Strona główna > Świat > Państwo Izrael jest „samym ZŁEM”, mówi izraelski pisarz

Państwo Izrael jest „samym ZŁEM”, mówi izraelski pisarz

Czyste zło, (pure Evil). Sadystyczne Zło. Zło dla samego Zła. Często jest to JEDYNE wyjaśnienie. Eva Illouz określiła jego objawy w eseju pt. „Teraz Zło „, wydanym w Haaretzu, 30 lipca.

a

Jej esej, który podważa ideę banalności zła, uważa grupę narodową jako źródło Zła. Stosując koncepcję filozofa Ludwiga Wittgensteina, ukazuje ona „rodzinne podobieństwo” pomiędzy izraelską okupacją, a historia innych Złych (evil) reżimów.

Podobieństwo to nie znaczy, że Izrael jest nazistowskim czy tez faszystowskim państwem. Ale jednak jest członkiem tej samej strasznej rodziny, rodziny Złych (evil) państw. To jest przygnębiająca i błyskotliwa analiza.

„Zło, które Illouz przypisuje Izraelowi NIE JEST banalne, to nie może się zdarzyć wszędzie, i MA ONO swoje korzenie polityczne i społeczne głęboko zakorzenione w społeczeństwie izraelskim. Zatem Illouz dołącza do Zeev Sternhela, który ostrzegł w swoim imponującym i głośnym eseju o glebie kulturowej, na której faszyzm teraz rośnie w Izraelu (esej „Narodziny faszyzmu”, wydany w Haaretzua, 7 lipca). Ale obok tych analiz, musimy również przedstawić krótką historię zła.

Musimy przedstawić przykłady, które tworzą wielki i przerażający obraz, obraz izraelskiego ZŁA na terytoriach okupowanych, tak aby przeciwstawić się tym, którzy zaprzeczają istnieniu owego Zła. To nie jest przypadek osoby – sierż. Elor Azaria, na przykład, który jest sądzony za śmierć palestyńskiego napastnika w Hebronie – ale zachowanie i sposób działania okupacyjnego reżimu, który udowadnia istnienie owego Zła.

W rzeczywistości, KONTYNUACJA owej OKUPACJI jest dowodem istnienia owego Zła. Illouz, Sternhell i inni zapewniają dyskusyjne analizy pochodzenia Zła, ale, niezależnie od tego, jakie one są, istnienie owego Zła nie może być zaprzeczone.

Jeden przykład jest jak tysiące świadków: przypadek Bilal Kayeda. Młody mężczyzna, który ukończył wyrok 14,5 lat więzienia- cały wyrok – bez jednego urlopu, nie pozwolono mu nawet telefonicznie pożegnać się z umierającym ojcem; wyraźna oznaka Zła.

a

Około sześć tygodni temu, Kayed przygotowywał się do swego uwolnienia. Przedstawiciel służby bezpieczeństwa Shin Bet – jednej z największych agencji ZłA w Izraelu – nawet pokazał mu fotografię domu, który jego rodzina zbudowała dla niego, aby go jeszcze bardziej nakręcić przed jego zwolnieniem. A potem, jak jego rodzina niecierpliwie czekała na niego na przejściu i Kayed stawał się coraz bardziej podniecony w celi, został on poinformowany, że został wtrącony do aresztu administracyjnego na co najmniej kolejne sześć miesięcy, BEZ PROCESU i bez wyjaśnienia. Od tamtej pory jest on na strajku głodowym. On jest przykuty do swojego łóżka. Jego rodzina nie może się z nim zobaczyć. Strażnicy nigdy nie opuszczają jego pokoju i światła w nim nie są wyłączane ani na chwilę. To jest Zło.

Tylko Zło może wyjaśnić postępowania państwa Izrael wobec Kayeda – tylko ZŁE (evil) państwo działa w ten sposób. Arbitralne ogłoszenie, w ostatniej chwili, o bezsensownym zatrzymaniu jest znęcaniem się, a sposób, w jaki został on potraktowany od tego czasu, jest również forma znęcania się.

Tylko Zło może wyjaśnić zatrzymanie w ubiegłym tygodniu innego młodego człowieka, Hiran Jaradata, którego brat Arif (który miał zespół Downa) zginął w czerwcu i którego ojciec zmarł dwa dni temu. Jest on aresztowany za „podżeganie na Facebooku” i nie został zwolniony do wzięcia udziału w pogrzebie ojca. Przykład Zła. Kontynuacja przetrzymywania w wiezieniu poety Darin Tatura – ZŁO. Zniszczenie malutkiego basenu, który mieszkańcy Khirbet Tana w północnej części Zachodniego Brzegu zbudowali dla dla siebie – Zło.. Konfiskata zbiorników wodnych wspólnocie pasterzy w dolinie Jordanu w upale lipca – ZŁO…

Wiele innych decyzji Izraelskiego reżimu okupacyjnego, który DECYDUJE O LOSACH jednostek, rodzin, wspólnot, wsi i miast nie można wyjaśnić bez ZŁA,

Lista ta jest TAK długa JAK i Okupacja.. Przekupywanie chorych ludzi z Gazy, aby pozyskać ich jako agentów, blokady miast i miasteczkach na całe tygodnie, blokada Gazy, niszczenie domów – To WSZYSTKO TO JEST czynienie ZŁA.

Banalne czy nie, jego istnienie musi być potwierdzone i musi być uznane za jedno z NAJBARDZIEJ wpływowych WARTOŚCI w Izraelu. Tak, Zły reżim działa w Izraelu, i temu tez jest to ZŁE PAŃSTWO (evil state)…”

Gideon Levi

Tłumaczenie: Renata

Źródło: http://henrymakow.com/2016/09/Israel-Pure-Evil.html

Od tłumacza: Po angielsku słowo ‚Evil’ ma o wiele bardziej wieloznaczne, głębsze znaczenie niż jego popularny polski odpowiednik: ‚zły’, ‚niedobry’. ‚EVIL’ to jest bardziej coś demonicznego, grzesznego, niemoralnego, zdegenerowanego, okrutnego. ‚Evil ‚ to jest coś, co jest pozbawione wszelkiego dobra. Należy o tym pamiętać czytając powyższy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *