Strona główna > Bez kategorii > Oświadczenie Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu

Oświadczenie Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu

Podziękowania dla Pisanki

Zieloni odpowiadają  
z pozdrowieniami i wdzięcznością:
 
 
Oświadczenie Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu w sprawie Międzynarodowego Dnia Młodzieży przeciw Imperializmowi
 
Oświadczenie Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu – którego deklarację powstania ogłoszono w dniu 16 lutego 2012 roku – w sprawie Międzynarodowego Dnia Młodzieży przeciw Imperializmowi:    

 

Libijski Narodowy Ludowy Ruch, stanowiący instytucję, strukturę, organizację polityczną Libii i Libijczyków, utożsamiających się z Al-Jamahiriyah – ideą przedstawicielstwa ludu, społecznym systemem ustrojowym bezpośredniej ludowej demokracji, opierającym się na komitetach ludowych i kongresach ludowych, władzy ludu – brutalnie i okrutnie prześladowanych przez sojuszników NATO i pełnomocników NATO, pozdrawia globalną, pokojową, rewolucyjną młodzież, sprzeciwiającą się imperialistycznym koncepcjom, tendencjom, wizjom.    

W trakcie około 9 miesięcy – od marca do października – prowadzonej w Libii wojny, fundowanej i wzmacnianej przez imperialistyczny Zachód, nie oszczędzono nikogo i niczego. Przeprowadzono tysiące bombardowań niewinnych dzieci i niewinnych dorosłych, kalecząc, raniąc, zabijając ludność miast i wsi. Przeprowadzono tysiące bombardowań obiektów cywilnych i obiektów wojskowych, niszcząc i uszkadzając domy, szkoły, zakłady pracy, infrastrukturę, kościoły, meczety, zabytki.

 

Ewidentnie dzieje Libii – to kolejny epizod cynicznej, misternej i wyrafinowanej strategii politycznej, bezpodstawnej, bezzasadnej. W sposób nieubłagany i nieuchronny los Trypolisu – to nie finał pozbawionej skrupułów taktyki politycznej, niezgodnej ze standardami moralnymi i prawnymi. Imperializm, poprzez dominowanie i podporządkowywanie, hegemonię, konfrontacje militarne, najazdy i naloty stara się inicjować, kontrolować i nadzorować reżimy – lojalistyczne, służalcze, zależne.

 

Libijski Narodowy Ludowy Ruch, zaznaczając trwanie w oporze wobec imperialistycznych planów, programów, projektów, wyraża wdzięczność kreatywnym, postępowym, świadomym rzeszom młodzieży za sympatyzowanie i sprzyjanie Libii i Libijczykom, znajdującym się w ekstremalnych sytuacjach i warunkach, zrozpaczonych, szczególnie – za sprzeciw wobec imperialistycznych dążeń – młodzieży z Nikaragui, ogólnie – za sprzeciw wobec imperialistycznych zamierzeń – młodzieży z Ameryki Łacińskiej, Afryki, Azji, Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

 

Chwała libijskim Męczennikom! 

Chwała Męczennikom na całym świecie, którzy zginęli w walce przeciw imperializmowi!

 
Źródło:

http://libya360.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.