Strona główna > Polska > „Opowieść o mojej własności”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile [WIDEO]

„Opowieść o mojej własności”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile [WIDEO]

Od 1 kwietnia 2019 roku Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) prowadzi kampanię pod hasłem „Opowieść o mojej własności”. Na Twitterze i Facebooku zamieszczane są krótkie filmy, w których ocaleni z Holokaustu opowiadają o tym, że utracili swoje mienie podczas II wojny światowej. Celem akcji jest – jak pisze WJRO – „zwiększenie świadomości o potrzebie restytucji żydowskiego mienia bezprawnie przejętego podczas Holokaustu”.

Film inaugurujący kampanię to opowieść Żyda z Warszawy, Yorama Sztykgolda. Brzmi ona tak: „Czego chcę od Polski? Niemcy zniszczyli, a Polacy znacjonalizowali to, co pozostało. Chcę, żeby oddali to, co zabrali. Nazywam się Yoram Sztykold. Moja rodzina była bardzo bogata. Kiedy Niemcy najechali Warszawę zostałem przemycony z getta do miejsca po aryjskiej stronie. Udawaliśmy, że jesteśmy tacy sami, jak wszyscy dookoła. Kiedy getto płonęło, wszyscy poszli patrzeć, jak palą się Żydzi. Ja też poszedłem. Wojna skończyła się i wróciliśmy do Warszawy. Wszystko było zburzone. W ciągu ostatnich kilku lat ludzie zaczęli upominać się o jakieś odszkodowanie. To odszkodowanie to łańcuch spajający całą tę historię. Moje dzieci cierpiały przeze mnie. To im się należy. Ja? Ja mam 82 lata. Szalom Izrael”.

A teraz kolejna opowieść. „Mam piękne wspomnienia z dzieciństwa. Byłam małym dzieckiem, miałam zaledwie 5 lat, kiedy zmieniło się całe moje życie. Jestem ocaloną z Holokaustu. Straciłam całą rodzinę. Przeżyłam tylko ja i moja matka. Ale odebrano nam wszystko. Spotkałyśmy kobietę, która powiedziała, że Hitler obiecał im zabić wszystkich Żydów, a oni znowu tu przychodzą. Tak wyglądało nasze przywitanie w domu. Od 1988 roku, kiedy Polska stała się demokratycznym państwem, staram się odzyskać fabrykę i dom mojego ojca. Usłyszałam wiele obietnic od polskich prezydentów. Do dziś nieruchomość nie została mi zwrócona. Nigdy się nie poddam. Nazywam się Lea Evron. Jestem ocaloną z Holokaustu. To jest opowieść o mojej własności”.

https://www.youtube.com/watch?v=E4xlvhh8UiY

Co przede wszystkim uderza w tych opowieściach? Uderza narracja o Polakach-potworach. Polacy poszli pod getto patrzeć jak płoną Żydzi. Polacy mieli pretensje, że Hitler nie wymordował wszystkich Żydów. Polacy okradli Żydów i nie chcą oddać zrabowanego majątku. Sprawdziłam jak wygląda sprawa nieruchomości należących do rodziny Sztykolda i Evron. Sztykgold utrzymuje, że jego rodzina miała w Warszawie i okolicach 10 nieruchomości, ale nie zna wszystkich adresów i zachowała się tylko część dokumentów. Co więcej, podczas wizyty w Polsce Sztykgold stwierdził, że w miejscu nieruchomości należących kiedyś do jego rodziny stoją już inne domy pobudowane po wojnie. Natomiast Evron otrzymała decyzję o odmowie przekazania budynków, ponieważ ktoś inny ma do nich tytuł własności, ale możliwa jest wypłata odszkodowania.

Czemu zatem służą filmy z ich udziałem po tym, gdy na skutek nacisków żydowskich polskie władze wycofały się z ustawy reprywatyzacyjnej? Czemu służy narracja o złych Polakach po podpisaniu ustawy 447 mówiącej wprost o restytucji mienia bezspadkowego? Jeżeli Sztygdold i Evron nie są w stanie udowodnić swoich praw do nieruchomości jako spadkobiercy lub majątek z różnych przyczyn nie może być zwrócony w naturze, sprawa ma tylko jeden wymiar – chodzi o wsparcie roszczeń wysuwanych przez „przedsiębiorstwo holokaust”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile. Wykorzystuje się do tego faktycznych spadkobierców, którzy mają problemy z odzyskaniem nieruchomości (tak samo jak mają je Polacy), żeby zmusić Polskę do wypłacenia gigantycznego haraczu z tytułu mienia bezspadkowego. I taki jest rzeczywisty cel akcji „Opowieść o mojej własności”.

Źródło informacji: wjro.org.il, ynetnews.com

Katarzyna TS

Źródło polskie: https://wprawo.pl/2019/04/09/opowiesc-o-mojej-wlasnosci-zydowska-akcja-roszczeniowa-przybiera-na-sile-wideo/

4 thoughts on “„Opowieść o mojej własności”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile [WIDEO]

  1. Polska po wojnie się odbudowała i to zasługa całego narodu.Nie wnikam już w to że politycznie byliśmy młodszym bratem Rosji.Wiadomo ustrój komunistyczny ale fakt jest taki że Warszawa czy Szczecin zostały odbudowane.Żydki roszczą sobie bezczelnie prawo do majątku który nigdy nie był ich.Oni go tylko wcześniej sobie wzięli.Polska i nasze ziemie to dzieło Słowian i naszych przodków.

  2. To trzeba było nie wyjeżdżać ! I bronić to, co twojej rodziny ! Co robiła twoja rodzina, kiedy Niemcy zaatakowali Polskę ! Nic ! Walczyła o Polskę o swój dom ? Czy czekała a może tylko zabija Polaków ?!

    1. Ten stary starzec nie miał czasu bo pewnie jak poszedł do getta to miał sklep i handlował z niemcami.A na boku sprzedawał innych żydów.Krzywe nosy to największe zło jakie mogło spotkać świat,naród przeklęty.

  3. To nie Polacy okradali żydów a żydzi zawsze okradali i okradają cały świat. Oni inaczej żyć nie potrafią. Wiszą jak wampiry na gardłach narodów i spijają ich krew. Tego nikt nie podważy !!! Zostawić te wampiry samych sobie z znikną bez śladu, sami siebie pożrą – tak jak to obserwowano w gettach, przez nich budowanych. Na to są historyczne dowody. Wampiry żydowskie (czyli syjonistyczno chazarskie) WON z tego świata!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.