Strona główna > Świat > Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęły się pogromy chrześcijan w Iraku. Mosul jeszcze kilka lat temu był trzecim największym miastem w kraju, był domem dla chrześcijan od ponad 1 700 lat. Dziś, Mosul jest zrujnowany i praktycznie wolny od chrześcijan.

W 2014 roku, islamiści po zajęciu tego irackiego miasta postawili chrześcijanom warunek – albo przejdą na islam, albo będą płacić podatek religijny. W przeciwnym wypadku groziła im śmierć. Jedynym rozwiązaniem było więc opuszczenie Mosulu.

Przed powstaniem samozwańczego Państwa Islamskiego, w Mosulu żyło ponad 15 tysięcy chrześcijan. W lipcu 2019 roku, katolicka organizacja charytatywna „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oszacowała, że po wojnie, do miasta powróciło zaledwie 40 chrześcijan. W grudniu 2018 roku, święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy były obchodzone bez chrześcijan.

Ludobójstwo odbywało się przy całkowitej obojętności ze strony Europy i innych państw zachodnich, które w tym czasie były zajęte przyjmowaniem islamskich imigrantów – w tym terrorystów z ISIS, oraz karaniem swoich społeczeństw za „islamofobię”. Chrześcijanie w Iraku nie mogli liczyć na pomoc.

W samym Mosulu, islamiści zniszczyli 45 kościołów. Do dziś przetrwał tylko jeden kościół. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamierzali również zniszczyć tamtejszą historię chrześcijaństwa, atakując założony w IV wieku klasztor Mar Behnam. Terroryści ograbili go i zdewastowali, ale dzięki interwencji irackiego kapłana Najeeba Michaeela udało się uratować 850 rękopisów.

Tragedia chrześcijan miała miejsce nie tylko w Mosulu, lecz w całym Iraku. Szacuje się, że populacja chrześcijan w tym kraju spadła aż o 83%. Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-islamskie-wytepilo-chrzescijanstwo-w-iraku

28.08.2019

One thought on “Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

  1. „Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze”. Przecież prześladowania rozpoczęły się właśnie wtedy, gdy Zchód zaczął się interesować Irakiem. Niech Zachód jak najdalej się trzyma od Bliskiego Wschodu, wtedy „chrześcijanie” przestaną być ofiarami ataków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.