Strona główna > Bliski Wschód > Palestyńskie dzieci torturowane – film australijskiej TV

Palestyńskie dzieci torturowane – film australijskiej TV

Demaskatorski film o skandalicznym traktowaniu palestyńskich dzieci przez izraelską armię: bite, wykorzystywane seksualnie, straszone śmiercią

Australijska telewizja ABC wyemitowała film dokumentalny „Stone Cold Justice” poświęcony brutalnemu traktowaniu palestyńskich dzieci przez armię izraelską. Autorzy przedstawiają zeznania świadków, którzy opowiadają o m.in. metodach przesłuchiwania. Oprócz bicia, dzieci są straszone śmiercią oraz wykorzystywane seksualnie.

W filmie przytoczony jest raport UNICEF-u, który potwierdza zeznania świadków. W raporcie podkreślono, że takie praktyki miały charakter instytucjonalny, powszechny i systematyczny.

Do sprawy odniósł się również Izrael. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych przyznał, że praktyki żołnierzy były niedopuszczalne.

Z kolei środowiska syjonistyczne i żydowskie w Australii oskarżyły twórców, że nie pokazali życia żołnierzy w szerszym kontekście – tj. nie przedstawili zagrożeń, które napotykają podczas codziennej pracy.

Dzieci trafiały do aresztu najczęściej za rzucanie kamieniami. Ale dokument pokazuje, że Palestyńczycy są regularnie nękani przez izraelskich osadników, którzy czują się bezkarni, wiedząc, że władze nie będą interweniowały.

Autorzy filmu podkreślają, że taka sytuacja może stworzyć pokolenie młodych Palestyńczyków, którzy będą żądni rewanżu w przyszłości…

Stone Cold Justice

(film dostępny tylko w wersji angielskiej)

http://niezlomni.com/?p=9588

Komentarz: Jeśli znajdą się ochotnicy/ochotniczki aby przetłumaczyć materiał video i nałożyć napisy, to z reklamą wideo nie będzie żadnego problemu. Wolna Polska z całą pewnością opublikuje materiał wraz z podziękowaniami dla tłumaczy, a wraz za WP, z pewnością o udostępnienie materiału pokusi się niejeden polski portal.

W Polsce panuje wiele niesłusznych pro-izraelskich przekonań wśród ogłupionej masy. Może ułamek z nas ma świadomość, że izrahell jest to neo-nazistowski rak na Bliskim Wschodzie. Schronisko dla międzynarodowych żydowskich przestępców i wylęgarnia największych rasistów, jacy stąpają po tej planecie.

Tym bardziej zachęcamy, aby dołożyć swoją cegiełkę w szerzeniu prawdy o tym piekielnym „państewku”.

a303

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *