Strona główna > Świat > Opłacane przez USA/UK „Białe hełmy” pomagają zablokować wodę dla 5 mln spragnionych Syryjczyków

Opłacane przez USA/UK „Białe hełmy” pomagają zablokować wodę dla 5 mln spragnionych Syryjczyków

Blokada wody z Wadi Barada dla 5 mln ludzi w Damaszku przyjmuje ciekawy obrót. Finansowana przez Amerykę i Brytanię organizacja Białych hełmów wydaje się być w to zaangażowana. To zwiększa podejrzenie, że nielegalne zakręcenie wody dla cywilów w Damaszku jest częścią zorganizowanej kampanii pod amerykańskim przywództwem. Kampania ma na celu zablokować użyteczność zajmowanych przez rząd terenów jako zemsta za wyzwolenie wschodniego Aleppo.

a

Jak napisaliśmy wczoraj:

Po wyzwoleniu wschodniego Aleppo przez syryjskie siły rządowe, lokalni rebelianci i mieszkańcy doliny Barada chcieli pogodzić się z syryjskim rządem. Ale Takfiris z al.-kaidy nie zgodzili się z tym i dokonali przejęcia. Ten obszar od tego czasu jest pod pełną kontrolą al.-kaidy i nie dotyczy ich niedawne porozumienie o rozejmie.

22 grudnia dostawa wody do Damaszku została nagle skażona dieslem i nie nadaje się do picia. Dzień później siły syryjskiego rządu rozpoczęły operację by odzyskać teren i przywrócić dostawę wody.

Zdjęcia i filmy na portalach społecznościowych (teraz niedostępne, ale widziałem je kiedy się pojawiły) pokazywały oczyszczalnię wody otaklowaną materiałami wybuchowymi. 27 grudnia wysadzono ją i częściowo zniszczono.

Syryjski rząd jest gotów by wysłać zespoły naprawcze żeby przywrócić przepływ wody do milionów cywilów w Damaszku, ale odmawia się im dostępu i armia syryjska próbuje teraz wypchnąć stamtąd al.-kaidę i jej sojuszników.

Co ciekawe, pewne grupy „cywilne” dzisiaj zaproponowały dostęp pod kilku (nie dającymi się na nie zgodzić) warunkami:

Hassan Ridha @sayed_ridha – 2:10 AM – 3 Jan 2017

Oświadczenie o Wadi Barada: pozwolimy zespołom naprawić wodę jeśli SAA-Hezb zatrzyma atak, zniesie oblężenie i monitorowanie rozejmu przez międzynarodowych obserwatorów

[załącznik]

EHSANI2 @EHSANI22 – 6:43 AM – 3 Jan 2017

Propozycja opozycji przehandlowania dostępu wody dla Damaszku za zatrzymanie operacji wojskowych przez armię

[załącznik]

Poniżej załącznik do obu tweedów. Zauważcie kto go podpisał:

a

Sprawdźcie loga podpisujących je organizacji, prawdopodobnie poznacie to środkowe logo w drugim rzędzie. Poniżej w powiększeniu.

a

I tu jest oryginalne logo prosto z portalu [from the website] organizacji Syryjska Obrona Cywilna [Syrian Civil Defense] – Białe hełmy:

a

Organizacje składające propozycję odblokowania wody dla Damaszku najwyraźniej uważają, że mają władzę by to zrobić. To one muszą również odpowiadać za podtrzymanie tej blokady. Muszą tez mieć bliskie relacje z bojownikami al.-kaidy, którzy teraz okupują uszkodzoną oczyszczalnię wody.

Utworzone i opłacane przez amerykański i brytyjski rząd Białe hełmy „bezstronnie”, „neutralnie” i „dla wszystkich Syryjczyków” blokują wodę 5 mln Syryjczykom w Damaszku.  Amerykańskie wojsko i oficerowie z CIA kierują „pomieszczeniami operacyjnymi” w Jordanii i Turcji, oraz działaniami rebeliantów.

To zwiększa podejrzenie, że blokada jest częścią zorganizowanej reakcji przez wrogów Syrii na niedawne wyzwolenie wschodniego Aleppo.

[…] Nawet po 14 dniach kryzysu wodnego w Damaszku „zachodnie” media o tym nic nie informują. Możemy być pewni, że nie napisze się ani słowa o tych nielegalnych zakładnikach – milionach cywilów w Damaszku – przejętych przez ich ulubioną organizację propagandową, Białe hełmy.

U.S./UK Paid „White Helmets” Help Blocking Water To 5 Million Thirsty Syrians

3.01.2017

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.moonofalabama.org/2017/01/usuk-paid-white-helmets-help-blocking-water-to-5-million-thirsty-syrians.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *