Strona główna > Świat > Satanic Temple wchodzi do szkół

Satanic Temple wchodzi do szkół

Organizacja Satanistyczna uruchamia kampanię mającą na celu ochronę uczniów przed karaniem ze strony nauczycieli

 W komunikacie prasowym, organizacja Satanic Temple (http://www.thesatanictemple.com/) z siedzibą w Nowym Yorku deklaruje dzień 15 maja 2014 roku jako „Dzień ochrony dzieci ” i opisuje swój cel jako zakończenie przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach publicznych.

 Po zarejestrowaniu się na stronie www.protectChildrenProject.com, „Świątynia będzie udzielać swoich porad szkolnych, które według  ich wierzeń mają sprzeciwić się  nadużyciu kar fizycznych i psychicznych, czyli kar cielesnych oraz ograniczeń fizycznych poprzez umieszczanie uczniów w pomieszczeniach izolacyjnych jako formy karania” .

Strona internetowa zachęca dzieci do podania imienia, adresu e-mail oraz nazwy swojej szkoły, aby otrzymać pomoc organizacji. Udział w programie i rejestracja nie uczyni  z uczniów od razu członków  Świątyni  i jest otwarta dla wszystkich wyznań.

1604762_298233887001069_1381144632402826445_n[1]
Logo organizacji The Satanic Temple

„Jednym z podstawowych założeń Satanic Temple jest osobista suwerenności i nienaruszalność ciała i umysłu,” Rzecznik świątyni Lucien Greaves powiedział. „Bicie dziecka lub umieszczanie go w odosobnieniu jest całkowicie sprzeczne z naszymi przekonaniami.”

Według artykułu w „Education Week” nie ma federalnego przepisu dotyczącego kar cielesnych, pomimo to praktyka ta jest legalna w 19 stanach. Organizacja przytacza statystyki  US Department of Education, stwierdzając, że w ciągu jednego roku, ponad 200.000 uczniów zostało fizycznie ukaranych w szkole, a 39.000 przymusowo ograniczono swobodę ruchu poprzez izolację.

beznazwy

ProtectChildrenProject.com poszukuje wolontariuszy, zapewnia koszulki i ulotki na temat przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach,  FAQ dla studentów i książkę o działalności Satanic Temple

Sataniści chcą również prawa do modlitwy w szkole, twierdzą, że walczą o prawa uczniów szkół publicznych, aby uczyli się w wolnych od okrucieństw klasach.

 „Chcemy, aby dzieci wiedziały, że mają prawo modlić się do szatana w szkole i że mogą dzielić się swoimi  przekonaniami religijnymi  z innymi” – powiedział Greaves.

Organizacja The Satanic Temple zdobyła sobie miedzynarodowy rozgłos wnioskując do władz stanowych Oklahoma City, aby postawić ponad 2 metrowy monument Bahometa siedzącego na tronie w centrum miasta, co spotkało się ze sprzeciwem ze strony mieszkańców, projekt jest już gotowy i czeka na rozstrzygniecie władz miasta, rzecznikiem prasowym budowy posągu Bahometa był również Lucien Greaves z nowojorskiej siedziby The Satanic Temple.

zobacz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/iluminaci-nowy-porzadek-swiata-2014-04

 Przygotował: Michał KK

Źródło:

http://www.rawstory.com/rs/2014/04/11/satanic-temple-launches-school-campaign-stop-spanking-kids-and-let-them-pray-to-satan/

http://www.rawstory.com/rs/2014/01/28/surprise-even-some-christians-support-satanist-display-at-oklahoma-capitol/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.