Pakistańscy muzułmańscy duchowni nie popierają ISIS

Senior muzułmańskich duchownych z Pakistanu potępił zbrodnie popełnione przez ISIS, twierdząc, że akty popełniane przez bojowników są niezgodne z naukami islamu.

isis

Pakistan Ulema Council (PUC) w piątek podał:

Islam i muzułmanie nie mogą popierać zabijania niewinnych ludzi i niszczenia ich własności z rąk ISIS. PUC przemawia do młodzieży i ludzi z krajów islamskich, by nie współpracować z żadną z agresywnych grup, której nauczanie lub działanie jest sprzeczne z naukami islamu i proroka Mahometa.

Odzew muzułmańskich duchownych z Pakistanu pochodzi z faktu, iż stronnicy ISIS zaczęli agresywną kampanię propagandową w tym kraju szukając nowych rekrutów do tej grupy bojowników.

Ulotki grupy ISIS zostały również wysłane do północno-zachodniego Pakistanu, gdzie urzędują talibscy ekstremiści. Terroryści ISIS kontrolują duże obszary na zachodzie i północy Syrii. Grupa ta wysłała bojowników do Iraku w czerwcu, zajmując dużą część granicy syryjsko-irackiej.

Terroryści dokonywali okrutnych ataków bestialstwa na mieszkańcach Iraku i Syrii – szyitach, sunnitach, kurdach, chrześcijanach, takich jak ścięcie głowy czy ukrzyżowanie.

Zachód i jego regionalni sojusznicy, tacy jak Katar, Arabia Saudyjska i Turcja dają wsparcie finansowe i militarne bojownikom.

Natomiast wysłannicy Arabii Saudyjskiej przeprowadzili 60% ataków bombowych w sąsiednim Iraku. Kilku analityków potwierdziło, że Saudyjczycy stoją za wsparciem logistycznym ISIS i dają im miejsca do trenowania w tym regionie.

Były premier Iraku Nuri al-Maliki w Marcu stwierdził, że Arabia Saudyjska i Katar otwarcie deklarują chęć do wojny w Iraku wspierając bojowników.

Niebezpieczna Arabia wspiera terroryzm na świecie – w Iraku, Syrii, Libanie, Egipcie i Libii, a nawet w krajach z poza świata arabskiego.

Na podstawie:

http://www.presstv.ir/detail/2014/10/17/382582/top-pakistani-clerics-lash-out-at-isil/

http://www.presstv.ir/detail/2014/10/16/382437/saudis-behind-60-of-iraq-bombings/

Opracował: Girion

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *