Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Operacja fałszywej flagi w Bejrucie

Operacja fałszywej flagi w Bejrucie

bejrut

art-750402972-620x349Bomba samochodowa w Bejrucie, to izrahellska operacja fałszywej flagi, mówi były premier Libanu

Gwałtowny wybuch bomby samochodowej zranił 50 osób w południowej dzielnicy Bejrutu, zamieszkałej głównie przez szyickich muzułmanów. Wiele osób uważa, że było to wydarzenie prowokacyjne, mające na celu wywołanie sekciarskiego konfliktu w Libanie, jednocześnie coś, co jest politycznie związane z trwającą w Syrii wojną.

W odpowiedzi na ten straszliwy atak terrorystyczny, były premier Libanu Saad Hariri – postrzegany przez wielu jako agent waszyngtońskich interesów zagranicznych, zrobił coś nieprawdopodobnego – wydając oświadczenie, które z pewnością stworzy problemy dla Waszyngtonu i wywoła gniew lobby izrahellskiego.

Hariri bezpośrednio wiąże izrahell z dzisiejszym atakiem – oskarżając państwo żydowskie o inscenizację tego groteskowego zamachu, aby stworzyć jeszcze większy podział polityczny wśród sunnitów i szyitów w Libanie. Daily Star przedstawił to odważne oświadczenie:

[zamach] wymaga od nas najwyższego poziomu świadomości i czujności w obliczu zagrożeń, jakie czyhają na nasz kraj i cały region, szczególnie gdy stajemy w obliczu prób podejmowanych przez izrahellskiego wroga, aby nas poróżnić, przy użyciu zorganizowanych zamachów terrorystycznych, jak to miało miejsce dzisiaj„.

Powszechnie uważa się, że izrahell zaprzeczy swemu udziałowi w tym akcie terroryzmu, należy się też spodziewać potępienia dla oskarżyciela w osobie Haririego. Byłoby to opłacalne posunięcie dla izrahellskiego lobby, pod warunkiem że jego amerykański sojusznik zagwarantuje pełną polityczną osłonę, ale nie wiadomo, czy izrahell może teraz liczyć na rodzaj niezachwianej politycznej osłony i wsparcia każdego swego działania przez Waszyngton.

USA same stoją w obliczu poważnego zagrożenia sytuacji politycznej na arenie międzynarodowej wskutek zaangażowania w zbrojenie i szkolenie bojowników dżihadu i opłacanych bandytów w Syrii, a obecnie wychodzi na jaw coraz więcej informacji o roli USA w planowanej destabilizacji Syrii. Komisje Kongresu już zapowiedziały, że powstrzymają plany wysyłania broni do rebeliantów.

(…)

Strategia żydowska dla Libanu

http://guardian.150m.com/palestine/isreal-ME-strategy.htm

na podstawie: http://21stcenturywire.com/2013/07/09/car-bomb-rips-through-south-beirut-former-lebanese-pm-blames-israel/

przygotował: stophasbara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.