Strona główna > Świat > ONZ zadecydowało, że Wigilia w tym roku to początek końca posiadania broni cywilnej na całym świecie

ONZ zadecydowało, że Wigilia w tym roku to początek końca posiadania broni cywilnej na całym świecie

Biuro Narodów Zjednoczonych do spraw rozbrojenia w Stanach Zjednoczonych, ogłosiło, że traktat o handlu bronią ONZ (ATT) „wchodzi w życie w dniu 24 grudnia 2014 roku”. Wesołych Świąt… ONZ zadecydowało, że Wigilia w tym roku to początek końca posiadania broni cywilnej na całym świecie.

un-small-arms-treaty-680x365

Sekretarz Stanu John Kerry podpisał traktat ATT w imieniu administracji Obamy już 25 września 2013 r.

USA podpisały dzisiaj traktat regulujący międzynarodowy handel bronią konwencjonalną (ATT). Traktat parafował w siedzibie ONZ w Nowym Jorku sekretarz stanu USA John Kerry.(…) Na początku kwietnia bezprecedensowy traktat przyjęło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Poparły go 154 kraje, a trzy – Syria, Korea Północna i Iran – były przeciw. Rosja oraz 22 inne państwa wstrzymały się od głosu. Polska podpisała traktat w lipcu.” – Onet /Polska Agencja Prasowa. 25.09.2013 (1)

Senat Amerykański będzie musiał ratyfikować  traktat ATT aby stał się  prawomocny.

Jednakże, prawo konstytucyjne USA mówi, że żaden traktat nie może przebić atutem Konstytucji.

Niezależnie od podpisu Prezydenta czy Kongresu ratyfikacja tego traktatu nie może stać się prawem w Stanach.

Ale jaka część Konstytucji stanowi o zdradzie Prezydenta  i Kongresu?

Czy kiedy przyjdzie czas na Obamę, aby oświadczyć, że Ameryka będzie stosować się do traktatu o handlu bronią, będziemy świadkami początku wojny domowej? Będziemy mieć ludzi od kontroli broni z  jednej strony  i uzbrojonych patriotów z drugiej.

Dla osób niezaznajomionych z tekstem Traktatu o Handlu Bronią ONZ, oto krótki szkic najbardziej szkodliwych przepisów:

  • Artykuł 2 traktatu określa zakres zakazów określonych w Traktacie. Prawo do posiadania, zakupu, sprzedaży, handlu, lub przenoszenia wszystkich środków zbrojnego oporu, w tym pistoletów, których posiadanie jest zabroniony przez cywilów według niniejszej części Traktatu o Handlu Bronią.
  • Artykuł 3 stanowi „amunicja / niewybuchy, uruchomione lub dostarczone przez broń konwencjonalną objęte w art 2 również dotyczą ” zakazów określonych w Traktacie”.
  • Artykuł 4 stanowi że przepisy dotyczą , również wszystkich „części i podzespołów” broni.
  • Być może najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla praw posiadaczy broni w Traktacie o Handlu Bronią znajduje się w artykule 5. Pod tytułem „Ogólne realizacje” Artykuł 5 mówi , że wszystkie kraje uczestniczące w traktacie „ustanawiają i utrzymują krajowy system kontroli, w tym krajową listę kontrolną”. Lista ta powinna mieć zastosowanie w najszerszym zakresie broni konwencjonalnej „.
  • Artykuł 12 dodaje się wymóg prowadzenia rejestrów, nakazuje, że lista obejmuje „ilość, wartość, model / typ, autoryzowanych międzynarodowych transferów broni konwencjonalnej”, jak również tożsamości „użytkowników końcowych” tych przedmiotów.
  • Wreszcie, umowa wymaga, aby rządy krajowe podjęły „odpowiednie środki” w celu wyegzekwowania warunków traktatu, w tym rozbrojenia cywilnego. Jeśli kraje te nie mogą tego zrobić na własną rękę, artykuł 16 przewiduje pomoc ONZ, a konkretnie pomoc w egzekwowaniu „programów zarządzania zapasami, rozbrojenia, demobilizacji i reintegracji.” W rzeczywistości, „dobrowolny fundusz powierniczy” zostanie ustanowiony, aby pomóc tym krajom, które potrzebują pomocy od sił pokojowych ONZ i innych sił regionalnych aby rozbroić swoich obywateli.

Pomimo, że Konstytucja zakłada proces dla wprowadzenia traktatów do podstawowych zasad budowy i nakazów prawa konstytucyjnego, to żaden traktat, który narusza Konstytucję nie może stawać się najwyższym prawem. W przypadku Traktatu ONZ dotyczącego handlu bronią, nie ma wątpliwości że niezależnie od prezydenckich podpisów czy zgody kongresu, traktat ten nie można usankcjonować zgodnie z obowiązującym w Ameryce prawem.

„Wszyscy Amerykanie, niezależnie od religii, muszą uznać, że musimy walczyć o wolność aby móc się  cieszyć z tego daru jakim jest obowiązek ochrony siebie i naszych bliskich. Musimy być uzbrojeni, nie dla celów prywatnej zemsty, ale żeby być gotowi do obrony wolności, która jest naszym dziedzictwem. Nie pozwólmy odebrać sobie naszej broni, pozostając bezbronni w walce z tyranią.” – Joe A. Wolverton II

Przygotował: Michał KK

Źródło:

(1) http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-podpisaly-traktat-o-handlu-bronia-konwencjonalna/90wc0

(2) http://www.thenewamerican.com/world-news/item/19486-merry-christmas-united-nations-declares-arms-trade-treaty-to-go-into-effect-dec-24

(3) http://www.truthandaction.org/merry-christmas-un-declares-dec-24th-start-uns-arms-trade-treaty-time-turn-guns/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *