Strona główna > Rosja > Paczki z Tarnowa dla Polaków w obwodzie lwowskim zatrzymane na ukraińskiej granicy

Paczki z Tarnowa dla Polaków w obwodzie lwowskim zatrzymane na ukraińskiej granicy

Ukraińscy celnicy nie przepuścili przez granicę przejście graniczne Medyka-Szeginie autobusu z Tarnowa, którym przewożono 800 paczek mikołajkowych dla Polaków z wiosek w obwodzie lwowskim.

Jak podaje Radio Kraków, akcja jest organizowana już po raz 28 przez tarnowską młodzież, pedagogów i Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południo-Wschodnich w Tarnowie. W autobusie podróżowało 26 osób. Prezes towarzystwa Stanisław Siadek powiedział, że ukraińscy celnicy uznali, że paczek w autobusie jest zbyt dużo. – Maskotki, słodycze, pomoce szkolne. Ile to waży? Nie wiemy. Usłyszeliśmy, że mamy wypełnić deklarację przewozową. Nigdy tego nie robiliśmy. Wypełniliśmy. Oskarżyli nas o kontrabandę. Kontrabanda jest do handlu. To są zgrzewki, wielkie ilości. Tu było wszystko podzielone na paczki dla dzieci. Byli nieugięci – wracacie, nie ma Mikołaja, jest za duży tonaż – relacjonował. – Ja mogę rozumieć, że może można było nam zarzucić, że paczek jest zbyt dużo. Ale przecież otwieraliśmy je na miejscu i pokazywaliśmy, że były dla dzieci. Czy to jest przestępstwo. Czekało na nie po drugiej stronie granicy 500 dzieci oraz ich rodziny. To zostało brutalnie, urzędniczo przerwane. Tak bez serca”. – przekonuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, który od lat współorganizuje akcję.  Więcej na ten temat tutaj.

Oprac. MaH, radiokrakow.pl

fot. CC BY-SA 4.0

Za: https://kresy24.pl/paczki-z-tarnowa-dla-polakow-w-obwodzie-lwowskim-zatrzymane-na-ukrainskiej-granicy/

3 thoughts on “Paczki z Tarnowa dla Polaków w obwodzie lwowskim zatrzymane na ukraińskiej granicy

  1. Jakie dupy ruszyć ten naród nie ma kręgosłupa moralnego.Popatrz co się dzieje podatek Morawieckiego,ustawa 477,ustawa 1066,opłakany stan służby zdrowia,
   uległość wobec UE,USA,Izraela,Ukrainy(pomoc finansowa) dla tego kraju
   wprowadzanie GMO,sprowadzanie uchodźców,Ukraińców,przymus szczepionek,
   cenzura w mediach,głodowe emerytury,policyjne państwo,kamery praktycznie wszędzie totalna inwigilacja,praca na chytry kler z Kontrybucji podatkowej każdego polaka tych co nie wierzą też idą pieniążki na czarną mafię.Na 500 plus i patologię,na podwyżki dla nauczycieli,armię urzędników.O jakim wyzwoleniu Kresów Wschodnich tu mowa.My nie potrafimy się wyzwolić z niewoli polityków.

 1. A ten kraj o nazwie Polin jeszcze pomaga Ukraińcom i traktuje ich lepiej niż Polaków.
  Róbmy tak dalej to nam zrobią drugi Wołyń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.