Strona główna > Polska > „Ojczyzna” dopóki jest..

„Ojczyzna” dopóki jest..

„Ojczyzna” to jeden z mniej znanych, a mimo to najpiękniejszych wierszy Mariana Hemara. Mimo swych żydowskich korzeni poeta już za młodu wybrał Polskę na swą ojczyznę i ku niej kierował swe myśli mówiąc, że „gdy jej nie ma ziemia jest głuszą daremną, a niebo ciemną otchłanią, bez gwiazd i bez Boga”.

Prawdopodobnie ze względu na swe umiłowanie do Polski Hemar jest dziś poetą niemal nieznanym, funkcjonującym poza nawiasem systemu edukacji. Wszak krytykował on tych żydów, którzy przeciw Polsce spiskowali. Sam walczył za Polskę pod Tobrukiem w Samodzielnej Brygadzie Strzelców Karpackich. Po wojnie pozostał na emigracji w Londynie. Cenzura PRL nigdy mu nie darowała bezkompromisowości. Pisał o sobie: „Moja gorąca miłość nie może się pogodzić z inną Polską, tylko najlepszą, najszlachetniejszą, najuczciwszą w świecie”. Jednym z niewielu publicystów, którzy wciąż wspominają Mariana Hemara jest prof. Jerzy Robert Nowak, przez wrogów nazywany „żydożercą”. Recytacji wiersza „Ojczyzna” podjęła się aktorka Barbara Korczarowska. Materiał został zrealizowany przez eMisjęTv dla widzów ceniących kulturę wysoką. Kopiowanie i przerabianie utworu jest możliwe jedynie za zgodą autorów!

Kilka przykładów pouczających komentarzy:

Witold Kowalski
Ci co przeklinają naszą Matkę -Ojczyznę – niech wpierw pukną sie w swoja pustą głowę i zrozumieją , że już od niepamietnych czasów Polską rządzą nie Polacy tylko kosmopolici z plemienia zmijowego wespół z masonami !
Michał Krzycki
„Dzieci aktorów zostają aktorami, dzieci prawników zostają prawnikami, dzieci konfidentów zostają konfidentami”, a jak widać czasem też dzieci patriotów zostają patriotami.
gmihow22
Piękne i malownicze wykonanie, Ojczyzna – MATKA! jak dla mnie, w momencie recytacji podkład muzyczny ciut za głośny. Poza tym, więcej tak cennej poezji patriotycznej, choć raz w miesiącu
Arek
Ludzie śpią i nie chcą się obudzić.Wierzą w to co leci we wiadomościach.Może pomóżcie mi przygotować plakaty ,ulotki,uświadamiające ludzi jak są okradani ,bo oni tego naprawdę nie wiedzą.Jest trochę ludzi świadomych,ale to nadal za mało! Zacznijmy propagandę ! Ludzie wierzą w to co we wiadomościach pokazują, a wiemy ,iż to tam jest tylko ściek.Okupacja trwa.Zejdźmy do podziemii,wypromujmy Naszych ludzi by zmienić ten system,ale nie pisząc w internecie…wyjdźmy na ulice i obudźmy tłumy,bo czas płynie . Ale żadnej agresji bo na to liczą dokręcając nam ciągle śrubę. Jeżeli narobimy wystarczającego rumoru i wypromujemy Naszycz do wyborów to kto wie? Pozdrawiam Was i zdrówka życzę.

Pokaż więcej

Grzegorz
Piękny wiersz i wspaniała interpretacja. Proszę o więcej. Pozdrowienia dla Piotra i jego Mamy
kodex
Tak to prawda bo nie ma szczęścia poza nią Bo być Polakiem to trzeba umieć kochać polską ojcowiznę.
orkako
” Mimo swych żydowskich korzeni poeta już za młodu wybrał Polskę”. – Że co? Przez stulecia „żyd” było kategorią wyznaniową, a nie narodowościową. Zaczęło się to zmieniać dopiero w II połowie XVIIIw kiedy to wraz z powstaniem europejskiego nacjonalizmu, powstał również żydowski nacjonalizm samozwańczy syjonizmem. Syjonizm wzrósł w siłę pod koniec XIX w orz na początku XX. Syjoniści proklamowali powstanie narodu Żydowskiego , państwa, oraz języka. TO niesamowite, że naprawdę udało im się doprowadzić do powstania państwa Żydowskiego, gdzie mówi się sztucznie wskrzeszonym Hebrajskim, a zarówno Judaiści, jak i większość ludzi na świecie uwierzyła, ze ten tygiel etniczny to jeden naród żydowski. No ale wracając do sedna. Większość polskich żydów (głównie chasydzi i niepraktykujący) było Polakami, bo i za Polaków byli uważani i siebie uważali. To nie był inny naród, to byli nasi rodacy jedynie innego wyznania. Propaganda syjonistów wmówiła ludziom, że byli to ich izraelscy rodacy, po to aby móc domagać się spadków po nich. Jest to jednak totalna bzdura. Syjoniści gardzili i gardzą do dziś chasydami, gdyż chasydzi byli propolscy i pro chrześcijańscy . To nie zmieniło się do dziś.

Pokaż mniej

Opublikowany 4 lis 2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *