Strona główna > Świat > Panie Obama, co Pan próbuje ukryć?

Panie Obama, co Pan próbuje ukryć?

Zestrzelenie MH17: Obama obwinia rebeliantów, uderza w Rosję.

a

Do tej pory apel Putina o bezpieczny dostęp dla śledczych został umyślnie zignorowany przez kijowski reżim, co jedynie nasiliło przemoc w regionie od czasu katastrofy. A zachodni liderzy cały czas zajmują się kijowskim reżimem poprzez przewrotne kłamstwa obwiniania Rosji i bojówek samoobrony w Doniecku, oskarżając obie o utrudnianie poszukiwań i badanie katastrofy.

Parafrazując Obamę: „Co próbują ukrywać kijowski reżim i jego zachodni sponsorzy?”

Zachodni liderzy i ich media chcieliby byśmy wierzyli, że popierani przez Rosję terroryści i bandyci nie tylko zestrzelili cywilny samolot zabijając 287 osób na pokładzie – ale że oni powiększyli swoją deprawację bezczeszcząc zmarłych, kopiąc części ciał i rabując zwłoki.

Na dodatek, tak mówi oficjalna zachodnia narracja, separatystyczne bojówki bezdusznie blokowały międzynarodowy zespół ratunkowy i śledczy, odmawiając dostępu do miejsca katastrofy, w pobliżu miasta Grabowo, na polach wiejskich około 40 km od rosyjskiej granicy ze wschodnią Ukrainą.

Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział w TV w niedzielę o rzekomym odrażającym zachowaniu lokalnych bojówek samoobrony pilnujących miejsca katastrofy na obszarze pod ich kontrolą. „Pijani separatyści składali ciała na ciężarówki i usuwali je z tego miejsca. To co się dzieje jest naprawdę groteskowe, i jest sprzeczne ze wszystkim co prezydent Putin i Rosja powiedzieli że zrobią”.

Ten upiorny motyw został opisany następnego dnia przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę, który powiedział mediom, że zachowanie bojówkarzy był „obrazą dla tych, którzy stracili bliskich i nie ma miejsca w społeczności międzynarodowej narodów”.

Obama oskarżył separatystów o próbę tuszowania dowodów katastrofy. „Co dokładnie próbują ukryć?” – zapytał.

Brytyjski premier David Cameron i jego australijski odpowiednik Tony Abbott powtórzyli ten sam pogląd, oskarżając ukraińskich separatystów o zestrzelenie malezyjskiego samolotu MH17 w czwartek i spędzenie ostatnich kilku dni na utrudnianiu poszukiwania ciał i materiałów dowodowych. Cameron oskarżył Rosję o pomocnictwo rebeliantom na wschodniej Ukrainie. „Świat także chce zobaczyć prawdziwą zmianę w stanowisku Rosji jakie zajęła w kwestii kryzysu ukraińskiego” – powiedział Cameron nie podając żadnego uzasadnienia.

Premier Australii Abbott
Premier Australii Abbott

W tym samym czasie premier Australii mnożył pejoratywną retorykę, odnosząc się do miejsca katastrofy: „To jest bardziej jak sprzątanie ogrodu, niż dochodzenie sądowe. Jest to absolutnie nie do przyjęcia”.

Abbott dodał na dokładkę, że rebelianci w miejscu katastrofy byli jak umieszczeni „zbrodniarze na miejscu zbrodni” – znowu bez żadnego uzasadnienia.

Problemem z tą sensacyjną narracją, którą wpycha się jak falę w zachodnie media, jest to, że staje się wręcz sprzeczna z rzeczywistością.

„Dobrymi facetami”, że tak powiem, w rzeczywistości są różni bojownicy samoobrony we wschodniej Ukrainie, wspólnoty które starają się chronić, i rząd rosyjski, który stara się wnieść jakiś cywilizowany porządek dyplomatyczny do krwawego chaosu w tym regionie.

Ten chaos to nie jest najnowsza katastrofa zestrzelenia Boeinga 777 lecącego z Amsterdamu do Malezji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, wschodni region Ukrainy przezywał koszmar narzucony przez zainstalowaną przez Zachód juntę w głównej stolicy, Kijowie. Wszystkie etniczne wspólnoty rosyjskie na wschodzie są, według publicznie wypowiedzianych słów kijowskiego reżimu, „nieludźmi”, na których należy polować metodą „operacji antyterrorystycznych”.

Od ostatniego weekendu, dwa główne miasta na wschodzie, Donieck i Ługańsk, ostrzeliwała ukraińska regularna armia i neo-nazi grupy paramilitarne pod przywództwem sponsorowanych przez Zachód liderów zamachu w Kijowie, z samo ustanowionym premierem Arsenijem Jaceniukiem na czele.

W dniach po katastrofie samolotu – który uważa się zestrzelono rakietą ziemia-powietrze, mimo że mógł uderzyć go myśliwiec – ponad 20 osób zginęło w Doniecku i Ługańsku od ognia artyleryjskiego i ataków lotniczych dokonanych przez siły prokijowskie. W ciągu ostatnich 2 miesięcy ponad 250 osób zginęło tylko w Ługańsku, jak mówią obserwatorzy OBWE. Większość stanowili cywile zabici przez ostrzeliwanie na oślep przez prokijowskich żołnierzy.

Tylko 2 dni przed zestrzeleniem samolotu, kijowski myśliwiec zaatakował apartamentowiec w mieście Snieżnoje, około 20 km na południe od miejsca katastrofy. W ataku zginęło 11 cywilów.

Na obszary mieszkalne i centra dla pieszych wystrzeliwano pociski moździerzowe. W najbardziej śmiertelnym ataku w Ługańsku w czasie weekendu, zginęło 8 cywilów, kiedy moździerze atakowały w piątek centrum miasta. Ich ciała były rozerwane, porozrzucane na ulicy, co graficznie pokazują video.

Bojówkarze samoobrony utworzonej w regionie wschodnim są przeciwni zainstalowanemu przez Zachód reżimowi w Kijowie. Oni mają każde prawo sprzeciwiania się nielegalnej samozwańczej władzy, którą widzą jako skłonną do oddania kraju do NATO, MFW i zachodniej grabieży gospodarczej.

Bojówkarze maja wsparcie ogromnej większości ludzi, którzy zagłosowali za autonomią od Kijowa w zorganizowany na początku maja referendum, dając powód na powstanie samozwańczych Ludowych Republik Donieckiej i Ługańskiej.

Teraz ci ludzie walczą o życie, kiedy kijowski rezim intensyfikuje swoje tak zwane operacje antyterrorystyczne. Na początku tygodnia siły kijowskie bombardowały centrum Doniecka i Ługańska. Mieszkańcy – ci którzy jeszcze nie uciekli w dziesiątkach tysięcy by schronić się przez granicę w Rosji – zostali zmuszeni ukrycia się w schronach przeciwlotniczych z obawy przed stałym ostrzeliwaniem przez wojska kijowskie i myśliwce. Niektóre z tych schronów nie były używane od czasów II wojny światowej, kiedy ludzie wykorzystywali je by uniknąć bombardowań nazistowskich dokonywanych razem z przodkami kijowskiego reżimu, którzy współpracowali z Trzecią Rzeszą.

Nieprzyzwoite jest to, że ci ludzie są teraz szykanowani przez rządy zachodnie i ich media. W rzeczywistości ci ludzie nie tylko walczą o swoje życie, ale również poświęcili swój czas i skromne zasoby, aby pomóc zabezpieczyć miejsce katastrofy zestrzelonego samolotu i odnaleźć ciała ofiar – wszystko to w środku strefy wojennej nałożonej przez bezwzględny popierany przez Zachód reżim kijowski.

Pomimo bezpodstawnego dyskredytowania przez Obamę bojowników samoobrony jako „obrazę społeczności międzynarodowej”, tego samego dnia oświadczył, że malezyjski premier Najib Razak chwalił władze lokalne o zawarcie porozumienia w celu znalezienia ciał i przekazania niezwykle ważnych rejestratorów czarnych skrzynek z zestrzelonego samolotu. Te ostatnie dane mogą wykazać co spowodowało wybuch samolotu pasażerskiego w powietrzu i katastrofę.

Oświadczenie malezyjskiego premiera Najiba Razaka, że jego rząd porozumiał się z prorosyjskimi separatystami we wschodniej Ukrainie, w kwestii przekazania ciał i tak zwanych czarnych skrzynek z Lotu 17 przybyłym tam przedstawicielom malezyjskim, widocznie osiągnęło to czego nie osiągnęła presja dużo potężniejszych krajów.
Oświadczenie malezyjskiego premiera Najiba Razaka, że jego rząd porozumiał się z prorosyjskimi separatystami we wschodniej Ukrainie, w kwestii przekazania ciał i tak zwanych czarnych skrzynek z Lotu 17 przybyłym tam przedstawicielom malezyjskim, widocznie osiągnęło to czego nie osiągnęła presja dużo potężniejszych krajów.

Istotnie, premier Malezji nie dokonał uzgodnień poprzez reżim w Kijowie. Rozmawiał bezpośrednio z liderem Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandrem Borodai. Malezyjczycy ujawnili publicznie, że 282 ciał pory jakie odzyskano do tej pory, miały być transportowane w wagonach-chłodniach do Doniecka i dalej do miasta Charkowa, zanim wylecą do Amsterdamu. Również czarne skrzynki miały zostać przekazane w Doniecku przez bojowników oficjalnemu malezyjskiemu zespołowi śledczemu. . .

Najnowszy atak wojsk kijowskich na Donieck wydaje się czymś więcej niż zbiegiem okoliczności, że zaatakowali centralny dworzec kolejowy w tym mieście – skąd miały być transportowane ciała katastrofy lotniczej. Niektóre tory kolejowe zostały rzekomo zniszczone przez ostrzał, co tym samym naraziło na niebezpieczeństwo transport ludzkich szczątków.

The Washington Post poinformował w poniedziałkowy poranek: „Michael Bociurkiw, rzecznik OBWE, powiedział, że niejasne było kiedy odjada wagony z ciałami, i dokąd pojada. Powiedział, że wznowione w poniedziałek walki w Doniecku być może uszkodziły tory, stwarzając więcej utrudnień.

„Rebelianci powiedzieli nam, ze to uszkodziło system kolejowy” – powiedział rzecznik OBWE. „To jest kluczowe w tym sensie, że kiedy nie funkcjonowało lotnisko, i skoro nie funkcjonowała stacja kolejowa, to jeszcze bardziej odetnie Donieck”.

Zespół OBWE potwierdził mediom w sobotę – mniej niż 48 godzin po zestrzeleniu samolotu – że uzyskał pełny dostęp do miejsca katastrofy, ułatwiony przez lokalnych bojowników samoobrony, mimo że siły kijowskie prowadziły zastraszające przeloty samolotów bojowych.

Tymczasem holenderscy śledczy którzy nadzorowali ewentualne rozmieszczenie 282 zwłok w pociągu w miasteczku Torez, w pobliżu miejsca katastrofy, do transportu do Doniecka, z podziwem wypowiadali się o zespołach ratowniczych, które zorganizowały lokalna samoobrona i społeczeństwo.

Reuters napisał: „Peter van Vliet, którego zespół przeszedł przez wagony ubrany w maski chirurgiczne i gumowe rękawiczki, powiedział że był pod wrażeniem pracy wykonanej przez grupy poszukiwawcze, biorąc pod uwagę upał i obszar miejsca katastrofy”. Vliet powiedział Reuters: „Uważam, że zrobili kawał dobrej roboty w tym cholernym miejscu”.

Tak więc holenderscy śledczy wyrazili pełen podziw. Ludność Doniecka próbuje ratować ofiary w warunkach skrajnego przymusu nałożonego przez operacje terrorystyczne Kijowa.

Cały czas prezydent Rosji Władimir Putin wzywał do zawieszenia broni przez siły kijowskie, żeby można było prowadzić pełne i bezpieczne międzynarodowe śledztwo w sprawie tego co się stało z Lotem MH17. W poniedziałek Putin wezwał do tego by katastrofy nie upolityczniały wąskie własne interesy.

Do tej pory wezwanie Putina o bezpieczny przejazd dla śledczych zostało świadomie ignorowane przez władze w Kijowie, która jeśli w ogóle to zintensyfikowały przemocy w tym regionie po katastrofie lotniczej.

I zachodni przywódcy dają pełną osłonę reżimowi Kijowa przewrotnie zrzucając winę na Rosję i bojowników samoobrony w Doniecku, zarzucając im utrudnianie poszukiwań i badanie katastrofy.

Parafrazując Obamę: „Co reżim kijowski i jego zachodni sponsorzy próbują ukryć?”

Jeśli chodzi o premiera Australii Abbotta, tym co wydaje się go denerwować jest fakt, że popierani przez Zachód przestępcy w Kijowie nie odpowiadają za miejsce zbrodni.

Źródło: http://www.veteransnewsnow.com/2014/07/22/508874-what-are-you-trying-to-hide-mr-obama/

Tłum. z j. ang. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.