Strona główna > NWO > „Owoce” putinowskiego „patriotyzmu”

„Owoce” putinowskiego „patriotyzmu”

GMO - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

GMO - Wiadomości Polska Świat - Wolna PolskaW celu spełnienia wymagań WTO (World Trade Organization) Rosja będzie teraz zmuszona do importu genetycznie modyfikowanych materiałów (nasion) siewnych. Oto mamy dobry przykład tego jak daleko rozciągają swoje tłuste łapska producenci GMO.

Ponadto zgodnie z wymogami WTO Rosja jest zobligowana do zapewnienia producentom GMO możliwości oznaczania ich produktów na zwykłych warunkach to znaczy bez szczególnego oznaczania produktów etykietami GMO, które wskazywałyby na to, że produkt zawiera genetycznie modyfikowane składniki.

Ten fakt wywołuje oburzenie działaczy i ekologów. Wiele osób pragnie osiągnięcia tego ażeby Rosja stała się strefą wolną od GMO. Aktywiści mają zamiar przekazać Władimirowi Putinowi orędzie z ponad milionem podpisów na poparcie inicjatywy przekształcenia Rosji w region wolny od GMO. Dyrektor Ogólnonarodowego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Genetycznego (OAGB), Jeliena Szarajkina tak komentuje tę kwestię: „Ludzie powinni mieć możliwość wyboru kupowanych produktów.

Uważamy, że produkty zawierające GMO powinny posiadać odpowiednie oznaczenie. Koniecznie trzeba zachować ostrożność. Szczególny niepokój wywołują wyniki eksperymentów na chomikach. Zwierzęta, których dieta zawierała składniki GMO przestają się rozmnażać poczynając od drugiego pokolenia. Oczywiście nie można tych wyników ekstrapolować na ludzi ale w każdym razie mamy nad czym zastanawiać się”. Rosja nie będzie pierwszym krajem wolnym od GMO.

Podobny status posiada jeszcze 150 krajów. Według danych Europejskiej Sieci Regionów Bez GMO (FIRAB) „jako pierwsze z tą inicjatywą wystąpiły regiony Toskania i Górna Austria, tworząc w ten sposób konieczny precedens polityczny wzmacniający prawo innych europejskich regionów do tworzenia u siebie stref wolnych od GMO zgodnie ze specyfiką regionalnej gospodarki i ekologii. Regiony te wykazują istotną wrażliwość w tej kwestii co realizowane jest w regionalnym ustawodawstwie zakazującym stosowania transgenicznych technologii przy uprawach roślin zbożowych”.

Innymi strefami wolnymi od GMO są, przykładowo, Szwajcaria, Serbia i Bułgaria. Ci, którzy prowadzą w Rosji ekologiczne gospodarstwa rolne, desperacko próbują bronić kraj przed produkcją zawierającą genetycznie modyfikowane komponenty. Dzisiaj głównym konsumentem produktów ekologicznych w Rosji jest klasa średnia. Jeżeli WTO zmusi Rosję do rozpoczęcia importu modyfikowanego genetycznie materiału siewnego to uboższe warstwy społeczeństwa zostaną, w zasadzie, pozbawione jakiegokolwiek wyboru a rolnictwo ekologiczne w Rosji stanie na krawędzi zniszczenia z powodu długów wobec dostawców nasion GMO, Monsanto i BASF.

Źródło: MixedNews

Za: http://3rm.info/38254-vto-prinuzhdaet-rossiyu-razreshit-import-geneticheski-modificirovannyh-semyan.html

Data publikacji: 21.08.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.