Oto jaki los Rosja zgotowała Donbassowi

Oto jaki los Rosja zgotowała Donbassowi.

Prezydent Francji Francois Hollande omawiając z kanclerz Niemiec wyniki swojej wizyty w Rosji, powiedział, że w uregulowaniu ukraińskiego kryzysu nastąpił postęp. 

a,a2

 Hollande obiecuje pewne postępy w kwestii ukraińskiej. Kompromisem może być autonomia Donbassu w ramach Ukrainy. Zachód i Rosja jak gdyby nie mają nic przeciwko temu. Sądząc po wszystkim to w przededniu nowej rundy rozmów mińskich Kreml jest gotów zgodzić się na jakąś autonomię Donbassu w ramach Ukrainy.

Chociaż Putin ostro mówił w swoim przesłaniu o Zachodzie to jednak nie wspomniał o Noworosji albo o niezawisłości południowo-wschodniej sąsiedniej republiki.

„Bez ustanowienia państwowości skutecznej gospodarki zbudować praktycznie nie jest możliwe, tym bardziej małemu państwu” – podkreślił akademik RAN, Siergiej Głaziew.

„Jeżeli miński proces, jak mamy nadzieję, będzie pomyślny to ukraińskie banki powrócą do Donbassu i będzie utworzony jakiś autonomiczny reżim funkcjonowania Donbassu, który pozwoli normalnie tam działać przedsiębiorstwom.

Jest to optymalny wariant, jego prawdopodobieństwo oceniam niezbyt wysoko, jest on pożądany. Przywództwo rosyjskie robi wszystko co możliwe właśnie w kierunku realizacji tego wariantu” – uważa Głaziew.

Za: http://mediarupor.ru/blog/43713292205/Vot-kakuyu-sudbu-Rossiya-opredelila-Donbassu

Data publikacji: 12.12.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *