Strona główna > Świat > Oszukańcze roszczenia Chazarów do Palestyny

Oszukańcze roszczenia Chazarów do Palestyny

W VIII wieku Chazarowie kupili „żydowską” franszyzę. Potrzebowali odróżnić się od sąsiadów, którzy byli chrześcijanami albo muzułmanami. Jak pokazuje John Beaty w książce Żelazna kurtyna nad Ameryką / Iron Curtain over America, NWO jest wznowieniem imperium chazarskiego obejmującego cały świat. Rewolucja bolszewicka była zemstą za zniszczenie Imperium Chazarskiego przez Ruś Kijowską w X wieku. Nawet izraelscy genetycy i historycy mówią, że Palestyńczycy są prawdziwymi potomkami biblijnych Hebrajczyków, a aszkenazyjscy Żydzi są Chazarami. [true descendants of the Biblical Hebrews]

Badanie: ‚Europejscy Żydzi nie są Semitami’ / Study: ‚European Jews are not Semite

Badanie genetyczne z 2012 opublikowane w brytyjskim czasopiśmie Genome Biology and Evolution twierdzi, że europejscy Żydzi (Aszkenazyjczycy) nie należą do 12 (semickich) plemion Izraela. Są mieszanką genetycznych przodków, wielu więcej niż wcześniej uważano za pochodzących z plemion Kaukazu – regionu mieszczącego się między Europą wschodnią i Azją Mniejszą. Przodkowie Aszkenazyjczyków pochodzą ze słowiańskich, bułgarskich, irańskich i tureckich / Turkic plemion, które ustanowiły imperium chazarskie w tym regionie – który u szczytu rozciągał się od Kijowa na zachodzie do M Aralskiego na wschodzie.

Badanie zatytułowane Brakujące ogniwo żydowskich europejskich przodków: przeciwstawienie hipotez reńskiej i chazarskiej / The Missing Link of Jewish European Ancestry: Contrasting the Rhineland and the Khazarian Hypotheses‚, przeprowadził dr Eran Elhaik, izraelsko-amerykański genetyk z Johns Hopkins School of Public Health w Baltimore, Maryland. Elhaik porównał genomy 1.287 niespokrewnionych jednostek pochodzących z 8 żydowskich i 74 nie-żydowskich społeczności.

Wśród europejskich Żydów Elhaik odkrył podpisy przodków wyraźnie wskazujące na Kaukaz, jak i w mniejszym stopniu, Bliski Wschód, skąd pochodziły izraelickie (hebrajskie plemiona). Ponad 90% z 12.7 mln żydowskiej populacji to Aszkenazyjczycy.

REŃSKA HIPOTEZA

Tzw. „reńska hipoteza” opiera się na kłamstwie syjonistów, że Żydzi migrowali do Europy kiedy arabscy muzułmanie zdobyli miasto Jerozolimę w 638 AD. To kłamstwo obaliła Brytyjka dr Karen Armstrong, była zakonnica katolicka, autor, historyk i autorytet religijny w dziedzinie judeo-chrześcijaństwa, w artykule opublikowanym / an article published by Time Magazine (16.04.2001).

„Kiedy Kalif Umar, jeden z następców Mahometa, podbił Jerozolimę od chrześcijańskiego Bizancjum w 638, zarządził by współistniały 3 wiary Abrahama. Odmówił modlenia się w Kościele Grobu Pańskiego kiedy oprowadzał go po mieście grecki patriarcha prawosławny. Gdyby to zrobił, tłumaczył, muzułmanie chcieliby zbudować tam meczet upamiętniający pierwszą islamską modlitwę w Jerozolimie. Żydzi uważali, że nowi muzułmańscy władcy byli bardziej sympatyczni niż Bizantyjczycy. Chrześcijanie nigdy nie pozwalali Żydom mieszkać na stałe w mieście, natomiast Umar zaprosił do powrotu 70 żydowskich rodzin.

Bizantyjczycy zostawili żydowską świątynię w ruinie, i nawet zaczęli używać Wzgórze Świątynne jako składowisko śmieci. Umar, jak mówią różne relacje, był przerażony kiedy zobaczył to zbezczeszczenie. Pomógł oczyścić je własnymi rękami, ponownie poświęcił platformę i zbudował prosty drewniany meczet na południowym krańcu, miejscu dzisiejszego Meczetu Al.-Aksa. Kopuła na Skale wybudowana przez Kalifa Abd al-Malika w 691, była pierwszym wielkim budynkiem zbudowanym w islamskim świecie. Symbolizuje wzniesienie się jakie wszyscy muzułmanie muszą wykonać do Boga, którego perfekcję i wieczność przedstawia krąg wielkiej złotej kopuły. Inne islamskie sanktuaria na Wzgórzu Świątynnym, które muzułmanie nazywają al-Haram al-Sharif, Najszlachetniejsze Sanktuarium, poświęcono Dawidowi, Salomonowi i Jezusowi” – napisała.

Co więcej, kiedy armia muzułmańsko-arabska dokonała inwazji na chrześcijańską Hiszpanię w 711 AD, lokalne wspólnoty żydowskie traktowane jak niewolnicy, witali muzułmanów jako wyzwolicieli. Amerykańska dziennikarka i pisarka Rose Wilder Lane napisała, że w ciągu 50 lat muzułmańskich rządów, Żydzi-niewolnicy stali się częścią klasy średniej i wyższej. Niektórzy nawet dołączyli do królewskiego dworu i później byli komendantami armii.

„Kiedy upadła Grenada, wojska saraceńskie / muzułmańskie wycofały się do Afryki, a za nimi szły wojska Izabelli i Ferdynanda, wypędzając setki tysięcy Żydów. Nie będzie dłużej wolności religijnej w Hiszpanii” – napisała Lane. Zdaniem niektórych arabskich i europejskich historyków, między 3-5 mln muzułmanów wyrżnęli Krzyżowcy w latach 1492-1550.

Konwersja Chazarów na żydowską religię rozpoczęła się w VIII wieku. Prowadzili ją bogaci kupcy imperium. Niektórzy Żydzi z Mezopotamii i umierające chrześcijańskie Cesarstwo Bizantyjskie też emigrowali do imperium chazarskiego.

„Dochodzimy do wniosku, że genom europejskich Żydów to gobelin starożytnych populacji w tym zjudaizowani Chazarowie, Żydzi grecko-rzymscy, mezopotamscy i Judejczycy. Ich struktura społeczna powstała na Kaukazie i na brzegach Wołgi, z korzeniami rozciągającymi się do Kanaany i brzegów Jordanu” – twierdzi Elhaik.

Dr Elhaik stwierdził też, że język jidysz nie miał nic wspólnego z żydowską religią. Uważa, że jidysz rozpoczął się jako język słowiański, który później uznano za niemiecki dialekt.

https://www.henrymakow.com/

The Fraudulent Khazar Claim to Palestine

21.09.2018

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 + = 79