Strona główna > Bez kategorii > Opowieści o holocau$cie Australijczyka oznaczone zostały jako „kłamstwo” – z the Jewish Chronicle

Opowieści o holocau$cie Australijczyka oznaczone zostały jako „kłamstwo” – z the Jewish Chronicle

źródło: http://pauleisen.blogspot.co.uk/2012/10/australian-mans-holocaust-story.html

Jeszcze jedno prawdopodobne oszustwo holocau$tyczne. Ale to pochodzi z the Jewish Chronicle, w związku z czym zastanawiam się czy jeśli mamy do czynienia ze zdemaskowaniem monologu holocau$tu, czy teraz będą to robić głównie sami żydzi? Czy tak jest bo są to jedyni ludzie z wbudowanym system ochrony, a co pozwala im bezkarnie robić takie rzeczy? Czy okaże się to kolejnym przykładem wzrostu żydowskiej władzy?

Jeden ze współsprawców „holocau$tu” – największego żydowskiego kłamstwa XX wieku

Narasta presja na Australijczyka, aby dał dowód i ponownie potwierdził swą niezwykłą opowieść o przetrwaniu holocau$tu, presja na to, aby okazało się to prawdą.

Opowieść Alexa Kurzema została opowiedziana w książce-bestsellerze oraz filmie-zapisie dokumentalnym, jaki zdobył nagrodę, obie pod tym samym tytułem „Maskotka”, lecz pokaz, jaki znalazł się na ekranach Ameryki w programie „60 Minutes” w 2009 r., wzbudził podejrzenia dr Barry Resnicka, prof. z Kalifornijskiego college’u, który stracił bliskich w holocau$cie.

Uldis (Alex) Kurzem twierdził, że był świadkiem masakry swej żydowskiej matki, siostry i brata w białoruskiej wsi Koidanov, gdy miał 5 lat w 1941 r. Twierdził też, że został potem adoptowany przez strażnika narodowości łotewskiej, który zlitował się nad nim, dał mu nowe personalia (Uldis Kurzemnieks) i zrobił z niego maskotkę batalionu. Przebrany w mundur SS, fetowany był w nazistowskim filmie propagandowym jako „najmłodszy nazista w Reichu”.

Zdjęcie z Maskotki, rzekomo przedstawiające Kurzema jako chłopca

“Maskotka” otrzymała krytyczne przyjęcie. Nie każdy był pod wrażeniem. “Po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki, miałem poważne wątpliwości” powiedział dr Resnick. „Pewien historyk powiedział mi, że nie ma nic niezwykłego w tej opowieści Kurzema o byciu maskotką w oddziale wojskowym. Jednak, gdy zaczyna twierdzić, że jest żydem i został zabrany przez nazistów, to zaczyna robić za szlagier w tej opowieści”.

Dr Resnick przez ostatnie 3 lata pracował ze specjalistką od DNA, dr Colleen Fitzpatrick, która była zaangażowana w ujawnienie dwóch fałszywych świadectw o holocau$cie –  „Surviving with Wolves” autorstwa Mishy Defonseca oraz „Angel at the Fence” autorstwa Hermana Rosenblata.

Mr Kurzem, który wyemigrował w 1949 r. i mieszka w Melbourne, wierzy w to, że urodził się jako Ilya Galperin, syn Solomona Galperina, którego wywieziono do  Auschwitz, ale przeżył, ponownie się ożenił i miał innego syna, Erika.

Badacze amerykańscy uważają, że jedynym sposobem definitywnego potwierdzenia że, Mr Kurzem i Mr Galperin to jedna i ta sama osoba, jest zrobienie testu DNA.

Ale Mr Kurzem, który dalej trzyma się swojej opowieści, powiedział: “Nazywają mnie kłamcą, podróbką. Czy wy współpracowalibyście z takimi ludźmi? Jeżeli ona [Fitzpatrick] poprosiłaby mnie o to w normalny sposób….nie odmówiłbym”. Mimo to, powiedział, że podda się tym testom, aby „zamknęli się”. „Dowiodę, że są w błędzie”.

Opowieść Kurzema jest również przedmiotem śledztwa the Claims Conference (żydowskiej organizacji ds roszczeń “holocau$tycznych – przpis tłum.), stwierdził jej wiceprzewodniczący, Greg Schneider. „Nie znaleziono jak dotąd dowodu na fałszerstwo, wobec czego nie cofnięto prawa do płatności odszkodowania” odpisał w mailu Schneider.

Na dodatek, ocaleńcy z the Jewish Holocaust Centre w Melbourne sami są pełni wątpliwości co do części z jego twierdzeń.

Phillip Maisel, który nagrał i udokumentował ok. 2000 świadectw ocaleńców, nie wierzy w całą opowieść od chwili, gdy pierwszy raz robił wywiad z Kurzemem w 1996.

Podaje argumenty, że masakra w wsi Koidanov nie trwała dwa dni. „Zrobiono ją w jedno popołudnie, co potwierdza książka Yizkora o Koidanov, zawierająca listy od krewnych tych, którzy przeżyli”, mówi Maisel.

„Oskarżają mnie i już wydali wyrok”. „Jestem na milion procent pewnien, że jestem żydem. Chciałbym nim nie być, gdy byłem małym dzieckiem. To było przekleństwo. Teraz to jest wielki dowód”.

Ale dr Resnick dodał: “Nawet jeżeli Kurzem jest żydem, czy to jest świadectwem tego, że widział masakrę swojej rodziny? Czy na pewno jest Ilyą Galperinem? Test DNA to jedyny sposób, aby udowodnić tę całą opowieść”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.