Strona główna > Rosja > Okupacyjni oligarchowie Rosji budują sobie bunkry.

Okupacyjni oligarchowie Rosji budują sobie bunkry.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id14896.html

Data publikacji: 21.11.2012

Tłum. RX

Firmy budowlane specjalizujące się w budowie podziemnych bunkrów i schronów, zauważają wzrost zainteresowania tego rodzaju obiektami przy końcu bieżącego roku. Tak więc dyrektor generalny firmy  OOO „Dieliuks Bunkier”, Artur Tołasow, powiedział gazecie „Izwiestia”, że corocznie jego firma buduje w stolicy około 10 podziemnych bunkrów dla osób prywatnych ale przez ostatnie 11 miesięcy takich obiektów budowano dwa razy więcej.

Podziemne pomieszczenie z sektorem mieszkalnym, magazynem do przechowywanie żywności i sanitariatem, kosztuje 500 tysięcy dolarów. Taki obiekt jest tak zaprojektowany aby był hermetyczny, odporny na działania zewnętrzne, posiadał system oczyszczania powietrza i autonomiczny generator energii. Żyć w bunkrze można od 2-3 dni do roku, w zależności od jego wyposażenia. Szef firmy „Dieliuks Bunkier” mówi, że jego klientami są bogaci ludzie. którzy zwykle zamawiają schrony dla swoich podmiejskich rezydencji. Wzrost zainteresowania podziemnymi bunkrami Tołasow wiąże często z przepowiednią o końcu świata, zgodnie z kalendarzem Majów, przypadającym na 21 grudnia bieżącego roku. Ale precyzuje on, że ci, którymi kieruje strach przed końcem świata, częściej dzwonią żeby wywiedzieć się o ofercie firmy jednakże rzadko dochodzi, w ich przypadku, do finalizacji zamiarów. „W Petersburgu i Syktywkarze, gdzie mamy swoje oddziały, także wzrosła ilość zamówień. Koniec świata czy nie ale pewniej jest posiadać swoje miejsce gdzie można się schronić przed niebezpieczeństwem”- podsumowuje Tołasow. Zwrócił on uwagę, że główne zapotrzebowanie klientów to wielofunkcyjne schrony podziemne. W czasie pokoju może taki schron spełniać funkcje hali sportowej, biblioteki, parkingu, można tam nawet zainstalować basen. Daniła Andriejew, dyrektor kompanii budowlanej „Spiecgieoprojekt”, także zauważa wzrost zainteresowania podziemnymi bunkrami. Według niego, od początku roku było wiele telefonów od osób zainteresowanych. Ale podstawowa masa projektów, które zostały zrealizowane, to zamówienia państwowe i zamówienia dużych deweloperów.

Dla czytelników rozumiejących język rosyjski prezentujemy film traktujący o podziemnym mieście, rezerwowej, na czas wojny, stolicy o nazwie Jamantau.

Zapraszamy do oglądania.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dJnViTTCNnE]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.