Strona główna > Świat > ONZ: uczysz dzieci chrześcijaństwa w szkole to naruszasz ich prawa człowieka

ONZ: uczysz dzieci chrześcijaństwa w szkole to naruszasz ich prawa człowieka

Oto kolejna długa linia przykładów dlaczego Stany Zjednoczone powinny nie tylko przestać finansować ONZ, ale wypisać się z niej i usunąć ją z naszego kraju. W ostatnim dokumencie opracowanym przez Komitet Praw Człowieka ONZ (CRC) czytamy, że dzieci uczestniczące w codziennych aktach chrześcijańskiego kultu w szkole mogą iść wbrew ich „wolności myśli, sumienia i religii”.

a

Fragment z The Telegraph:

Brytania musi przestać zmuszać dzieci do uczestniczenia w apelach w szkołach chrześcijańskich, bo to narusza ich prawa człowieka, powiedział CRC w nowym kontrowersyjnym raporcie.

Autorzy wezwali ministrów do usunięcia prawa wymagającego codziennych aktów chrześcijańskiego kultu w szkołach, gdyż to może być sprzeczne z „wolnością myśli, sumienia i religii” dziecka.

Raport wyprodukowała 18-osobowa grupa „niezależnych ekspertów” o „wysokim standardzie  moralnym”, w tym przedstawiciele z Bahrajnu, Rosji i Egiptu.

Krytycy nazwali to żądanie „śmiesznym” i powiedzieli, że rząd powinien zareagować na nie tak, żeby „z szacunkiem wrzucić raport do śmieci”.

Była to tylko jedna ze 150 rekomendacji o tym gdzie Brytania może naruszać Kartę ONZ o Prawach Dziecka.

„Komitet niepokoi się tym, że prawo wymaga od uczniów by uczestniczyli w codziennym kulcie religijnym, który ma ‚całkowicie lub głównie chrześcijański charakter’ w publicznie finansowanych szkołach w Anglii i Walii, i że dzieci nie mają prawa rezygnacji z takiego kultu bez zgody rodziców przed VI klasą” – czytamy w raporcie.

Na pewno Oliver Cromwell przewraca się w grobie, bo to on bronił protestanckiej Brytanii przed tyranią i zdradą króla Karola.

Komitet zaleca, by państwo uchyliło przepisy prawne dotyczące obowiązkowego uczestnictwa w zbiorowym kultu w szkołach finansowanych ze środków publicznych, oraz zapewniło by dzieci mogły samodzielnie rezygnować z praktyk religijnych w szkole”.

Brytyjczycy raport nazwali „absurdalnym” i „szalonym”.

„Zbiorowy akt kultu to nie indoktrynacja” – powiedział The Telegraph parlamentarny minister David Burrowes. „On uznaje i szanuje chrześcijańskie dziedzictwo kraju, i daje ludziom okazję do zastanowienia się na początku dnia. ONZ powinna więcej czasu poświęcać na swoje główne zadanie – zapobieganiu wojny i ludobójstwu, a nie wsadzać nos do klas w innych krajach. Taki rodzaj raportów możemy z szacunkiem wrzucić do śmieci, gdzie ich miejsce”.

Ale niektórzy w Brytanii byli bardzo szczęśliwi z raportu, a mianowicie antyteiści.

Dyrektor Brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistycznego Pavan Dhaliwal powiedział: „Państwo brytyjskie zawodzi obecnie swoich młodych ludzi w zbyt wielu dziedzinach. Prawie wyjątkowo pośród rozwiniętych gospodarczo krajów, segreguje ich w szkołach według religii. Jesteśmy zadowoleni z tego, że ONZ zgadza się z nami, że prawo brytyjskie wymaga zmiany”.

A zatem, ludzie wysyłają swoje dzieci do szkół wiedząc dobrze, że to ma miejsce, i nie mają z tym problemu, bo trzymają się chrześcijaństwa, tak? Z czyjego upoważnienia działa ONZ, by nawet zalecać mieszanie się albo udzielanie rad komukolwiek odnośnie dzieci, chrześcijaństwa, edukacji czy wychowania dzieci? Oni tylko próbują uzurpować sobie władzę.

Rodzice mają obowiązek przed Bogiem, poza wszelkim prawem im narzucanym, wychowywać dzieci i nauczać je Prawa Bożego. Według mnie powinni to robić w domu. Ciągłe zachęcam rodziców do skorzystania z programu nauczania w domu i usuwania dzieci z publicznych ośrodków indoktrynacji. Choć zgadzam się z tym, że jeśli ma być edukacja taka jak w Brytanii, że nauczanie i wyjaśnianie Biblii jest rzeczą dobrą, to nie zgadzam się, że to jakoś narusza prawa człowieka dziecka. W rzeczywistości, pozostawienie dziecka bez światopoglądu opartego na nauczaniu Biblii umożliwia mu otwieranie się na wszelkiego rodzaju błędne myślenie, np. tych z Brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistycznego.  Oni zapominają, że prawdziwa wolność istnieje jedynie pod Prawodawcą, i że poza Nim istnieje tylko tyrania. [Parents have a duty before God, apart from any law being enforced on them, to train up their children and teach them the Law of God.]

Źródło: http://sonsoflibertymedia.com/united-nations-teach-kids-christianity-school-violates-human-rights/

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *