Strona główna > Polska > Opłakiwanie Wajdy

Opłakiwanie Wajdy

„ (…) Także i Andrzej Wajda kłamie, jak nawiedzony, że jego ojciec zginął w Katyniu! Prawda jest inna! Jakub Wajda zginął podczas wojny, a w Katyniu zginął Karol Wajda syn Marii i Stanisława Konigów, i nie miał on nic wspólnego z rodziną A. Wajdy, po prostu zbieżność nazwisk.

a3

Czego się wstydzi A. Wajda, że tak kłamie?JEGO OJCIEC JAKUB WAJDA BYŁ CZŁONKIEM PRZEDWOJENNEJ ZDRADZIECKIEJ W 100% ŻYDOWSKIEJ KPP!  — PRZYJAŹNIŁ SIĘ Z ŻYDEM, KOMUNISTĄ, POLAŃSKIM,   — OJCEM ROMANA POLAŃSKIEGO.” ….

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1278/kim-jest-falszywiec-d-olbrychski-i-jego-guru-a-wajda-oto-hanbiaca-prawda_

Czy wszyscy będą wspominać Wajdę z łezką w oku? Niekoniecznie.

Paulina Młynarska:

Moje dzieciństwo zakończyło się, gdy mając niecałe 15 lat, wystąpiłam w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”.

Zagrałam w słynnej rozbieranej scenie i mój świat legł w gruzach. To był koniec dzieciństwa.

(…) Przy dzisiejszym stanie wiedzy i prawa ktoś by poszedł siedzieć, ponieważ ja tę scenę zagrałam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu, który dali mi dorośli. Poza tym to nie była jedyna scena rozbierana. (…)

W związku z udziałem P. Młynarskiej w tym filmie, — stary Żyd Wildstein posądzał Wajdę nawet o pedofilię.

A. Wajda nie tylko wielkim reżyserem był, — dał się poznać także jako biznesmen.

Spółkę akcyjną Agora, tę od żydowskiej gadzinówki Michnika,—  założono w mieszkaniu Wajdy na warszawskim Żoliborzu. — Umowę spółki podpisali: Andrzej Wajda, Z. Bujak i A. Paszyński.

Ach ten Żoliborz, kto tam nie mieszkał,  —  Kaczyńscy, Kuroń, Seweryn, …, itd.,   — kwiat antypolskiego żydostwa kontestującego PRL.

Poniższe zdjęcie (pochodzi zresztą z gadzinówki Michnika) nie pozostawia wątpliwości co do narodowości zmarłego A. Wajdy, — którego prawdziwe nazwisko to Krohman.

a11

Reżyser Andrzej Wajda na planie filmu „Pokolenie”. Łódź, 1954.  — W głębi widać operatora Jerzego Lipmana (Fot. Irena Jarosińska/Ośrodek Karta)

Szkoda, że odszedł tak późno.  —  Gdyby odszedł przed 1980r. może nie wyszłoby na jaw, że to antypolski, żydowski element.

Filmy, owszem, robić potrafił (25 orderów i odznaczeń polskich i zagranicznych).

Ale   ilu   Polaków   mogłoby   robić o wiele wybitniejsze dzieła, tego się niestety nie   dowiemy,   — bo kinematografia, — zresztą niemal cała nasza kultura, — znajduje się w żydowskich łapach od 1945 r.

Z pewnością niewielu Polaków wie,   — że przed 1939 r. druga po Hollywood żydowska kinematografia pod względem ilości kręconych filmów istniała w Polsce

– finansowana z przez polskiego podatnika   — zgodnie z nakazami tzw. małego traktatu wersalskiego o finansowaniu żydowskiej kultury.

Nie bez znaczenia jest fakt,   — że  cała ta żydowska „elita” zaczęła kontestować PRL dopiero po 1956 r., gdy Żydzi musieli opuścić kierownicze stanowiska w administracji państwa.

Jednak wściekły atak V żydowskiej kolumny rozpoczął się na dobre po 1968 r., gdy polskie władze PRL udaremniły żydowską rebelię.

Niestety, W. Gomułce i jego ekipie zabrakło determinacji w likwidacji antypolskiej, syjonistycznej bandy.

***

Dariusz Kosiur

11 Październik 2016

Za: https://forumemjot.wordpress.com/2016/10/12/oplakiwanie-a-wajdy/#more-54293

Data publikacji: 12.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *