Strona główna > Świat > Ukraina > Opinia generała Iwaszowa o prośbie Putina do Rady Federacji Rosji

Opinia generała Iwaszowa o prośbie Putina do Rady Federacji Rosji

OPINIA: „Jeżeli Kijów będzie kontynuował operację karną, to Prezydent Rosji uzna niezależność republik ludowych”. Generał L. Iwaszow

aGenerał Leonid Iwaszow o prośbie Władimira Putina do Rady Federacji o zmianę decyzji dotyczącej możliwości wykorzystania rosyjskich wojsk na Ukrainie …

Jak informowano, Prezydent Rosji Władimir Putin wniósł do Rady Federacji wniosek o odwołanie uchwały Rady Federacji w sprawie wykorzystania Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Decyzję Władimira Putina skomentował w wywiadzie «Русской народной линии» (Rosyjskiej Linii Narodowej) dr nauk historycznych, Prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, generał – pułkownik Leonid Iwaszow:

 „Dać ocenę decyzji Prezydenta Rosji można dopiero wtedy, kiedy zostanie znany plan Naczelnego Wodza. Oczywiście, można anulować decyzję o możliwości wprowadzenia wojsk na Ukrainę, ale w dalszym ciągu wspierać pospolite ruszenie na Południowym Wschodzie Ukrainy.

Inny wariant: Rosja ostrzega Kijów o tym, że jeżeli Poroszenko wznowi operacje karną, to Władimir Putin uzna niepodległość Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych.

Ale jeśli przywództwo Rosji dokonało takiego ruchu politycznego w imię zachowania jednolitej i niepodzielnej Ukrainy, wtedy jest to zdrada! Jednolitej Ukrainy już być nie może!

 Naród Donbasu i Ługańska wyraził swoje pragnienie bycia niezależnym, zgodnie z normami prawa międzynarodowego i Kartą Narodów Zjednoczonych, zapewniających prawo do samostanowienia. Mieszkańcy republik ludowych mieli nadzieję na konsekwencję Rosji, która uznała referendum na Krymie i w Sewastopolu. Donbas i Ługańsk mieli nadzieję, że nasz kraj również uzna ich wyraz woli.

Jak rozumiem, logika decyzji Władimira Putina może być taka: wychodzimy na spotkanie, robiąc ten krok polityczny, ale jeśli Kijów zacznie przedstawiać ultimatum albo kontynuować karną operację, to Prezydent Rosji uzna niepodległość republik ludowych i rozpocznie z nimi współpracę wojskową. Jednak nie mam pełnej informacji i nie wiem, co zamierza Naczelny Wódz. Mogę się tylko domyślać”.

Tłumaczył Janusz Sielicki

27.6.2014 r.

Źródło: http://3rm.info/48188-mnenie-esli-kiev-prodolzhit-karatelnuyu-operaciyu-to-prezident-rossii-priznaet-nezavisimost-narodnyh-respublik-general-l-ivashov.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *