Strona główna > Zdrowie > Osteoporoza wymyślona choroba – suplement wapnia zwiększa ryzyko raka piersi

Osteoporoza wymyślona choroba – suplement wapnia zwiększa ryzyko raka piersi

Większość ludzi uważa, że suplementy wapnia pomogą poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko choroby. Ale, mówiąc szczerze, jest odwrotnie. W rzeczywistości ta „terapia” na słabą gęstość kości zwiększa ryzyko raka.

Czy wiesz, że rak piersi jest drugą główną przyczyną zgonów kobiet, drugą tylko po chorobach serca, takich jak atak serca wiązany z chorobą wieńcową?

To nie jest nic nowego. Dlaczego więc medyczny establishment głównego nurtu nadal promuje (bardzo) procedury i terapie znane ze zwiększania ryzyka ataku serca o 24-86% i ponad 2-krotnego zwiększenia ryzyka raka piersi u kobiet? (Mówię tu o „terapii” suplementacji wapnia.)

Osteoporoza: choroba której nie ma

W połowie lat 1990 WHO zajęła stanowisko, że „normalna” gęstość kości u wszystkich kobiet powinna być taka sama jak zdrowej 30-latki. Ale zdrowy rozsądek podpowiedziałby, że ciało 75-latki, na przykład, nie funkcjonuje tak samo jak 30-latki. Poza science fiction, kiedy to było prawdziwe u jakiejś znanej ci i kochanej kobiety?

Odkładając na bok zdrowy rozsądek, WHO wymyśliła „Utratę gęstości mineralnej kości (Osteoporosis and Osteopenia)” jako chorobę, tak jak menopauzę wcześniej określono jako „chorobę”. Kiedy menopauzę uznano za „chorobę”, to oznaczało, że kobiety wymagały innej interwencji medycznej by je „ratować”. Przepisywano im syntetyczne hormony, znane z tego iż są przyczyną choroby serca, udaru i raka.

I to właśnie dzieje się z „nową” chorobą – osteoporozą.

Szkodliwe skutki konwencjonalnego leczenia osteoporozy

Uznanie osteoporozy za chorobę dało firmom farmaceutycznym ideę promowania leków bisfosfonianowych takich jak Fosamax i Prolia. I niepodejrzewający konsument, na sugestię lekarza, zaczął przyjmować 1.000mg lub więcej nieorganicznego wapnia dziennie, kiedy dawka tylko 500mg (bez odpowiedniej dawki wit. D i K) pokazała zwapnienie tętnic i zwiększenie ryzyka ataku serca.

Całe szczęście, że są profesjonaliści w społeczności medycznej głównego nurtu, którzy dalej kwestionują mądrość tych działań. Dr Michael McClung, dyrektor Oregon Osteoporosis Center, jest jednym z profesjonalistów medycznych, który jest bardzo krytyczny co do „kategorii chorobowej” osteopenii – rzekomego prekursora osteoporozy.

„Umedyczniliśmy nieistniejący problem” – mówi dr McClung.

Tymczasem przepisywanie budujących kości leków trwa dalej. Poniżej lista możliwych skutków ubocznych leków takich jak Fosamax:

– Zawroty głowy
– Łagodna bradykardia [nienormalne spowolnienie akcji serca]
– Arytmia serca
– Płucne skrzepy krwi
– Ból brzucha / podbrzusza
– Zgaga
– Rozluźnienie dziąseł [chwiejące się zęby]
– Depresja
– Zadyszka
– Niskie ciśnienie krwi
– Ból w klatce piersiowej
– Trudności w połykaniu
– Podrażnienie / ból przełyku
– Ból w kościach, stawach / mięśniach
– Złamania biodra.
– Gęstość kości to nie wytrzymałość kości

Niedawno opublikowane w The Breast Journal wyniki badań pokazały, że niższa gęstość kości u starszych kobiet wiąże się z mniejszym ryzykiem raka piersi. [breast cancer risk]

To nie robi żadnego sensu!’ – można powiedzieć – tak? Ale jest tak jeśli nie rozróżnia się gęstości kości od ich wytrzymałości.
Typowy skan gęstości kości ma wiele wad. W większości te skany mierzą tylko gęstość kości, a nie ich wytrzymałość. Kość to żywa tkanka – zgina się i przystosowuje do stresorów zewnętrznych.

Porównajmy szkło z drewnem. Szkło jest bardzo gęste, ale też bardzo kruche. Upuść szklankę na twardą podłogę i rozpadnie się na milion kawałków.

Natomiast drewno jest bliższe naturze ludzkiego ciała. Jest mniej gęste, ale wyjątkowo wytrzymałe. Może przetrwać upadki bez rozpadu. Upuść drewnianą miskę na twardą podłogę i może odpaść drzazga, ale sama miska będzie nietknięta.

Lekcja z tego: „Wysoka” gęstość kości – co promują mega-dawki nieorganicznego wapnia i leki jak Flosamax – może doprowadzić do bardzo kruchych kości i faktycznie zwiększać ryzyko ich złamania.

Naturalny sposób postrzegania osteoporozy

Jeśli naprawdę jest problem z osteoporozą, to kluczowe jest znalezienie jej przyczyny. Żeby to zrobić wystarczy przyjrzeć się diecie.

Większość ludzi stosuje dietę bardzo kwasową, co zaburza równowagę alkaliczną organizmu. Będąc nieograniczenie inteligentnym, organizm będzie próbował zneutralizować skutek kwasowych tkanek poprzez wyciąganie minerałów z kości i zębów.

Należy stosować dietę składającą się w 80% surowych i zasadowych produktów żeby odbudować zapasy minerałów i zapewnić mocne kości.

Morał z tej historii: ‚Nie igraj z Matką Naturą’. Twój organizm wie najlepiej. Jeśli masz kruche kości, to jest informacja od organizmu, żebyś go alkalizował zmieniając dietę i styl życia.

Podejmuj świadome decyzje o twoim zdrowiu, zwłaszcza jeśli chodzi o chemiczne i syntetyczne leki czy suplementy.

Ola Gordon
Na podstawie: http://www.naturalhealth365.com/bone-density-cause-of-death-1462.html

Źródło: https://www.nwo.report/zdrowie/osteoropoza-wymyslona-choroba-suplement-wapnia-zwieksza-ryzyko-raka-piersi.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *