Strona główna > Bez kategorii > Okupanci gotują się do wojny z Rosjanami

Okupanci gotują się do wojny z Rosjanami

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12745.html

Data publikacji: 25.05.2012

Tłum. RX

Okupanci kremlowscy na poważnie przygotowują się do wojny ulicznej z narodem rosyjskim.

W tym celu policjantów wyposaża się w dużą ilość specjalistycznego sprzętu i broni na które wydaje się z budżetu państwa setki milionów rubli. Jak donosi gazeta „RBK daily”, MWD (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych FR) jest zdecydowane wydać 15,5 miliona rubli na zakup prawie 3,5 tysiąca metalowych tarcz ochronnych. Zgodnie z dokumentacją zamówienia, tarcze takie potrzebne są do „ochrony człowieka przed możliwymi zranieniami twardymi przedmiotami takimi jak kamienie, pałki, cegły, butelki i przedmioty metalowe”.

Jedna tarcza będzie kosztowała budżet około 4,6 tysiące rubli. Wcześniej MWD złożyło zamówienie na zakup 167 pojazdów opancerzonych za 539 milionów rubli. Źródło informacji gazety z MWD powiedziało, że pojazdy opancerzone potrzebne są koniecznie do ochrony policjantów przed tłumami zgromadzonymi na masowych wiecach i demonstracjach.

Tarcze, które powinny znieść dynamiczne oddziaływanie twardych przedmiotów o masie do 3 kg są kupowane także w tym samym celu. W zamówieniu podaje się szczegółowe wymagania parametrów technicznych tarcz: wysokość 1 metr, szerokość 54 do 59 centymetrów, grubość ścianki ochronnej nie większa niż 2 centymetry, waga produktu nie większa niż 4,95 kilograma. Jak zauważa gazeta, policja zamierza nie tylko się bronić ale także atakować ponieważ tarcza koniecznie powinna mieć w komplecie uchwyt z gumową pałką. W dokumentacji technicznej podaje się, że tarcze będą używane w celu rozpędzania nielegalnych działań i manifestacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.