Strona główna > Bez kategorii > Orban wezwał Kongres USA do “udzielenia pomocy w zamknięciu antysemickiej strony internetowej”

Orban wezwał Kongres USA do “udzielenia pomocy w zamknięciu antysemickiej strony internetowej”

źródło: http://www.bibula.com

Premier Węgier, Viktor Orban zwrócił się z prośbą do Kongresu amerykańskiego o udzielenie pomocy w zamknięciu węgierskiej strony internetowej operującej z terenu USA, a mającej zawierać “antysemickie treści”.

W ujawnionym 3 lipca br. liście skierowanym do kongresmana Josepha Crowley, premier Orban prosi Kongres aby “pomógł w zlikwidowaniu antysemickich prowokacji na Węgrzech, wspieranych z terenu Stanów Zjednoczonych.” Orban określił portal (kuruc.info) jako “centrum antysemityzmu na Węgrzech”. Zdaniem premiera, celem uniknięcia konsenwencji prawnych portal “uciekł do Stanów Zjednoczonych skąd prowadzi swą haniebną działalność”.

“Jeśli ten problem zostanie rozwiązany, to antysemickie siły na Węgrzech będą znacznie osłabione.” – powiedział Orban wzywając Kongres USA do zastosowania wobec legalnie działającego na terenie Stanów Zjednoczonych portalu internetowego, brutalnej cenzury. Wcześniej, Orban zwrócił się z tym samym apelem do rządu Baraka Obamy, jednak nie uzyskał stąd wsparcia.

List Orbana jest odpowiedzią na apel wystosowny 21 czerwca br. przez 21 kongresmenów USA – głównie żydowskich i skrajnie proizraelskich aktywistów – wzywających rząd węgierski do “walki z antysemityzmem na Węgrzech”. Sygnatariusze listu wzywają do “zajęcia stanowiska w sprawie antysemickich i homofobicznych postaw okazywanych przez członków Partii Jobbik”.

Portal internetowy – wspierający partię Jobbik (Ruch na rzecz Lepszych Węgier – Jobbik Magyarországért Mozgalom), będącej drugą polityczną i prawdziwie narodową siłą na Węgrzech – określił premiera Orbana i jego partię Fidesz, jako “słudzy żydowscy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.