Strona główna > Polska > Oświadczenie Ambasady Iranu w Warszawie

Oświadczenie Ambasady Iranu w Warszawie

Ambasada Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie pragnie wyrazić swój najgłębszy żal w związku z bohaterską śmiercią dwóch najsławniejszych irańskich i irackich dowódców zwalczających ISIS, generała Ghasema Soleimaniego i Abu Mahdiego al-Muhandisa, którzy dziś we wczesnych godzinach rannych na terenie lotniska w Bagdadzie polegli z rąk amerykańskiej armii okupacyjnej, działającej na bezpośrednie polecenie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Akcja ta w opinii Sprawozdawcy ds. Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych była nielegalna i stanowiła naruszenie praw międzynarodowych. Również premier Iraku uznał zamach na dowódców tego państwa oraz państwa zaprzyjaźnionego, dokonany na terenie Iraku za otwartą agresję przeciwko rządowi i narodowi swego kraju, która może doprowadzić do eskalacji walk, wojny i zniszczeń w wymiarze regionalnym i globalnym.
Niestety rząd Stanów Zjednoczonych, których mające charakter okupacji i nielegalne zaangażowanie w regionie od około dwóch dekad dało w rezultacie jedynie zniszczenie i terroryzm , które w tych dniach spotyka się z rosnącym gniewem społecznym, podejmuje na drodze projektowania i realizacji niebezpiecznego spisku wysiłki zmierzające do ucieczki od odpowiedzialności i usprawiedliwiania terroryzmu państwowego oraz swego awanturnictwa.
Ambasada Islamskiej Republiki Iranu stanowczo potępia ten akt terroryzmu i ostrzegając przed amerykańskim spiskiem mającym na celu destabilizację regionu, wzywa wszystkich zwolenników wolności oraz niezależne rządy na całym świecie do napiętnowania i potępienia tego rodzaju destabilizujących i samowolnych działań tego państwa.
Ambasada Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie
3 stycznia 2020 r.
Za: http://miksa.neon24.pl/post/152418,oswiadczenie-ambasady-iranu-w-warszawie

8 thoughts on “Oświadczenie Ambasady Iranu w Warszawie

  1. Irańczycy,bracia nasi kochani. Łączę się w żalu i smutku,po tym haniebnym morderstwie. Pozdrowienia z Lechii dla wszystkich braci w Iranie.

  2. Rodzina Rothschildów nie posiada na własność banku centralnego w Iranie.A powód drugi jest taki że Iran ma ropę naftową.Powód trzeci dotyczący Polski jest taki że nasi głupi przywódcy są sprzymierzeńcami Ameryki i Izraela.Ja w tym konflikcie trzymam stronę Iranu.

  3. TRAMP – bandzior i zdrajca: zdradził Kurdów, zdradził i Polskę („sojusznika” !), którą sprzedał podpisując 447, choć Polacy dali mu wygraną w wyborach: gnóy i gnyda; tak samo sprzedał Polskę Roosevelt po II WŚ ze Stalinem; gnoyskie państwo – gnoyski prezydent; jak widać taka natura !
    TEN ZROBIŁ – KTO SKORZYSTAŁ; więc kto najbardziej się posr… z radości po amerykańskim morderstwie w Iranie – ano drugi bandzior niejaki Netanjahu (czyli: natan-YAHOO, czyli an idiot); a „polski rząd” tych dwóch palante promował organizując w Warszawie konferencję przeciwko IRANOWI – a co my Polacy Polscy mamy przeciwko Iranowi ? Że około 140 000 Polaków z Armii Andersa przyjął !!!!!! Ale znowu – ten zrobił, kto skorzystał – komu ta żałosna konferencja (podczas której niejaki Pompeo i jego żydowsky koleś z Izraela obrażali Polskę i Polaków, żrąc i srając za polskie pieniądze) służyła, bo przecież nie Polsce ani nie Polakom Polskim. Toż to niesłychane łaydactwo i zaprzaństwo tych, co ich tutaj powpuszczali. I nas ma chronić wojsko takiej ameryki ?!?!?!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.