Strona główna > Bez kategorii > Palestyńczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16 w Strefie Gazy

Palestyńczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16 w Strefie Gazy

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/11/16/272691/israeli-f16-jet-shot-down-in-gaza/

Palestyńscy bojownicy zestrzelili izraelski samolot wojskowy lecący nad Strefą Gazy, gdy jednocześnie trwają odwetowe ataki rakietowe z enklawy, wzbudzając odgłosy alarmowe  w całym izraelu.

Według źródeł Hamasu, izraelski F-16 został zestrzelony w piątek. Tymczasem wielu izraelczyków zostało rannych po tym, jak trzy rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy trafiły w syjonistyczne osiedle Gush Etzion w al-Quds (Jerozolima). Rakiety palestyńskie i pociski trafiły również inne izraelskie miasta: Tel Aviv, Eszkol, Ashdod, Aszkelon, Beer Sheva.

W Tel Awiwie rakieta uderzyła w handlowej dzielnicy, a inna wylądowała 200 metrów od ambasady amerykańskiej. Jest to pierwszy raz, gdy po upływie wielu lat Tel Aviv znalazł się w centrum ataków. Trzech izraelskich żołnierzy zostało rannych w ataku rakietowym w Eshkol.

Szpitale w izraelu są teraz w stanie najwyższej gotowości.

Palestyńczycy wystrzelili ponad 550 rakiet i pocisków rakietowych w kierunku izraela po tym, jak od środy izrael rozpoczął wielką operację uderzeniową przeciw oblężonemu terytorium Palestyńskiemu, zabijając dziesiątki ludzi, w tym kobiety i dzieci.

Armia izraelska mówi, że trafiła ponad 600 celów w Strefie Gazy w ciągu ostatnich trzech dni. Według izraelskich źródeł, tarcza antyrakietowa Iron Dome przechwytuje zaledwie jedną piątą rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy. Tymczasem mieszkańcy oblężonej Strefy Gazy mówią, że dostają wiadomości tekstowe z ostrzeżeniem o eskalacji działań zbrojnych, bowiem raporty sugerują, że izraelskie siły zbrojne przygotowują się do inwazji naziemnej przeciw Strefie Gazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.