Strona główna > NWO > Państwo Islamskie: „Rzym będzie nasz”. Baron Bodissey

Państwo Islamskie: „Rzym będzie nasz”. Baron Bodissey


Rembrandt Clancy przetłumaczył materiał z włoskiego źródła o najnowszych groźbach ze strony Państwa Islamskiego wobec Rzymu.

a

Bardzo niedawny niepokojący obraz Rzymu od ISIS

Eskalacja zagrożeń wobec Włoch, analiza

Oryginalne włoskie źródło: askanews

7 czerwca 2016

Przekład Rembrandt Clancy

Rzym, 7 czerwca (askanews) – Włochy coraz częściej pojawiają się na celowniku Państwa Islamskiego (Isis): W ostatnich 4 dniach nasz kraj znalazł się bezpośrednio pod atakiem propagandowym ze strony sieci kalifatu, jeden z nich jest w formie PDF file, drugi to 3 video, 2 z nich z Rzymem jako celem. Zagrożenia są nie do przecenienia: przede wszystkim, pokazują bardzo niedawne obrazy, sfilmowane w ruchu i w nocy, co sprawia wrażenie, że nakręcał je w stolicy Włoch albo członek organizacji terrorystycznej albo sympatyk (chyba, że nagranie zostało „skradzione” przez organizację terrorystyczną, ale nawet w tym przypadku, wartość symboliczna zagrożenia nadal jest kompletna). Kolejny istotny fakt: dwa dokumenty zamieszczone w internecie, między 3 i 7 czerwca mają tytuły bezpośrednio wiążące się z Włochami, całkowicie nowy element. Są zatytułowane „Spotkanie w Rzymie”, video zamieszczone w ostatnią sobotę i „Wy chcecie Raqqah, my chcemy Rzym”, dokument PDF zamieszczony dzisiaj. Poniżej znajduje się opis czterech dokumentów badanych przez askanews.

a
wkrótce zaatakujemy Rzym

1)  Video: Spotkanie w Rzymie [Appointment in Rome]

Ten krótki film ma arabski tytuł, w języku angielskim brzmi „Rzym – ostateczny termin”

[The Deadline Rome]. Zamieścił go „Dabiq-Al Khilafah” (Kalifat Dabiq) 4 czerwca o 00:13. Dokument wyprodukowała Fundacja al Waad (obietnica), nieoficjalny organ medialny ISIS.

W tym krótkim trwającym 10:47 minut filmie i mówiącym tylko o trudnościach z jakimi mierzy się Kalifat w Libii, tytuł „Spotkanie w Rzymie” pokazuje się 5 razy z regularnymi przerwami. Po długiej preambule o rozwoju sytuacji w Libii, głos narratora oskarża szczególnie Włochy o dowodzenie koalicją interwencji militarnej w północno-afrykańskim kraju. Dżihadystów prze-de wszystkim interesuje rola Włoch w imieniu Rządu Zgody Narodowej. Potem jest wezwanie do broni przeciwko Zachodowi:

„Monoteistyczni bracia, wy prawdziwi muzułmanie, waszym obowiązkiem jest wspieranie naszych braci mudżahadinów w Libii. Pomagajcie im również słowem pisanym. Ale musicie schwycić za broń”.

Po apelu o dżihad i męczeństwo, wypowiedzianym w dramatycznym tonie, jest pieśń która mówi: „Pamiętajcie, że zwycięstwo odnosi się tylko kiedy podlewa się je krwią…” Po obra-zach dekapitacji z repertuaru dżihadystów, słychać głos szejka Abu Yahya al.-Libi, legendarnego lidera, następcy Osamy bin Ladena i byłego dowódcy al.-kaidy w Libii, który zginął w ataku w 2012: „Moi drodzy bracia” – deklaruje:

„Możecie być pewni jednego: Allah obiecał stanąć po waszej stronie. On stoi po waszej stronie, otacza was ochroną i okrywa swoją opieką. Będzie szedł za wami krok w krok. Dla was to nic innego jak przygotować się do działań i przygotować warunki by tak się stało. Z cierpliwością i wiarą, przygotujcie się do działania, a potem działajcie!”

Historyczny lider dżihadystów rozpoczyna wyraźne zaproszenie do męczeństwa. W tym momencie filmowane nocą obrazy z Rzymu łączą się z głosem narratora, który mówi:

„Bracie mudżahed który mieszkasz w Libii, krainie monoteizmu: pamiętaj o bitwie Al-Khandaq i tym co powiedział Prorok, że Allah może mu błogosławić. Jeśli odebrano ci ziemię spod twoich stóp i nóż wroga wisi nad twoim gardłem, to pamiętaj, że Allah obiecał to że podbijemy Rzym, Konstantynopol i Jerozolimę”.

Następnie zmieniając ton głosu i zwracając się do Włoch mówi:

„Do was, ludzi krzyża, do was Rzymian, mówimy: wiedzcie że ulegniecie! Rzym będzie nasz! Wejdziemy do Rzymu wznosząc okrzyki triumfu i wyśpiewując chwałę Allaha. Będziemy pod-rzynac wam gardła, krwią zalejemy wasze ulice. Taka jest obietnica Allaha! I wiedzcie, że Allah dotrzymuje obietnic”.

a

CZARNE FLAGI z RZYMU (EUROPA)

Uzbrojone gangi i rakiety

„Zaatakujecie Rzym i Allah doprowadzi was do zdobycia go…” (Prorok Mahomet)

Księga 1: Czarne flagi ze Wschodu

Księga 2: Czarne flagi z Syrii

Księga 3: Czarne flagi z Arabii

Księga 4: Czarne flagi z Persji

2) PDF Dokument: „Wy chcecie Raqqah my chcemy Rzym”.

„Oni chcą Raqqah, my chcemy Rzym”. Pod tym tytułem internetowi użytkownicy kalifa[tu] za-mieścili dzisiaj dokument w którym nawiązują do włoskiej stolicy jako „matecznika” Waty-kanu. Dokument jest w formie 8–stronicowego dokumentu PDF z okładką pokazującą obraz Koloseum i Teatr Marcellusa. Zamieszczony na twitterze przez Fundacje al.-Wafa, organ medialny ISIS. Absolutną nowością jest to, że autorem dokumentu jest kobieta nazywającą się “Um al Samh al Qureishyah”, po arabsku „Matka Tolerancji z al-Quraysh”. Quraysh to nazwa plemienia z Mekki z czasów Proroka Mahometa. „Wy chcecie Raqqah bo rządzi nim Allah, a my chcemy Rzym po to by rządziło nim prawo Allaha” – pisze autorka zanim ponawia co następuje:

„Tak, chcemy Rzym, miasto które jest matecznikiem Watykanu, jest punktem odniesienia do Nazarejczyków, z którego nieczysty człowiek znany jako papież wojny zawsze rozpoczynał krucjaty przeciwko muzułmanom”.

Teraz szczegóły gróźb:

„Będziemy poniżać niewiernych Rzymu, będziemy gwałcić ich kobiety […] Uratują się tylko ci którzy przyjmą islam, albo ulegną islamowi. Nie ma żadnej innej religii niż islam. Wkrótce znowu będziecie o tym myśleć”.

3) Video: Między dwu migracjami [Between Two Migrations]

Jest to krótki 10-minutowy film zamieszczony 3 czerwca. W wyprodukowanym przez „Prowincję al. Kheir” video dżihadyści wzywają muzułmańskich imigrantów na ziemi „niewiernych” do przybywania en masse na terytoria zajmowane przez ISIS. Dokument pokazuje obrazy papieża Franciszka podczas jego wizyty na Lesbos gdzie spotkał imigrantów. Następnie ciężko obrażają papieża, razem z zaproszeniem imigrantów by „nie przyjmowali jałmuzny od tego uzurpatora”.

4) Video: Ramadan, dla islamu miesiąc podboju [Ramadan, Month of Conquest for Islam]

To 3-minutowe video zamieszczono również 3 czerwca, 3 dni przed rozpoczęciem Ramadanu.

Jest to dokument propagandowy zamierzający przypomnieć zwolennikom organizacji, że święty miesiąc postu „zawsze był, w chwalebnej historii islamu, miesiącem modlitw, a przede wszystkim podboju”. Następnie w formie pewnego rodzaju infografiki pokazują daty epickich bitew wygranych przez muzułmanów. Szczególny akcent nadano muzułmańskiemu podbojowi Sycylii w 827, z obrazami pokazującymi lądowanie w Mazara del Vallo w 902. Wyżej na ekranie pokazującym but [Włochy], pulsuje światłem wyraz ‚Rzym’.

a

Źródło: http://tradcatknight.blogspot.com/2016/06/islamic-state-rome-will-be-ours.html

Tłum. Ola Gordon


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *