Strona główna > Świat > Państwa NATO rozpoczęły ćwiczenie ataków nuklearnych

Państwa NATO rozpoczęły ćwiczenie ataków nuklearnych

Kraje NATO rozpoczęły szkolenia w zakresie ataków jądrowych. Piloci krajów NATO, które nie dysponują bronią jądrową , rozpoczęli szkolenia na ćwiczeniach zasad stosowania bomb jądrowych.

a8

Taką informację dostarczył dziennikarzom dyrektor Departamentu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ds. nierozprzestrzeniania i kontroli zbrojeń, Michaił Ulianow w przededniu zbliżającej się konferencji przeglądowej w sprawie nierozprzestrzeniania broni jądrowej w Nowym Jorku.

„My poruszymy ten temat na konferencji właśnie pośród niejądrowych krajów-członków NATO, które naruszają artykuł 2 porozumienia według, którego zobowiązane są one do nie uzyskiwania umiejętności obchodzenia się z bronią jądrową. Mowa jest o naruszeniu nie tylko ducha ale i „litery porozumienia” – zauważył Ulianow.

„Zachodni partnerzy krytykują innych za niepełne przestrzeganie postanowień porozumienia o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NBJ). Jednakże powinni oni sami zadbać żeby ich wykaz przebiegu realizacji zobowiązań był czysty” – podkreślił rosyjski dyplomata.

Za: http://3rm.info/main/56424-strany-nato-nachali-otrabatyvat-nanesenie-yadernyh-udarov.html

Data publikacji: 18.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *