieważ zakłada przerywanie życia proponując śmierć”. Jednakże we włoskim społeczeństwie wypowiedzi papieża wywołały nową falę polemiki.

Właśnie ta bardzo niewyraźna różnica pomiędzy właściwą eutanazją a prawem pacjenta do odmowy leczenia a także prawem rodziny i lekarzy do przerwania leczenia w przypadku jeżeli pacjent nie jest w stanie samodzielnie podjąć takiej decyzji, wywołała burzliwą reakcję w społeczeństwie włoskim. W szczególności gazeta wspomniała przypadek kiedy lekarze leczący brytyjskiego, 11-miesięcznego chłopca Charlie, chorującego na rzadką chorobę genetyczną, podjęli decyzję żeby pozwolić dziecku umrzeć. Decyzję tę poparł Sąd Najwyższy Londynu pomimo protestów rodziców. I to pomimo tego, że w jednej z amerykańskich klinik metodami genetycznej terapii udało się polepszyć stan dziecka ze skomplikowaną chorobą. Rodzice zgodzili się na wypróbowanie eksperymentalnej metody ale w londyńskiej klinice wydano zakaz przetransportowania dziecka do USA ponieważ założono, że żadnych szans na jego wyleczenie nie ma.

Przypominamy, że eutanazja, jako przerwanie życia człowieka, który cierpi na niewyleczalną chorobę, jest obecnie prawnie zabroniona we Włoszech jednakże jest to już nie pierwsza wypowiedź Watykanu, która dopuszcza niejednoznaczne interpretacje w tych i innych „śliskich” kwestiach.

Ponadto do eutanazji stosują się nie tylko rozmyślne działania, które pociągają za sobą szybką i bezbolesną śmierć beznadziejnie chorego pacjenta ale i celowe przerwanie terapii podtrzymującej życie, za usprawiedliwieniem której stanął papież. Są to tak zwane: „aktywna” forma i „pasywna” forma eutanazji.

Komentarz redakcji www.odigitria.by – Jak widzimy, pomimo wszystkich wysuniętych zastrzeżeń, przywódca Kościoła Rzymsko-Katolickiego faktycznie robi pierwszy krok w kierunku akceptacji eutanazji, która wcześniej kategorycznie przez Watykan była potępiana w jakiejkolwiek postaci. To posunięcie całkowicie wpisuje się we współczesne europejskie tendencje zniszczenia tradycyjnych wartości gwoli korzyści dla budowy Nowego Porządku Świata. A czy Rosja także tego chce?

SZATAN- JESTEM SPEŁNIONY

JESTEM SPEŁNIONY !

Na podstawie: http://www.odigitria.by/2017/11/21/papa-rimskij-otkryl-dorogu-k-legalizacii-evtanazii/

Publikacja: 21.11.2017

Tłumaczenie Tamara


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *