Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Papież Franciszek: „Antysemityzm” jest sprzeczny z Chrześcijaństwem

Papież Franciszek: „Antysemityzm” jest sprzeczny z Chrześcijaństwem

Pope Francis: ‘Anti-Semitism’ contradicts Christianity

Wymiana uprzejmości między Peresem a Papieżem ma miejsce w Watykanie; „Przyjedź do izrahella, aby przywrócić wiarę w pokój”, mówi prezydent

 Ynet

Prezydent Szimon Peres spotkał się we wtorek z Papieżem Franciszkiem w Watykanie w celu omówienia napięć na Bliskim Wschodzie, perspektywy pokoju w regionie i zagrożenia antysemityzmem.

Franciszek I lub Jorge Mario Bergoglio, 76 lat, został wybrany w marcu jako lider pogrążonego w problemach Kościoła Rzymskokatolickiego. Jest on znany ze swych tolerancyjnych poglądów i sympatii wobec żydów. Powiedział do Peresa, że antysemityzm stoi w sprzeczności z prawdziwym duchem Chrześcijaństwa. „Jako Papież nie będę popierać żadnych przejawów antysemityzmu„, powiedział.

who-killed-jesus.jpg.crop_display
mówienie prawdy o tym, kto zamordował Jezusa jest w Watykanie zakazane

(…)

Papież wyraził wdzięczność prezydentowi izrahella mówiąc, że postara się przyjechać tam jak najszybciej, dodając: „Nauczyłem się optymizmu od ciebie; jesteś dla mnie inspiracją”.

Peres dał Papieżowi egzemplarz Biblii z napisem „dla Jego Świątobliwości Papieża Franciszka”, aby ci się powiodło wszystko, co zamierzysz, i wszystko, czym się zajmiesz” (1 Krl 02:03).

Peres w trakcie oficjalnej wizyty w Watykanie spotkał się również z premierem Włoch, Enrico Letta. Peres rozmawiał z Letta o zaostrzeniu sankcji wobec Iranu i wyjaśniał sprawę  niebezpieczeństwa broni chemicznej w Syrii, że unosi się ono nad Europą, a nie tylko nad izrahellem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.