Palestyński ogród

Mieszkańcy Billin, palestyńskiej miejscowości nieopodal Ramallah (stolicy Palestyńczyków), na Zachodnim Brzegu, posadzili kwiaty w setkach pojemników po gazie łzawiącym, którego koczownicy używają do tłumienia palestyńskich pokojowych demonstracji przeciwko budowie muru apartheidu, łamiącego prawo międzynarodowe i wykraczającego poza izrahellskie „granice” ustanowione po wojnie sześciodniowej w 1967 r., jawnie kradnąc ziemie należące do rdzennych mieszkańców. Izrahell kontynuuję ekspansję osiedli na Zachodnim Brzegu, lokując w nowo ukradzionych terytoriach najbardziej radykalnych, morderczych, syjonistycznych koczowników.

Ogród w Billin upamiętnia Bassem’a Abu Rahmeh’a, lidera pokojowego protestu, który zginął w 2009 r. kiedy granat z gazem łzawiącym uderzył go w klatkę piersiową. W celu tłumienia palestyńskich protestów na Zachodnim Brzegu koczownicze wojsko używa gazu łzawiącego, granatów ogłuszających i pocisków w postaci gumowych kul.

Mohammed Khatib, przedstawiciel społeczności Billin, powiedział w środę, że ten niezwykły ogród ma pokazać, że życie może wypływać od śmierci.

1

24

5

6

Na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2441997/Palestinian-gardener-uses-spent-tear-gas-canisters-PLANT-POTS.html

https://www.facebook.com/ICAI2/photos_albums

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.