Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Papież Franciszek ostatecznie pogrzebie kościół katolicki?

Papież Franciszek ostatecznie pogrzebie kościół katolicki?

Wybór na tron Piotrowy jezuity z Argentyny, wydawał się wielu osobom pozytywnym przełomem. Jednak może się okazać, że nowy papież zamiast spełnić pokładane w nim nadzieje może się stać symbolicznym grabarzem katolicyzmu. Nie było jeszcze w dziejach Kościoła tak lewicowego papieża i nikt nie wie do czego jest zdolny zwolennik postępu podający się za szefa instytucji liczącej niemal 2000 lat.

a5,1

Gdy podczas watykańskiego konklawe wybrano na papieża argentyńskiego jezuitę wydawało się, że będzie to fundamentalna odmiana dla skostniałego kościoła trapionego gangreną duchową zaimplementowaną podczas tragicznego Soboru Watykańskiego II. Okazuje się jednak, że ten wybór może być swoistym gwoździem do trumny dla katolicyzmu.

Doprawdy trudno zrozumieć jakie intencje ma ten hierarcha z Ameryki Południowej. Jego umiłowanie do postępu skutkuje licznymi herezjami, które wprawiają w zdumienie praktykujących katolików. Chyba żaden z ostatnich papieży nie pracował tak mocno nad schizmą, która musi nastąpić w związku z jego szokującymi wypowiedziami.

Papież Franciszek jest zupełną antytezą papieża Benedykta XVI. Poprzedni Ojciec Święty przyzwyczaił do swojego konserwatyzmu, podczas gdy Franciszek jawi się jako postępowiec, który z powodzeniem mógłby zostać działaczem jakiejś lewicowej partyjki. Obserwując jego powolny upadek trudno nie odnieść wrażenia, że pociągnie on za sobą cały Kościół.

Wierni są już coraz bardziej zdezorientowani lekkomyślnymi wypowiedziami papieża na temat homoseksualistów, czy islamskich imigrantów. Ojciec Święty opublikuje wkrótce swą pierwszą encyklikę, która jest szokująca, ponieważ wspiera tych, którzy kręcą hucpą zwaną „globalnym ociepleniem”. Pojawiają się głosy, że papież Franciszek jest podstawionym agentem wpływu, którego celem jest nie zreformowanie, a zniszczenie chrześcijaństwa.

aa

Być może są to obawy na wyrost, ale jeśli postępowy jezuita o lewicowych poglądach nie uspokoi się nieco, to wyrządzi poważne szkody katolicyzmowi, a kto wie czy nie doprowadzi do schizmy, podobnej do tej, jaka powstała, gdy Jan Paweł II zabronił odprawiania mszy w rycie trydenckim, co skutkowało powstaniem Bractwa Piusa X. Zniszczenia, jakie wyrządził tradycji kościoła nieszczęsny Sobór Watykański II mogą być jednak niczym w porównaniu do tego, co może po sobie zostawić obecny papież.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/papiez-franciszek-ostatecznie-pogrzebie-kosciol-katolicki

Data publikacji: 2.07.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.