Strona główna > Zdrowie > „Okradzione z kobiecości” – nastolatki po szczepionce Gardasil, w Polsce znaną pod nazwą Silgard

„Okradzione z kobiecości” – nastolatki po szczepionce Gardasil, w Polsce znaną pod nazwą Silgard

Olivia i Madelyne Meylor mają lat 20+. Nadal chcą by świat się dowiedział co im się przydarzyło kiedy jako nastolatki otrzymały 3 zastrzyki z Gardasilu – szczepionkę HPV sprzedawaną jako zapobiegającą rakowi szyjki macicy.

Słodkie 16-latki z menopauzą…
Słodkie 16-latki z menopauzą…

Zdiagnozowane z przedwczesną / pierwotną niewydolnością jajników [Premature / Primary Ovarian Failure = POF], z tylko 5% szansą zajścia w ciążę.

W tej krótkiej historii o toczącym się procesie w sądzie federalnym, w jakim uczestniczyły w zeszłym roku, poinformowały, że ich jajniki nie tylko przestały produkować jajeczka, ale mają także bezsenność, nocne poty i bóle głowy. Mówią, że nie mogą zajść w ciążę, ale mogą donosić dziecko. Jako nastolatki, wydaje się, że obie weszły w pełną menopauzę.

Zbieg okoliczności? Badania predyspozycji genetycznych wykluczyły genetykę, bo zaburzenie to jest rzadkie u nastolatek. Ich matka mówi, że wszystko prowadzi do nieszczęsnych szczepionek w 2007. Można zobaczyć w lokalnej gazecie raport o tym, że Merck zaprzecza wszelkiemu powiązaniu ze szczepionką, podtrzymuje rezultaty badań klinicznych, i twierdzi, że podobne niepożądane skutki dają badania placebo. Ale to badanie z 2013 pokazuje, że POF rzeczywiście występuje po szczepionkach z Gardasilu, i pochodzą od adjuwanta w szczepionce powodującego atak organizmu na system reprodukcyjny, a także wywołuje on zaburzenia poznawcze i psychiczne.

Wyobrażasz sobie gdyby zabawka albo cukierek wywoływały dziesiątki tysięcy niepożądanych raportów o zdrowiu i ponad 100 zgonów? Czy nie byłoby jakiegoś rodzaju oburzenia albo ingerencji? Ciekawe, że nadzór prawny ściga producentów napojów energetycznych, ale nie za podawane przez lekarzy zastrzyki.

Czy może tak być dlatego, że amerykański rząd otrzymuje należności licencyjne od sprzedaży Gardasilu Mercka? Rząd nie chce ujawnić tych liczb. W raporcie o toczącej się w ub. roku sprawie, rząd bronił Mercka, twierdząc, że POF w żaden sposób nie wiązał się ze szczepionką. Ale dr Yehuda Shoenfeld z Izraela zamierzał zeznawać, że ich choroba była autoimmunologiczna i spowodowana adjuwantami, czyli Syndrom Autoimmunologiczny Wywołany przez Adjuwanty [Autoimmune Syndrome Induced by Adjuvants = ASIA].

Heather Callaghan – 20.11.2014

Źródło: http://www.activistpost.com/2014/11/robbed-of-their-womanhood-teens-after.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *