Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Papież Franciszek jako pierwszy przekroczy progi świątyni Waldensów

Papież Franciszek jako pierwszy przekroczy progi świątyni Waldensów

Metodystyczny Kościół Waldensów we Włoszech ogłosił datę i program oficjalnej wizyty papieża Franciszka w świątyni tej denominacji w Turynie. Spotka się tam z najstarszą społecznością powstałą w wyniku reformacji.

Pope Francis

Żaden wcześniejszy papież nie przekroczył progów ich świątyni.

Historyczne spotkanie, które odbędzie się 22 czerwca 2015 roku jest uważane przez Waldensów jako „gest braterstwa w nowym, ekumenicznym sezonie”. Franciszek odwiedzi Całun Turyński w dwusetną rocznicę narodzin św. Jana Bosko.

To będzie spotkanie z ekumenicznym braterstwem, w którym w ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy wzrost i siłę” powiedział Eugenio Bernardini z zarządu Waldensów.

Trzeźwość i braterstwo… są typowe dla tradycji Waldensów, ale także w stylu tego papieża, który kilkakrotnie stworzył klimat wzajemnego zainteresowania, otwierając tym samym nowy sezon ekumeniczny.

Ze swojej strony papież również wyraził słowa uznania i partnerstwa dla kościoła Waldensów i krótko spotkał Bernardiniego we wrześniu 2013. Spotkanie „ze słowami i gestami uznania” doprowadziły do nadchodzącej wizyty w świątyni.

Papież zna kościół Waldensów, ponieważ ich wspólnoty są obecne w Argentynie i Urugwaju.

Jakie inne kościoły może mieć papież Franciszek na uwadze do ekumenicznego zbliżenia? Jakie kontakty już zostały z nimi wykonane?

Na podstawie: http://ktfnews.com/pope-francis-to-visit-waldensian-temple/

Za: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/21/papiez-franciszek-jako-pierwszy-przekroczy-progi-swiatyni-waldensow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *