Strona główna > Finanse i pieniądze > Orbán i Węgry nadal pod kontrolą lichwy

Orbán i Węgry nadal pod kontrolą lichwy

Viktor Orban

viktor-orbanVictor Orbán pod koniec września tego roku oświadczył, że partia Fidesz nie będzie sługą UE ani banków.

Zwracając się do zgromadzenia członków Fideszu w Millenáris Park w Budzie, premier Węgier wyczarował wizję wewnętrznych i zewnętrznych wrogów, którzy są oburzeni narzuconymi przez państwo obniżkami cen.

Słodkie słówka bankierów, chciwe międzynarodowe korporacje, biurokraci UE i ich węgierscy lokaje” zjednoczyli się przeciwko Węgrom, jak powiedział, więc jeśli lewica wygra wybory w 2014 roku, międzynarodowy kapitał utworzy rząd a naród węgierski za to zapłaci.

To jest klub zawodników wagi ciężkiej, a mówimy o wielu miliardach forintów, dużych projektach inwestycyjnych i gwarantowanych zyskach. Ale nie będziemy sługami Europy, banków albo dużych firm. Mamy swych własnych panów”, oświadczył Orban.

Potem pojawiły się pogłoski o tym, że Węgry rzucają jawne wyzwanie lichwokracji i niewoli lichwiarskiej i podejmują przygotowania do emisji pieniądza wolnego od długu, co zaszokowało wiele osób na całym świecie.

„Kaczkę dziennikarską” puściła w świat kontrolowana przez żydowski kapitał AFP. Podchwyciła tę koszerną pułapkę the American Free Press, dopiero po jakimś czasie nastąpiło dementi AFP, że bajka ta wyszła bez zgody koczowniczego naczalstwa.

Opowieść o węgierskim pieniądzu nie obciążonym lichwą jest fałszywa.

Na Węgrzech oczywiście działa ruch nacjonalistyczny, skupiony obecnie wokół działalności politycznej, społecznej, edukacyjnej, itp. organizowanej głównie przez Jobbik. Lecz rząd Węgier, kierowany przez Viktora Orbana, ostatnio spłacił kwotę 2,2 mld dolarów pożyczki do MFW i wykopał przedstawicieli tej bandy z kraju. Nie było wzajemnych uprzejmości, gdy zbiry z MFW opuszczały Budapeszt.

„Niezależne” banki centralne są fundamentem współczesnej ekonomii i polityki. Lichwokracja na pewno nie chce, aby ludzie wiedzieli, co tak naprawdę wyprawiają banki centralne. Czy narody potrafią same decydować o własnej polityce pieniężnej? Nie wolno im, to jest verboten, złodziejska lichwa wie najlepiej, jak to robić.

Inną kwestia, jaką poruszył Orban, to zagadnienie euro i wyjaśnił, że Węgry nie będą uczestnikiem przystąpienia do strefy euro w najbliższym czasie. To wielka ulga dla Węgrów, ale eurokraci uznali tę deklarację za niestosowny afront. Biorąc pod uwagę to, co stało się z polskim przewodnictwem w Unii i jego wrogim działaniem nie tak dawno temu, trzeba przyznać, że Orban z pewnością pokazał o wiele więcej odwagi. Trzymanie się niezależnej linii w sytuacji położenia między Rosją a UE, to bardzo trudne wyzwanie polityczne, wymagające zarówno posiadania jaj, jak i zręczności.

Jednak na razie węgierski forint nadal produkowany jest przez banki jako pieniądz obciążony lichwiarskim długiem. Dopóki to się nie zmieni, tak naprawdę nic się nie zmieni.

Report nr 95 z Węgier

źródła:

Orbán says Fidesz won’t be servant to EU, banks

Hungary: no Debt-Free Money

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *