Strona główna > Polska > „W ostatniej chwili chwycił za kierownicę, by ocalić ludzi”

„W ostatniej chwili chwycił za kierownicę, by ocalić ludzi”

„Polski kierowca żył, kiedy zamachowiec wjechał ciężarówką w jarmark świąteczny na Breitscheidplatz w Berlinie – podaje dziennik „Bild”.

AppleMark
AppleMark

Gazeta powołuje się na wyniki wtorkowej sekcji zwłok 37-letniego Łukasza Urbana. Tabloid sugeruje, że w ostatniej chwili Polak chwycił za kierownicę ciężarówki i zapobiegł większej masakrze.”Bild” twierdzi, że dotarł do wyników sekcji zwłok polskiego kierowcy. Wynika z niej, że Łukasz w momencie gdy prowadzona przez terrorystę ciężarówka jechała w stronę świątecznego jarmarku był ciężko ranny, prawdopodobnie od noża i broni palnej. Być może był nieprzytomny, ale jeszcze żył.

„Musiało dojść do walki – powiedział „Bildowi” anonimowo jeden ze śledczych. „Najwyraźniej terrorysta wyciągnął nóż i dźgnął go kilka razy, bo Polak złapał za kierownicę, by ochronić ludzkie życie”. Według źródeł gazety dopiero gdy ciężarówka zatrzymała się po rozjechaniu ludzi na jarmarku, terrorysta wyciągnął broń i zastrzelił Łukasza.

O bójce w kabinie mówił już wcześniej szef Polaka, Ariel Żurawski, który widział jego zrobione po śmierci zdjęcia. „Na pewno było widać, że walczył. Twarz była cała opuchnięta, zakrwawiona. O tych ranach postrzałowych dowiedziałem się od policji, że oprócz tego, że był podźgany, to jeszcze zastrzelony” – mówił Żurawski.

Za: http://wolnosc24.pl/2016/12/21/polski-kierowca-lukasz-urban-byl-ranny-ale-zyl-gdy-doszlo-do-zamachu-w-ostatniej-chwili-chwycil-za-kierownice-by-ocalic-ludzi/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + = 2