Strona główna > Polska > Ośrodek pod Płockiem nie przyjmie imigrantów – protestowali mieszkańcy i samorząd

Ośrodek pod Płockiem nie przyjmie imigrantów – protestowali mieszkańcy i samorząd

Ośrodek wypoczynkowy w Koszelówce pod Płockiem miał przyjąć imigrantów w ramach przymusowej relokacji. Wycofał się jednak po protestach okolicznych mieszkańców i władz samorządowych.

a

Ośrodek wypoczynkowy w Koszelówce pod Płockiem miał stanąć do przetargu ogłoszonego przez Urzędu do Spraw Cudzoziemców na zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców, którzy ubiegają się o nadanie statusu uchodźcy – ośrodek jednak nie będzie brał udziału w przetargu po konsultacji z mieszkańcami i przedstawicielami gminy Łąck. Presja społeczna odniosła sukces.

„Mieliśmy wątpliwości, czy przystąpić do przetargu. Ponieważ pojawiły się opinie negatywne, wycofaliśmy się. Te opinie były decydujące” – powiedziała reporterom RMF FM Martyna Kaźmierczak z ośrodka w Koszelówce.

Zbigniew Białecki, wójt gminy Łąck stwierdził, że tworzenie ośrodków dla cudzoziemców miałoby negatywny wpływ na rozwój turystyki, która ma dla gminy priorytetowe znaczenie. Wyraził również obawę o los miejscowego przedszkola, szkoły i ośrodków opieki. „Nikt nie pyta nas o zadanie” – dodał.

21 listopada w Płocku odbyła się manifestacja pod hasłem „Nie oddamy Koszelówki”. Poza przedstawicielami środowisk narodowych, w tym członków ONR, wzięli w nim udział również mieszkańcy Koszelówki, a także Gostynina i Sierpca. Uczestniczyło w nim co najmniej 250 osób.

Źródło: http://ndie.pl/osrodek-pod-plockiem-nie-przyjmie-imigrantow-protestowali-mieszkancy-i-samorzad/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *