Strona główna > NWO > Opracowywany przez armię USA odpowiednik Google Earth będzie pokazywał wnętrza budynków

Opracowywany przez armię USA odpowiednik Google Earth będzie pokazywał wnętrza budynków

Według naukowca pracującego dla Pentagonu ambitny plan armii amerykańskiej mający na celu odtworzenie świata w doskonałej rozdzielczości na potrzeby nowego programu szkoleniowego i symulacyjnego obejmie wnętrze budynków.

Syntetyczne Środowisko Szkoleniowe umożliwi szkolenie w zakresie wszystkich funkcji bojowych z uwzględnieniem ludzkich wymiarów działań wojennych, które obejmują interakcje z mieszkańcami. Według armii będzie on elastyczny, umożliwi powtarzalność i będzie dostępny na życzenie.

Armia utrzymuje, że obecne systemy szkoleniowe i symulacyjne nie są wystarczająco interaktywne ani przystępne, ani realistyczne. Aby rozwiązać ten ostatni problem, Pentagon chce stworzyć oprogramowanie o nazwie One World Terrain umożliwiające odtwarzanie złożonych środowisk, w tym dużych miast.

Skanowanie i rekonstrukcja terenu pozwoli żołnierzom gromadzić informacje i przeprowadzać bardziej szczegółowe symulacje ich otoczenia – oświadczył Jason Knowles, dyrektor wydziału nauk i technologii geoprzestrzennych w Instytucie Kreatywnej Technologii Uniwersytetu Południowej Kalifornii, który jest centrum badawczym stowarzyszonym z armią. Instytut jest częścią wielofunkcyjnego zespołu pracującego nad projektem One World Terrain.

Knowles poinformował, że ten zestaw danych nazywany jest „Google Earth na sterydach”.

Tłum. Nexus

Źródło: National Defense Magazine

https://www.nationaldefensemagazine.org/articles/2019/5/17/news-from-itec-armys-google-earth-on-steroids-to-include-inside-of-buildings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.