Strona główna > Rosja > OSTATNI TYDZIEŃ!

OSTATNI TYDZIEŃ!

Przeczytaj także: Putin i zryw…

Po rosyjsku неделя (niedielja) oznacza tydzień. Tytuł artykułu w oryginale brzmi Последняя неделя (ostatni tydzień). Mnie się jednak kojarzy z mocno osadzonym w polskiej tradycji szlagierem (samobójców) Jerzego Petersburskiego, popularnym i w Rosji „Ta ostatnia niedziela”. Ponieważ artykuł dotyczy oligarchatu rosyjskego – w większości „wiadomego pochodzenia”- przeto nie od rzeczy, będzie jako swoiste apropos przypomnienie tego utworu w wersji hebrajskiej pt. „Ten ostatni szabas” w wykonaniu Adama Astona, (Adama Wińskiego) właściwie Adolfa Loewinsohn’a przyzwoitego polskiego Żyda, jakich mało (ochotnika wojny 1920r, czynnego uczestnika bitwy pod Monte Casino).

Oto Adam Aston i jego „Ostatni szabas”:

NUESTRO ULTIMO SHABAT (To Ostatni Szabas) – Tango – Ben Lewi (Adam Aston)

Na tytuł jak znalazł, niestety lojalność wobec autora

ElMurida

(Анатолий Несмиян-Эль-Мюрид): –

Anatolija Nesmijan’a

zobowiązuje.

 

***

OSTATNI TYDZIEŃ

Rozpoczyna się ostatni tydzień przed publikacją w USA tzw. „Raportu Kremlowskiego”. 29 stycznia —to termin jego publikacji, obecnie trwają ostatnie przygotowania. Oczywiście, nikt nic nie wie, chociaż istnieje masa plotek a nawet listy.

Nie należy, oczywiście, sądzić, że po 29 stycznia, wszystko nagle się zmieni. Uruchamianie takich procesów , wymaga dłuższego czasu — przede wszystkim dlatego, że mają one charakter systemowy. A przed nami właśnie reforma istniejącego systemu relacji z rosyjską elitą, i nawiasem mówiąc, nie tylko z nią. Wszystkich post-radzieckich bandytów postawiono przed faktem zmiany paradygmatu współistnienia z Zachodem.

Szczególnym i dotychczas prawie nie naświetlonym momentem jest to, że uderzenie nie jest skierowane jedynie w mafijny wierzchołek państw post-radzieckich a na Zachód — a dokładniej, na utworzone na Zachodzie lobbingowe struktury promujące interesy post-radzieckiej przestępczości. Te struktury wpływu tworzą stosunkowo sprzyjającą sytuację, w której przestępcze kapitały inwestuje się i pierze na Zachodzie. Zasadniczo, Zachód nie miał by nic przeciwko temu, gdyby bandyci jedynie prali swoje brudne pieniądze, ale oni zmieniają sam Zachód, dostosowując go do siebie, przekształcając go w obszar komfortu. Dalej, więcej, bandyci zaczynają próbować wpływać na najświętsze — na mechanizmy podejmowania decyzji. A tu już stop – czerwona linia.

W Stanach, klasa polityczna – własnych, rodzimych bandytów sztywno i bez ceregieli osadziła na miejscu w początku 20 wieku, dokładnie wtedy, gdy zaczęły one przenikać i wpływać na decyzje polityczne. Więc co tu mówić o tolerowaniu jakichś imigrantów z zaułków świata, którzy dla zachodniego establiszmentu wydają się jeszcze bardziej obcy, niż jacykolwiek planetarni przybysze z hollywoodzkich filmów. W tym sensie, Putin i jego podwładni, wyraźnie przekroczyli granicę, za którą zdecydowano się ich wyeliminować bez jakichkolwiek sentymentów.

Jednak Amerykanie przyjęli systemowe podejście, i dlatego nie podejmują doraźnie reaktywnych działań a biją po zasadniczych, nieznośnych antagonizmach.Jeśli głównym mechanizmem wpływu rosyjskiej i post-radzieckiej państwowej mafii na Zachodzie jest możliwość prania skradzionych na swoim terytorium środków, to znaczy, że trzeba zniszczyć ten mechanizm, pozbawiając bandytów zasobów i możliwości, a także likwidując ich agenturalne wpływy w samej klasie politycznej Zachodu i na wyższych poziomach politycznej obsługi zachodniej elity. Mówiąc prosto -trzeba odciąć dopływ tlenu.

Ten proces zostaje uruchamiany przez „Raport Kremlowski”. Realizację pozostawiono w gestii władzy wykonawczej. Możliwe, że Amerykanie pójdą ubitym traktem , a z uwagi na stopień zagrożenia, stworzą (jawnie lub nie) specjalną strukturę, jak do walki z własnym mafią, powstałą w swoim czasie FBI. Wtedy takie rozwiązanie okazało się nizwykle skuteczne, choć teraz, być może, obejdzie się wykorzystaniem bardziej homeopatycznych środków.

Tym nie mniej, na obecnym etapie, główne uderzenie będzie skierowane nie tyle w samą rosyjską mafię, ile w jej struktury wpływów na Zachodzie. Nie wyklucza to punktowych lub nawet systemowych represji wobec jakichś grup lub osobistości wśród samej mafii, ale w sumie, na razie, Stany zamierzają stworzyć system przeciwdziałania, a po nim przyjdzie czas na bandytów.

—————–

YouTube:


«Кремлевский доклад» Минфина США – богатые россияне опасаются новых санкций США
(„Kremlowski” raport ministerstwa Finansów USA – bogaci Rosjanie obawiają się nowych sankcji USA)


США опубликуют список воров-чиновников в России
(USA opublikują listę złodziei-urzędników w Rosji)


США раскроет списки коррупционеров России, счета, доходы и близость к Путину
(USA ujawni listy skorumpowanych urzędników Rosji, rachunki dochodów i stopień bliskości do Putina)

————————–

źródło:
https://narzur.ru/poslednjaja-nedelja/
Последняя неделя
Эль Мюрид
22.01.2018


wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *